Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Blow off audi a3 i kilka pytań pomóżcie


Saritankian

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich klubowiczy kupiłem niedawno po taniemu audi a3 1,8 turbo które ma zamontowane Blow off i zastanawiam się czy można go wyżucić np zaślepiając lub wkręcając coś w zamian czy czeba zastąpić czymś immyn?

generalnie ppppsssss jest fajne ale jak już się doczytałem bardziej szkodzi niż pomaga a nie chce mieć problemów z silniczkiem.... pozatym auto nierówno pracuje po zmianie biegu i podejżewam że właśnie przez ten zawór, normalnie chodzi równo błędów na VAG u nie ma dopiero jak gaz do dechy to się dziwne rzeczy dzieją :slina:

jeszcze mam pytanie gdzie znajduje się ecu w A3 jakby ktoś pomógł i przy jakich mocach trzeba kuć te silniki?

pozdrawiam i góry dziękuje za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zamontowac standardowy zawor dv. kiedys czytalem ze powinno sie kuc przy mocach powyzej 300KM ale zostalo udowodnione ze silniki vag znosza bardzo duzo i nie wiem czy to stwierdzenie dalej jest aktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarowno dv jak i bov maja swoje zadanie ktore realizuja w troche inny sposob. w przypadku bova powietrze idzie w atmosfere, w przypadku dv wraca do dolotu przed turbina. ma to swoj cel. zaslepienie na dluzsza mete wyrzadzi krzywde turbosprezarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mo dobra zakłam że w miejsce tego blow offa tak? bo nie znam sie nic a nic auto mam dopiero 2 dzień i musze się jeszcze SPOOOORO nauczyć :kox:

dieselki jakieś łatwiejsze :gwizdanie:[br]Dopisany: 08 Czerwiec 2011, 21:16_________________________________________________może być coś takiego?

http://archiwumallegro.pl/oryginalny_zawor_upustowy_dv_18t_volkswagen_audi-1196488484.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim przykładzie - montując blow off, mechanik wywalił jedną rurę i miejsce po niej zaślepił.

Wracając do zwykłej DV'ki pewnie trzeba taką rurę z powrotem znaleźć i zamontować.

Trzeba by wiedzieć jaki masz blow off.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...