Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Czarny dymek przy odpalaniu


pawullonn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy mam pytanko bo nigdy nie zwracałem na to uwagi, ale dziś poprostu ktoś odpalał moj samochód i zauważyłem że przy odpalaniu puszcza czarny dymek, nie jest to chmura wielka ale jest czarny dymek, ale tylko podczas odpalenia, potem już jest ok nie dymi.

Czy to jest normalne??

Silniczek AJM przebieg 197tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka sekund po odpaleniu po dłuższym staniu ma prawo głośniej chodzić, ze względu na brak oleju w mechanizmie kompensacji luzu zaworowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jakby z rury olej ciekł :decayed:

To to normalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie normalne zjawisko, no co Wy tu wypisujecie, toż to przecież nie jakiś stary diesel-klekot na manualnej pompie tylko pierwszy PD w Audi. Nie powinien dymić chyba, że ma jakiś opor-tuning zainstalowany. Mam starego klekota na pompie wtryskowej i jeszcze ani razu nie puścił dymka - co najwyżej to tylko biało-szary jak klapa gasząca fiksowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego widzę, że masz identyczny silniczek i rok produkcji jak ja. Moje autko ma ponad 300 tys przebiegu i nie puszcza dymku ani przy redukcji ani przy maksymalnym gazowaniu. Co do tego dlaczego puszcza dymek to ci nie podpowiem ponieważ jest wiele możliwości. Podstawa diagnostykę warto przeprowadzić może coś się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3 PDki na podwóku, 2x ASZ i raz AVF q. I kazdy przy odpaleniu rano pusci lekki dymek czarny.

Wszystkie auta ponizej 180kkm w oryginale sprawdzane w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nigdy nie puszczało dymku , lecz po chip-tuningu na 140km puszcza sporo dymku lecz to chyba normalne po zwiększeniu mocy ? Nie jest to całkowicie czarny dym , taki siwo-niebieski :> (po wymianie prowadnic zaworów , uszczelniaczy zaworów i świec żarowych , przy czym ustawienie zapłony itp. silnik mniej kopci i lepiej idzie - takie są moje obserwacje od soboty kiedy została wymieniona uszczelka pod głowicą i reszta potrzebnych części :decayed: )

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=207707.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...