Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Stabilizator napięcia do wskaźników temp. i paliwa


sumoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy wie ktos moze gdzie znajduje sie stabilizator napiecia temp i poziomu paliwaa w audi a4 1.9 tdi AJM 2000r. zegary JEAGER 1/2 prosze o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam widze ze nikt nie ma pomysłów wiec postanowilem samemu poszukac i chyba mi sie udalo kolego przemoo podrzuce ci fotki moze przydadza ci sie do czegos :

1 - grzal sie gdy podlaczylem i przekrecilem zaplon wskazowka temp pokazywala jakies 130 stopni gd troche nim poruszalem i docisnolem spadla na 90 stopni podejzewam zimny lut

2,3 - tez sie grzaly i docisnolem tak dla pewnosci

U mnie jest jak narazie ok moze i tobie sie uda

link do fotki z licznikiem : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4f1d033be8eb0632.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no całkiem ciekawe tylko zastanawiam sie na ile to wystarczy takie docisniecie. u mnie temperatura startuje na zimnym od 70 i dochodzi do 100 gorzej jest ze wskazaniem paliwa nie schodzi ponizej polowy nawet jak w baku jest juz sucho.dodam jeszcze ze wskazówki falują czasem podczas jazdy. miałem jeszcze dwa razy taki przypadek ze licznik zdechł totalnie ze tylko kontrolka od włączonych swiateł i kierunki pokazywało a reszta martwa nawet podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co na zdjęciach to nie są żadne stabilizatory napięcia.

Problem z procesorem lub silniczkami w liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakreślone i oznaczone nr. 1,2 i 3 elementy to kondensatory elektrolityczne, napewno sprawne nie powinny się grzać.

Ich wysoka temperatura świadczy o uszkodzeniu tych elementów.

Na stabilizator napięcia to wygląda czarny element znajdujący się bezpośrednio pod kondensatorem oznaczonym nr. 3 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...