Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie do posiadaczy B8 , da sie calkiem wylaczyc trakcje ? .

Z tego co kojarze to OOOO dalo ciala i nie ma takiej opcji , mowa oczywiscie o B8/A4 a nie B8/S4.

wyciągnij bezpiecznik od ABS jeśli chcesz się pokręcić i o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

8.jpg

tylko pozazdrościć rezania :grin::grin::facepalm::facepalm:

---------- Post dopisany at 14:46 ---------- Poprzedni post napisany at 14:44 ----------

Nie żebym się czepiał ale.........:facepalm:

tn_1265340008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do posiadaczy B8 , da sie calkiem wylaczyc trakcje ? .

Z tego co kojarze to OOOO dalo ciala i nie ma takiej opcji , mowa oczywiscie o B8/A4 a nie B8/S4.

wyciągnij bezpiecznik od ABS jeśli chcesz się pokręcić i o to chodzi

no to jedyna opcja... troche piz*owato ... to chcac sie pobawic musze stawac gasic auto grzebac w kasecie , pobujac sie bez ABSu, potem znow stawac znow grzebac w kasecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do posiadaczy B8 , da sie calkiem wylaczyc trakcje ? .

Z tego co kojarze to OOOO dalo ciala i nie ma takiej opcji , mowa oczywiscie o B8/A4 a nie B8/S4.

wyciągnij bezpiecznik od ABS jeśli chcesz się pokręcić i o to chodzi

no to jedyna opcja... troche piz*owato ... to chcac sie pobawic musze stawac gasic auto grzebac w kasecie , pobujac sie bez ABSu, potem znow stawac znow grzebac w kasecie...

sorry taki mamy klimat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do posiadaczy B8 , da sie calkiem wylaczyc trakcje ? .

Z tego co kojarze to OOOO dalo ciala i nie ma takiej opcji , mowa oczywiscie o B8/A4 a nie B8/S4.

wyciągnij bezpiecznik od ABS jeśli chcesz się pokręcić i o to chodzi

no to jedyna opcja... troche piz*owato ... to chcac sie pobawic musze stawac gasic auto grzebac w kasecie , pobujac sie bez ABSu, potem znow stawac znow grzebac w kasecie...

możesz śmigać cały czas "bez" :decayed::thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da sie calkowiecie wylaczyc ESP - mozesz jes stlumic przystrzymujac dluzej przycisk - do latanie bokiem powinno wystarczyc :wink:

calkowiecie wylaczyc mozna rokodowujac pompe abs i zmieniajac kalibracje, (beda beldy na fisie)

bezpiecznik, a raczej bezpieczniki nie pomoga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...ja w A6 C6 tak robiłem i wyłączało ESP a z tego co wiem magistralę CAN B8 odziedziczyło z C6 a poza tym jak może działać ESP jak jego funkcję realizuje pompa ABS skoro nie będzie miała prądu :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ukladu kierowniczego. Moduly pracuja razem. Jak wywali uklad kierowniczy to nie dziala tez esp. A jak msz jeszcze drive select to jest jeszcze jeden dodatkowy modul ;)Za duzo rzeczy do wylaczenia zeby calkowice dezaktywowac esp

---------- Post dopisany at 15:32 ---------- Poprzedni post napisany at 15:24 ----------

Generalnie w B8 sa bodajze 3 rodzaje pomp absu. Jedna z nich odpowiada nawet za prace tylnego dyfra (jesli masz tzw sportowy mechanizm roznicowy) czyli dohamowywuje tylne kola lewo/prawo. Tak audi rozwiazalo torque vectoring. Wiec bardzo ciezko ja wylaczyc calkowicie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za spota oraz za ślizganko :) chociaż lepiej na normalnych drogach heheheh

Gdzie ślizgaliście? Decathlon, ja się grzałem w domu bo wymarzłem na Miedziance :kwasny:

---------- Post dopisany at 16:28 ---------- Poprzedni post napisany at 16:27 ----------

Panowie, https://goo.gl/maps/t0xbA - tu jest dobre ślizganie… pusto, szeroko, śnieżno.

Hejka

Chodzi o ulice czy może jakis parking obok?

Zaznaczony odcinek ulicy

Mocno ryzykownie, nic nie widać co za zakrętem się dzieję :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na polowicznym ESP to mozna sobie polatac ale co to za latanie jak ciagle slysze hrr hrr... :facepalm: pozatym to takie troche sztuczne. Pol biedy jak jest Q bo elektrycznym recznym to sobie mozna :grin::grin: . Fajnie ze sa nowinki ale lepiej jak kierowca ma mozliwosc poczuc samochod a nie elektronike.

w S4/S5/S6 jest to samo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w sumie to nasze takie klasyczne :)

Dlatego ja nie zakładam u siebie bo te nasze to raczej słaba jakość :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty pablo nie cfaniakuj bo jeszcze nie dawo miałeś zajebiszcze dywaniki z alumynum

Ty cfffffaniakuj bo to było haj z 6 lat temu ino :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W s4 rs4 s5 i rs5 wszystkei maja tak samo. Podobno rs6 c7 ma mozliwosc ale czy to prawda... Generalnie niektore modele maja 2stopniowe przygluszanie esp- trzymasz przycisk az na desce pojawi sie esp off, ale nie kazde b8 to ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ukladu kierowniczego. Moduly pracuja razem. Jak wywali uklad kierowniczy to nie dziala tez esp. A jak msz jeszcze drive select to jest jeszcze jeden dodatkowy modul ;)Za duzo rzeczy do wylaczenia zeby calkowice dezaktywowac esp

---------- Post dopisany at 15:32 ---------- Poprzedni post napisany at 15:24 ----------

Generalnie w B8 sa bodajze 3 rodzaje pomp absu. Jedna z nich odpowiada nawet za prace tylnego dyfra (jesli masz tzw sportowy mechanizm roznicowy) czyli dohamowywuje tylne kola lewo/prawo. Tak audi rozwiazalo torque vectoring. Wiec bardzo ciezko ja wylaczyc calkowicie ;)

Ścierwo!! Już Miodzio mnie ostatnio utwierdzał w przekonaniu że o B8 na przyszłość mogę zapomnieć. Takie torque vectoring to też o kant nosa! To po prostu EDS, który przecież już był we wszystkich B6 i B7 w Q, czy w B8 nie jest we wszystkich montowany? :shock3:

Cuber, jak jest u Ciebie bo w zeszłym roku widziałem że dość się to ślizgało?

I podobno jeszcze rękaw działa na 4-ry koła...

---------- Post dopisany at 16:50 ---------- Poprzedni post napisany at 16:44 ----------

W s4 rs4 s5 i rs5 wszystkei maja tak samo. Podobno rs6 c7 ma mozliwosc ale czy to prawda... Generalnie niektore modele maja 2stopniowe przygluszanie esp- trzymasz przycisk az na desce pojawi sie esp off, ale nie kazde b8 to ma ;)

Tak powinno mieć każde auto!

Ale jeśli w esach i eresach nie da się całkowicie wyłączyć ESP to ja zwariowałem :thumbdown:

U mnie da się wyłączyć ESP całkowicie ale jak w poślizgu klepnie się hamulec to coś tam stuka puka, na szczęście nie prostuje auta za bardzo :grin: ale pogłębić poślizg też nie łatwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety... Tylko sportowy mechanizm roznicowy posiada torque vectoring. Zwykly jest swego rodzaju pasywny( ale niw tak jal w evo ;)Cuber ma zwykly i dwustopniowa deaktywacje esp o ile dobrze pamietam... Nawet sie to slizga ( jak zauwazyles )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty pablo nie cfaniakuj bo jeszcze nie dawo miałeś zajebiszcze dywaniki z alumynum

Ty cfffffaniakuj bo to było haj z 6 lat temu ino :decayed:

tiaaa..... 6 lat chyba 6 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...