Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Wskaźnik spryskiwaczy


barto-team

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Wczoraj nalałem do pełna płynu do spryskiwaczy w aucie (nie pokazywał mi jeszcze komputer, że jest go mało). Dziś rano przychodzę do auta odpalam i świeci mi na FISIE że niemam płyny do spryskiwaczy... Gdzie szukać przyczyny :?: pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Wczoraj nalałem do pełna płynu do spryskiwaczy w aucie (nie pokazywał mi jeszcze komputer, że jest go mało). Dziś rano przychodzę do auta odpalam i świeci mi na FISIE że niemam płyny do spryskiwaczy... Gdzie szukać przyczyny :?: pozdrawiam :)

a sprawdzałeś czy masz dzisiaj płyn w zbiorniczku ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Wczoraj nalałem do pełna płynu do spryskiwaczy w aucie (nie pokazywał mi jeszcze komputer, że jest go mało). Dziś rano przychodzę do auta odpalam i świeci mi na FISIE że niemam płyny do spryskiwaczy... Gdzie szukać przyczyny :?: pozdrawiam :)

U mnie także ta kontrolka się nie świeci jak jest mało płynu (jak już nie leci na szybę tylko na maskę :chytry:) hmm teraz w lecie mam wrażenie że bardzo szybko ubywa mi płynu do spryskiwaczy, co 2 tyg wlewam 5 litrów, wycieków nie widać a teraz spryskiwaczy nie używa się często.

Jakie są objawy jak wysra się pompka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że mam pełny stan zbiorniczka... a świeci nadal...

Myślę ze problemu trzeba szukać w czujniku od poziomu płyny spryskiwaczy, może się zawiesił :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze się przyznać, że rozlało się mi trochę płyny jak go wlewałem... może się tam jakieś zwarcie zrobiło i pokazuje, że go niema.. :disgust:

Może samo wyschnie :gwizdanie: poczekaj trochę i zobaczysz czy zgaśnie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze się przyznać, że rozlało się mi trochę płyny jak go wlewałem... może się tam jakieś zwarcie zrobiło i pokazuje, że go niema.. :disgust:

w 90% porzypadków wlewania płynu on sie rozlewa , zresztą tam raczej wszystko jest szczelne (połączenia kabli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak zbiorniczek już mam w domu na biurku... do wtyczki od czujnika wsadziłem kabelek ( zamknąłem obieg prądu) przekręciłem stacyjkę i fis pokazuje mi że wszystko ok... teraz mi powiedzcie jak mam ze zbiorniczka wyciągnąć ten czujnik :?:

dsc01122ba.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Wczoraj nalałem do pełna płynu do spryskiwaczy w aucie (nie pokazywał mi jeszcze komputer, że jest go mało). Dziś rano przychodzę do auta odpalam i świeci mi na FISIE że niemam płyny do spryskiwaczy... Gdzie szukać przyczyny :?: pozdrawiam :)

U mnie także ta kontrolka się nie świeci jak jest mało płynu (jak już nie leci na szybę tylko na maskę :chytry:) hmm teraz w lecie mam wrażenie że bardzo szybko ubywa mi płynu do spryskiwaczy, co 2 tyg wlewam 5 litrów, wycieków nie widać a teraz spryskiwaczy nie używa się często.

Jakie są objawy jak wysra się pompka?

No i mam przyczynę, w zbiorniczku jest dziura :shocked: i to gdzieś u dołu bo po wlaniu 4 litrów 3 litry już mam na ziemi :thumbdown:

Jak wyjąć ten zbiorniczek? Z tego co widzę to jest tam trudny dostęp :wallbash: jest jedna śruba na górze to wiem, u dołu co go trzyma? Co jeszcze trzeba demontować?[br]Dopisany: 10 Czerwiec 2011, 12:06_________________________________________________Znalazłem, trzeba podnieść auto i zdemontować nadkole i dostać się od dołu :gwizdanie:

Aha warto to kleić czy raczej wymienić na nowy?[br]Dopisany: 10 Czerwiec 2011, 13:01_________________________________________________No i pupa, wyciągnąłem zbiorniczek szukałem dziury i nie znalazłem :no: po dłuższych obserwacjach zlokalizowałem wyciek, cieknie w miejscu gdzie pompka spryskiwacza wchodzi do zbiorniczka, dociskanie pompki nic nie daje, nie wiem czy skleić to na jakimś kleju, uszczelnić np. sylikonem, czy może wymienić tą gumę, oring która jest wsadzana do zbiorniczka?

Miał ktoś podobne akcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obsmaruj silikonem do okoła... ale przed tym wysusz to dobrze :) i powinno być git :>

kolego robiłeś tak czy to tylko teoria? Nie chciałbym żeby pózniej pompka zaciągnęła mi ten sylikon i zatkała przewody bo narobie sobie smrodu ;( może lepiej wymienić zbiorniczek z pompką? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie u mnie jest wszystko ok. Ale jak wysuszysz dobrze zbiorniczek to złóż to na sylikonie (tak żeby się sylikon nie dostał gdzie pompka zaciąga płyn ) poczekaj najlepiej do następnego dnia, załóż zbiorniczek zalej, płynem i będzie na pewno ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dołącze się do tematu, w tamtym tygodniu wymienilem pompke spryskiwacza i od tamtej pory świeci się cały czas kontrolka ze nie ma płynu. Próbowałem odłączyć aku i zresetowac komp, ale cały czas pali się kontrolka. Co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...