Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Skrzynia nie działa po podłaczeniu , Dlaczego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , Mam radio jvc z tylu wyjscia chinch rear czerwone i biale drugi koniec podłączony w wzmacniaczu. Skrzynia podłaczona na tym sameym kanale co chinche plus do plusa, minus do minusa. No i wzmacniacz normalnie do akumulatora i sterowanie w radiu. No i ogolnie jestem pewien ze wszysko jest podłączone dobrze. Ale skrzynia sie nie odzywa.

Musze cos w radiu zmienic zeby poszedl sygnał na chinche ? Bo zarówno wzmacniacz jak i skrynia sa sprawne .

Co mam zrobic zeby skrzynia wydobyla dzwiek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega "juzek114" napisał , iż jest pewien, że wszystko jest podłączone dobrze - instalację i poprawne podłączenie jako przyczynę - eliminujemy w poszukiwaniach usterki. Skoro twierdzi też, że wzmacniacz i skrzynia są dobre pozostaje nam tylko radio. Chyba, że jest jeszcze jakiś element systemu, o którym nic nie wiemy. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rem mam podłączone pod niebieski kabel w radiu . Wzmacniacz sie włancza gdy włanczam radio. Kontrolka sie swieci.

Mam dziwne wrażenie iż nie ma sygnału na kablach chinch. Da sie to jakos sprawdzic ?

No i zmienialem juz kanaly na wzmacniaczu i dalej nic, na kazdym kanale cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne wrażenie iż nie ma sygnału na kablach chinch. Da sie to jakos sprawdzic ?

podlacz czincze co ida do wzmacniacza do 'domowego" wzmacniacza (zasil na przedluzaczu) + sluchawki albo jedna kolumne przytargaj

Opcja druga: player MP3 i przez kabel minijack->czincze podlacz do wzmacniacza (albo poswiec sluchawki za pare pln, obetnij kabel i dotknij recznie do gniazd czinczy we wzmaku...)

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie tak jutro i zobaczymy czy zadziała , jeszcze może inne radio załatwie bo byc moze w tym co mam skrzynia wogole nie jest włączona a nie wiem jak to zrobic ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem inne radio i dalej skrzynia nie gra a wzmacniacz jest włączony ;/ a jak podpiołem skrzynie na krótko to grała ;/. JUz nie wiem co jest nie tak.[br]Dopisany: 03 Czerwiec 2011, 10:22_________________________________________________Powiem tak , moze rozwiazalem problem. Znalazlem u siebie w domu raki kabelek JACK------2 koncówki Chinch i podpiolem do wzmachola po przez mp3

No i dziala , skrzynia grala. Mialem jakies kable od kamery stare i pociagnolem do radia i tez zadziałało.

Stwierdzzam ze moje kablce RCA sa gdzies uszkodzone i sygnał nie plynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest jeszcze jeden motyw w tym wszystkim, trzeba zobaczyć czy sygnałówki nie są kierunkowe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. co masz na mysli ? Zeby zamienic konce ? Czyli teraz ten co mam przy wzmacniaczu dac do radia tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko zobacz na kablach, czy są strzałki, bo jak są to na pewno trzeba odwrócić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli są kierunkowe o znaczy, że sygnał idzie tylko w jedną stronę i wtedy sygnał jest bardziej czysty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli są kierunkowe o znaczy, że sygnał idzie tylko w jedną stronę i wtedy sygnał jest bardziej czysty

Czytasz co piszesz ?

Jak "idzie" w TYLKO jedną stronę to jest bardziej czysty od czego ? "od drugiej strony" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli są kierunkowe o znaczy, że sygnał idzie tylko w jedną stronę i wtedy sygnał jest bardziej czysty

:polew: Przepraszam. Należy mi się ostrzeżenie. Dawno nie czytałem tak wybujałej odpowiedzi. Szkoda , że takie wpisy zostają dla potomnych. Mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy stosować się do teorii: "idzie tylko w jedną stronę i wtedy sygnał jest bardziej czysty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grunt to radosna "Twórczość" :polew:

Dzwoniło ale nie wie w którym kościele :przebiegly:

Z reszta nie wiedziałem że przewody miedziane działają w którąś strone zaporowo :mysli::przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę o przewodzie kierunkowym :

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic184719.html

Ale to raczej OT

ok wiem że jest coś takiego jak przewód kierunkowy ale to sie stosuje na estradzie i w konkretnych wypadkach. pozatym podłaczając go odwrotnie tez zadziała tylko będzie siało zakłuceniami itp. A kolega wyżej uzył to w taki sposób że niby po podłaczeniu na odwrót nie będzie sygnału a autor własnie ma problem z tym że niema sygnału na wejściu wzmacniacza.

A mi własnie chodziło o to że taki kabel nie jest w żadnym kierunku zaporowy.

Jasne? :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę o przewodzie kierunkowym :

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic184719.html

Ale to raczej OT

ok wiem że jest coś takiego jak przewód kierunkowy ale to sie stosuje na estradzie i w konkretnych wypadkach. pozatym podłaczając go odwrotnie tez zadziała tylko będzie siało zakłuceniami itp. A kolega wyżej uzył to w taki sposób że niby po podłaczeniu na odwrót nie będzie sygnału a autor własnie ma problem z tym że niema sygnału na wejściu wzmacniacza.

A mi własnie chodziło o to że taki kabel nie jest w żadnym kierunku zaporowy.

Jasne? :przebiegly:

Jasne :>

Tylko ten link podałem nie Tobie a Koledze, który proponował "odwrócenie" przewodu. Jasne ?

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę o przewodzie kierunkowym :

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic184719.html

Ale to raczej OT

ok wiem że jest coś takiego jak przewód kierunkowy ale to sie stosuje na estradzie i w konkretnych wypadkach. pozatym podłaczając go odwrotnie tez zadziała tylko będzie siało zakłuceniami itp. A kolega wyżej uzył to w taki sposób że niby po podłaczeniu na odwrót nie będzie sygnału a autor własnie ma problem z tym że niema sygnału na wejściu wzmacniacza.

A mi własnie chodziło o to że taki kabel nie jest w żadnym kierunku zaporowy.

Jasne? :przebiegly:

Jasne :>

Tylko ten link podałem nie Tobie a Koledze, który proponował "odwrócenie" przewodu. Jasne ?

EOT

jesne :tongue4:

Źle intencję zrozumiałem :gwizdanie: ;(

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...