Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Sprawdzenie chłodnicy oleju


Luke84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Najprawdopodobniej będę brał się za wymianę uszczelki pod głowicą ale chciałbym wykluczyć chłodnice oleju. Mam pytanie jak to zrobić i czy można ją jakby co zregenerować? [br]Dopisany: 24 Maj 2011, 23:54_________________________________________________Nie robił nikt tego? :) Szukałem troche tematu czyszczenia ale nie mogłem nic konkretnego znaleźć a jutro zabieram się za rozbieranie a nie chce niepotrzebnie zrzucać głowicy :no: bo to takie troszke duże koszta :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze napisz co ci sie z autkiem dzieje dokladnie to moze wtedy chlopaki ci pomoga :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzw "rosołek" w zbiorniczku wyrównawczym :( stawiam na uszczelkę pod głowicą ale chciałbym wcześniej wykluczyć tą chłodnice oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weże sa napuchniete i twarde?,jak z ogrzewaniem?,czy dolewasz plynu po dluzszej jezdzie,?czy po ostrej jezdzie potrafi wywalic plyn ze zbiorniczka,wystepuje bulgotanie w nagrzewnicy? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy nie zauważyłem zresztą nie czekałem na żadne objawy a autko od trzech tygodni stoi w garażu :confused4:

Sek w tym, ze autko jutro bedzie naprawiane a ja chciałbym wiedzieć jak jest z tą chlodniczka oleju? [br]Dopisany: 25 Maj 2011, 20:57_________________________________________________Ktoś kiedyś pisał o sprawdzeniu jej gorącą wodą, tzn wystarczy zalać ją wrzątkiem i patrzeć czy nie przecieka, dobrze rozumiem? :rolleyes: [br]Dopisany: 26 Maj 2011, 16:33_________________________________________________No to chłodnica leży na stole :) tylko teraz jak ja zdiagnozować :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem dlaczego szukasz problemu w tym wymienniku ciepła-pseudo chłodniczce oleju?

co ma się w nim popsuć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyyyyyy :blink: jest mnóstwo postow, w których jest napisane, żeby właśnie ją pierwszą wykluczyć ale mi też wydaje się że tam niezbyt jest co się zepsuć :decayed: ale sprawdzic przed zrzuceniem głowicy nie zaszkodzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mam dzisiaj drugą zmiane, wiec mam troche ograniczony czas :wink4: podjade chyba przed praca do garażu i zaleje ja woda a jutro sprawdze czy jej ubyło :) myślałem tez, żeby sprawdzić ja sprężonym powietrzem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to ściągnij te dwa wężyki z chłodniczki ojejowej i połącz je razem. przepłucz układ chłodzenia i zalej na nowo i obserwuj dalej co się dzieje. w ten sposób najlepiej sprawdzisz czy to wina chłodniczki. a potem zabieraj się za głowice kolego. tylko nie wlewaj zimnej cieczy do rozgrzanego silnika... bo może dojść do uszkodzeń silnika. :hi: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest już wstępnie rozebrany od tygodnia, więc nie ma możliwości odpalenia. Jeśli chodzi o zalanie to miałem na mysli zalanie samej chłodniczki :) Wczoraj zlewając płyn chłodniczy okazało się, że tego oleju było tam już sporo a niedawno wymieniałem płyn i przy zlewanie był on czysty, więc stało się to nagle. Stawiam niestety na uszczelke :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj możesz kolego się mylic ,poniewaz czesto zdarza się ze pada chłodniczka oleju.jedynym teraz sposobem jest próba cisnieniowa. i zanurzenie chłodniczki do wody. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynym teraz sposobem jest próba cisnieniowa. i zanurzenie chłodniczki do wody. pozdrawiam.

o widzisz na to nie wpadłem :wink4: właśnie o taką rade mi chodziło :> podziekować :good::hi:

wezmę ją chyba jutro do pracy, bo tam mam możliwość zrobić taki test i dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiadomo, niestety chłodniczka jest dobra :kwasny: w takim razie jutro głowica leci z samochodu... jak to dobrze, że nie musze płacić za robocizne :wink4:[br]Dopisany: 29 Maj 2011, 23:15_________________________________________________Ok, głowica na zewnątrz :) jutro rano leci do sprawdzenia i ewentualnego planowania... przy okazji okazało się, że odma przy bloku jest pęknięta, jakby mało było problemu :kwasny::wallbash:[br]Dopisany: 31 Maj 2011, 20:43_________________________________________________Przy okazji remontu :) spotkałem sie juz z różnymi opiniami na temat ponownego montażu popychaczy zaworowych. Czy z popychacza należy spuszczać olej np po dotarciu zaworów i po podobnych remontach?

Popychacz jest tak skonstruowany, że olej wędruje z jednej komory do drugiej i na odwrót tak? Więc nie ma konieczności rozbierania popychacza i upuszczania oleju?

Powinno wystarczyć kilkukrotne pokręcenie wałem, na sucho, by spowodować upuszczenie oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odświeżę troszkę temat. Konkretnie chodzi mi o chłodniczkę oleju w AFN. Otóż ostatnio zauważyłem ze z jednego króćca zaczyna mi wyciekać płyn chłodniczy:facepalm: Czy jest jakaś możliwość pospawania jej zaklejenia? Kolega twierdzi ze mozna ja jakos pospawać ale wole się upewnić. A może odrazu kupić urzywkę i wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odświeżę troszkę temat. Konkretnie chodzi mi o chłodniczkę oleju w AFN. Otóż ostatnio zauważyłem ze z jednego króćca zaczyna mi wyciekać płyn chłodniczy:facepalm: Czy jest jakaś możliwość pospawania jej zaklejenia? Kolega twierdzi ze mozna ja jakos pospawać ale wole się upewnić. A może odrazu kupić urzywkę i wymienić?

Kolego nie baw się w spawanie kup sobie używaną i po sprawie .....Może na forum ktoś ma zapytaj ....:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez tak myśle tylko kto wie w jakim stanie jest ta używka.. :kwasny:

No chyba nikt z forum bubla Ci nie sprzeda .a jak nie ufasz to tu masz nowy zamiennik ......

CHLODNICZKA CHŁODNICA OLEJU AUDI A4 A3 (2680825279) - motoAllegro

No chyba ze ori ASO ale to koszt prawie 600zł:kwasny:

No i o nowym oringu (uszczelce pod chłodniczkę ) nie zapomnij w ASO około 40zł:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli ze nie ufam ludziom z forum tylko nikt tak napradę niewie ile ona tak naprawdę wytrzyma. No nic szukam chłodniczki w takim razie:decayed: takżę jakby co to z chęcią przygarnę takową do AFN oczywiście z gwarancją rozruchową :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...