Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Pęknięta szyba czołowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, :hi:

Jakiś czas temu pod tesco w lodzi podszedl do mnie jakis facet i chcial mi wcisnac piora do wycieraczek. Mialem nowe a tamte pewnie lewe byly itd wiec go olalem i poszedlem po kwiaty do bukietu zareczynowego :rolleyes: kilka dni pozniej patrze ze mam szybe z przodu przy samym plastiki podszybia nadcieta na zewnetrznej stronie (nie ma rysy od wewnatrz). W przeciagu trzech miesiecy w skutek drgan i zmian temperatury pekniecie ma juz z 12 cm! znajduje sie po stronie pasazera, widac je tylko pod katem i teraz nasuwa sie pytanie: moga mi zabrac dowod za to? Bo zdania moich znajomych sa podzielone, jedni mowia ze tak a drudzy ze nie przeszkadza to w prowadzeniu i nie stwarza zagrozenia w ruchu wiec nie. Co wy na to koledzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuję to mogą zabrać dowód, szyba czołowa musi być przejrzysta i nie utrudniać widzenia. I tak wymiana Cię nie minie, to tylko kwestia czasu kiedy pęknięcie poleci do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem wymienie to ale wole nie przed wakacjami... Jest przejrzysta i nie utrudnia widzenia do od dolu szyby poszlo do gory i troche na bok na wysokosci wycieraczki prawej prawie tego nie widac ale ciekawe jak sie jakis ciekawski inspektor przypadszy... Moze ktos mial z was doczynienia z czyms takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał zmienianą przednią szybę i jak większość przeklejoną naklejkę hologramową z nr rejestracyjnym. Policjant nie miał do czego się przyczepić, to za tę naklejkę zabrał mu dowód. Trafisz podłego to nie ma zmiłuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli teraz z wymianą naprawdę masz nie po drodze to jeździj aż pęknie. Jeżeli jeździsz w większości po mieście to ryzyko kontroli jest praktycznie zerowe, na trasie niewiele większe, a nawet jakby zabrali dowód to szybę wklejasz i nastepnego dnia załatwiasz formalności okołodowodowe :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli teraz z wymianą naprawdę masz nie po drodze to jeździj aż pęknie. Jeżeli jeździsz w większości po mieście to ryzyko kontroli jest praktycznie zerowe, na trasie niewiele większe, a nawet jakby zabrali dowód to szybę wklejasz i nastepnego dnia załatwiasz formalności okołodowodowe :cool1:

wszystko ładnie jak jest w tym samym mieście czy gminie jeśli nie to z otrzymaniem dowodu trzeba troszkę poczekać :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takie rzeczy się nieraz robi :wink4: szybę się wymieni, dostanie zaświadczenie od diagnosty i możesz jeździć do załatwienia sprawy z dowodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jakieś zdjęcie... może da się naprawić ta szybę ? Niektóre pajączki naprawiają i śladu nie ma.

Jak masz jakiegoś znajomka w PZU (i masz tam auto ubezpieczone) to za 50zł rocznie kupujesz pakiet szybę. Teraz już robią zdjęcia bo wcześniej nie robili ale może się uda.... kupujesz ubezpieczenie i za dwa tygodnie zgłaszasz. Nie tracisz zniżek z OC i AC a szybę wymieniają i koszt to 50 zł :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...