Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Klima nie działa.. pomocy


pesik87

Rekomendowane odpowiedzi

witam.. mam problem.. od pewnego czasu nie działa mi klima.. na klimatronicu blad 22.1.. 3 tygodnie temu nabilem klime.. i dalej tak samo.. potem podmienilem czujnik wysokiego cisnienia.. brak zmian.. wymienialem tez jakis przekaznik pod kierownica od klimy.. i tez nic.. bezpiecznik ok.. co moze byc? od czego mam zacząc.. vaga nie mam wiec bledów nie sprawdze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że w tym układzie dalej jest czynnik chłodzący? Jeżeli nie to od sprawdzenia tego proponuję zacząć, być może jest nieszczelność. Wentylator nie ma akurat tutaj nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że w tym układzie dalej jest czynnik chłodzący? Jeżeli nie to od sprawdzenia tego proponuję zacząć, być może jest nieszczelność. Wentylator nie ma akurat tutaj nic do rzeczy.

szczelnosc byla sprawdzana.. i czynnik byl nabijany.. ogolnie jak klima wysiadla to bezpiecznik sie spalil.. jak jak włożyłem nowy to klima nie działała. nawiew za to ok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że w tym układzie dalej jest czynnik chłodzący? Jeżeli nie to od sprawdzenia tego proponuję zacząć, być może jest nieszczelność. Wentylator nie ma akurat tutaj nic do rzeczy.

szczelnosc byla sprawdzana.. i czynnik byl nabijany.. ogolnie jak klima wysiadla to bezpiecznik sie spalil.. jak jak włożyłem nowy to klima nie działała. nawiew za to ok..

Ale jak ta szczelność była sprawdzana? Napuszczono kontrastu do układu przy nabijaniu i ktoś sprawdzał w ultrafiolecie czy tylko sprawdzali przez automat robiący próżnię przed nabiciem? Na moje jeżeli nie ma usterki elektrycznej to jest nieszczelność na tyle duża, że przez te 3 tygodnie czynnik uleciał w kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że w tym układzie dalej jest czynnik chłodzący? Jeżeli nie to od sprawdzenia tego proponuję zacząć, być może jest nieszczelność. Wentylator nie ma akurat tutaj nic do rzeczy.

szczelnosc byla sprawdzana.. i czynnik byl nabijany.. ogolnie jak klima wysiadla to bezpiecznik sie spalil.. jak jak włożyłem nowy to klima nie działała. nawiew za to ok..

Ale jak ta szczelność była sprawdzana? Napuszczono kontrastu do układu przy nabijaniu i ktoś sprawdzał w ultrafiolecie czy tylko sprawdzali przez automat robiący próżnię przed nabiciem? Na moje jeżeli nie ma usterki elektrycznej to jest nieszczelność na tyle duża, że przez te 3 tygodnie czynnik uleciał w kosmos.

nie wiem jak byla sprawdzana szczelnosc.. ale czynnika bylo jeszcze duzo jak uzupelniali.. tylko dopelnili.. wiec pod tym wzgledem jest ok.. [br]Dopisany: 02 Czerwiec 2011, 18:28_________________________________________________a i pamietam ze jak wysiadla klima.. to mialem problem z wiatrakiem tym od klimy.. ze krecil sie nawet po wyjeciu kluczyka ze stacyjki.. nie zawsze ale czesto.. i wylaczal sie po jakis 20-30 min.. i mechanik wymienial jakis przekaznik.. ale szczegolow nie pamietam.. i to jest zrobione.. moze to ma jakies powiazanie.. powiedzcie co mozna sprawdzic.. co wymienic.. jak cos to mam kolesia od ktorego moge cos poprzekladac do sprawdzenia.. tylko calej klimy nie mam zamiaru przekladac.. dlatego pisze tutaj.. moze ktos mial podobny problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć problem z silniczkiem nastawczym od klap nadmuchu - są non stop zamknięte

jak wlaczam klime(wciskam snieżke) to slychac jak klapa sie otwiera .. tak wieje 10 sek ale nie zimnym powietrzem i klapa zamyka sie.. wiec to raczej nie to..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...