Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] 235 45 17 jakie max dystanse na tył?


olo avf

Rekomendowane odpowiedzi

witam :) mam pytanie- moze juz ktos zna temat i juz to przerobil . Autko to a4 b6 avant s -mam alu oryginaly 17 s line na oponach 235/ 45 zawieszenia 1BV i juz sa zalozone dystanse hitlerowskie na tyle 10mm, jednak jak dzisiaj jechalem za takim samym b6 i mial duuzo szersze w porownaniu do mojego niebo a ziemia wizualnie jak dla mnie :kox: stwierdzilem ze ja tez chce :naughty: i teraz mam problem bo szukalem na roznych stronach i za cholere nie wiem jak to obliczyc zeby byly na maxa szerokie ale bez ocierania nadkoli.. jedni mowia ze spokojnie 25mm wejdzie drugi wulkanizator mowi ze 20mm moze juz obcierac a jaka jest prawda to nikt nie potrafi mi powiedziec ,bo kupic to nie problem ale pozniej bedzie problem jak mi ranty wyreza opona :kwasny: a i jeszcze jedno czy te stare 10mm z tylu moge zalozyc na przod ? czy to za duzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniejsze et z tyłu do b6 pod takie koło to chyba 30 ja mam razem z dystansami et32 o ile dobrze pamiętam i jest ok.Natomiast z przodu przy et 32 już opona lekko wystaje poza obrys auta przynajmniej tak mi się wydaje ale jest wszystko ok i nic nie obciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od parametrów felgi: ET oraz szerokości. Zobacz kalkulator:

http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi

Ja mam w tej chwili ET 28 oraz szerokość 7,5 (17"). Na tym opony 225/45/17 (obwód dokładnie ten sam co na fabrycznych 195/65/15). Z przodu jest na styk, a z tyłu jeszcze by wszedł dystans 10mm (nad czym się zastanawiam ;-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem 20mm ale jak dobrze obciazylem - polowa opony w nadkolu to obcieralo ale tylko o nadkole :decayed: - 235/45/17 et 43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie na taka odpowiedz czekalem-kogos z takimi samymi kolami :hi: Rpalka a jaki masz zawias tez 1bv czy cos miekkszego? bo ludze sie ze jak miales miekszy to moze u mnie na 1bv nie bedzie obcierac :) na przodzie tez masz jakies dystanse jak tak to napisz bo nieukrywam ze duzo mi ulatwisz decyzje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przod 15mm mialem zalozone

Zawieszenie mialem 1BA, ale mialem dobrze dociazony - ok 500kg w bagazniku i rodzimka w srodku :gwizdanie:

Poza tym jednym kursem nic sie nie dzialo i tylko troszke mi podtarlo nadkole, wiec jak masz twardsze zawieszenie i nie bedziesz ladowal 0,5T to dasz rade :decayed: a wygladac naprawde fajnie wyglada :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to ma sie rozumiec ze wieksze obrecze zacniej sie prezentuja zawsze :) a jak z lozyskami u ciebie duzo juz nalatales z tymi dystansami? bo slyszalem ze dostaja zdrowo w tylek przy wiekszym odsadzeniu. NO ale to tylko pytanie retoryczne bo i tak zakladam :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie cisza, zawieszenie jeszcze fabryczne - tylko amorki wymienilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...