Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] sprzęgło od alternatora


BROMKALUKASZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam we wtorek jade do mechanika z alyternatorem stwierdził że należy wymienić sprzęgło(w alternatorze) i rolke napinacza(sam plastikowa rolka) całośc zabiegu wycenił na 500-600zł (powiedział że to sprzegło jest tak zaprojektowane ze po 120 tyś ma sie rozwalić i dziwi sie ze u mnie przy 180 jeszcze nic sie nie stało)

Powiedzccie czy nie za drogo sobie za to liczy??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienić sprzęgło(w alternatorze)

Pierwsze słysze..., chociaż może jeszcze mało widziałem. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowo moze inaczej sie nazywa ale kolo alternatora nie jest zwyklym kolkiem pasowym.

przy zejsciu z obrotow kolo zmniejsz predkosc, natomiast predkosc alternatora nie zmniejsz sie tak gwaltownei jak kola.

Mam nadzieje, ze jasno sie wyrazilem.

Pytanie do autora.

Ta cena to za sama wymiane, czy z czesciami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie pikus mnie uprzedzil z kliknieciem :naughty:. to rodzaj wolnego koła. ale nie sprzegło.

w najdrozszej opcji kosztuje 300zl - sa rozne alternatory, rolka napinacza ok 250 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast predkosc alternatora nie zmniejsz sie tak gwaltownei jak kola

tzw. wolne koło ![br]Dopisany: 20 Styczeń 2008, 21:32 _________________________________________________...ale niesądziłem, że podlega okresowej wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale to okresowej wymianie nie podlega z tego co pamietam tylko gdy zaczyna sprawaic problemy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dobrze wiedziec tez mnie to czeka :P

a bałem sie ze to jakies okropne koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie dzwonił mówi że jest do odbioru, a rolki nie trzeba było zmieniac powiedział "że jest taka fajna ze wystarczyło łożyska nasmarować olejem (czy czymś tam)" po 18 odberamm zobaczymy na ile mnie skasuje[br]Dopisany: 22 Styczeń 2008, 17:13 _________________________________________________Cały koszt z wymianem sprzęgła, i łożyska to 380zł a roli nie trzeba było wymieniać wystarczyło naoliwić i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebie temat, jakie są numery części tego sprzęgła? U mnie alternator 140A, ale nie wiem, czy Bosch, czy inny? Jak się zabrać do wymiany tej pierdoły - rozumiem, że kółko jest przykręcone od czoła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...