Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Dziwna powłoka na Elementach wnętrza


hashpat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem właśnie Audi a4 b6 i mam problem, gdyż zauważyłem że na elementach plastikowych w środku ( włącznik świateł, radio, klima, i boczki) znajduje się niewidoczna na pierwszy rzut oka powłoka która jednak zdziera się pod wpływem paznokcia, w dotyku jest to jakby guma lub silikon...nie mam pojecia co to jest i jak to zmyć/zdrapać/lub usunąć. Strasznie mnie to irytuje bo jak bym nie czyścił elementów to i tak są matowe...

Czy ktoś wie co to i jak to zmyć...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłes jedna z wad B6, ścieranie sie plastików :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłes jedna z wad B6, ścieranie sie plastików :wink4:

Zgadza sie :wink4: zwlaszcza w poczatkowych latach produkcji 2001-2002 :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłes jedna z wad B6, ścieranie sie plastików :wink4:

Zgadza sie :wink4: zwlaszcza w poczatkowych latach produkcji 2001-2002 :kwasny:

i 2003..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny ciekawy post :) przed chwilą czytałem taki - że dla kolegi stuka jak zmienia biegi na parkingu na zgaszonym silniku :) a teraz że ktoś kupił Audi z dziwną powłoką:P

Koledzy już chyba wyczerpali temat wyżej - matowe być musi, zdzierać też niestety się musi bo to B6 :) Nie polecam aby to zdzierać ... właściwie to nie ma szans chyba aby to bezinwazyjnie zedrzeć z tych elementów - różni już różnymi sposobami próbowali i zawsze zostaje ślad ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje matowe mi sie bardzo podobają, jak bym chcial świecace to bym kupil calibre i duuużo plaka. A na marginesie, to jak sie w miare dba i obcina pazury to nic sie nie wyciera, przynajmniej u mnie. :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna wymienić te elementy które się najbardziej wycierają an nowe, ponoć są wykonane już z trwalszego materiału. Prawda jest taka, że jeżeli ktos zobaczy B6 z lat 2001-2003 i ma nie wytarte elementy plastikowe w środku (włącznik świateł, radio, klima i boczki) to może być pewny, że te elementy były zmieniane. No chyba, że ktoś wogóle autem nie jezdził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje matowe mi sie bardzo podobają, jak bym chcial świecace to bym kupil calibre i duuużo plaka. A na marginesie, to jak sie w miare dba i obcina pazury to nic sie nie wyciera, przynajmniej u mnie. :tongue4:

nie trzeba czasem niczego dotykać żeby oblazło. w garażu mam przycisk ESP, którego jak wiadomo raczej się nie używa w normalnej eksploatacji, bo niby po co. No i po 9 latach oblazł sam z siebie, najpierw dostał pęcherzy oczywiście. Wymieniłem na nowy bo przeciez masakra. [br]Dopisany: 02 Czerwiec 2011, 12:29_________________________________________________

Zawsze mozna wymienić te elementy które się najbardziej wycierają an nowe, ponoć są wykonane już z trwalszego materiału. Prawda jest taka, że jeżeli ktos zobaczy B6 z lat 2001-2003 i ma nie wytarte elementy plastikowe w środku (włącznik świateł, radio, klima i boczki) to może być pewny, że te elementy były zmieniane. No chyba, że ktoś wogóle autem nie jezdził :)

Trzeba się strasznie cackać z samochodem żeby się to nie powycierało, ale faktycznie da się. Potem i tak samo zlazie :)

Ja mam nowy przełącznik świateł oraz ESP i oprócz mam nadzieję lepszego materiału mają lekko inny odcień więc tym łatwiej poznać jeśli ktoś nie wymienił wszystkiego. A wątpię, żeby ktoś rzucal się na nowy panel klimatronika...cena zabija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj można można Panowie mieć to w idealnym stanie :) Po 18stej wrzucę z domu Wam fotki moich pokręteł w B6 :) jak nowe ... i nic nie odchodzi ... z tym że to 2004 rok z grudnia może już co innego stosowali ...

W 2004 roku stosowali już lepsze materiały. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj można można Panowie mieć to w idealnym stanie :) Po 18stej wrzucę z domu Wam fotki moich pokręteł w B6 :) jak nowe ... i nic nie odchodzi ... z tym że to 2004 rok z grudnia może już co innego stosowali ...

W 2004 roku stosowali już lepsze materiały. :)

Różnie piszą, być moze to się tyczy roku modelowego więc już w 2003 się pojawiły ulepszone materiały. Jak nie zapomnę to wieczorem wkleję wam foto jak wygląda ESP po 9 latach w samochodzie (bo przecież nie używania...) :)

obiecana fotka

obraz003lr.th.jpg

Wydaje mi się, że te stare przyciski były bardziej miękkie w dotyku.Te nowe są już twardsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z tymi elementami wnętrza jest tak jak z wycieraczkami od 11.2003 w B6 szły ramiona i pióra aero wiec i może wtedy zmienili jakość tych elementów które sie wycieraja. Kolega pisał, że ma auto z 23.12.2003 wiec prawdopodobnie juz sie zalapało to auto na lepsze materiały wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części w każdym samochodzie się wycierają, fakt że plastiki w audi znacznie szybciej niż w żadnym innym aucie, ale tak jest błąd inżynierów z Ingolstadt. Trzeba do tego przywyknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...