Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Słaba praca klimatyzacji


vito86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę o pomoc odnośnie klimatyzacji. Przy tych upałach bardzo słabo działa. Przykładowo przy ustawieniu temperatury 19oC jest bardzo słabe chłodzenie można powiedzieć, że zerowe. Dzisiaj wymieniłem czynnik na nowy (po dwoch latach) i jest to samo. (starego czynnikiem zeszło ok. 520 a nowego jest nabite 660). Co może być przyczyną, skoro układ jest szczelny, a mimo wszystko nie działa. Czekam, może ktoś zna lub orientuje sie na tym i może mi pomoc.

Vito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to nie wina klimatyzacji. Zrób nastawy podstawowe klap nawiewów VAGiem bo może w tym lezy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to nie wina klimatyzacji. Zrób nastawy podstawowe klap nawiewów VAGiem bo może w tym lezy problem.

jak to nie pomoże to osuszacz do wymiany i dysza rozprężna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapy nawiewów mogą się w ogóle nie otwierać - silniczeg od ich regulacji mół paść[br]Dopisany: 08 Czerwiec 2011, 15:14_________________________________________________ewentualnie źle otwiera - jak wyłączasz silnik to się otwierają a jak włączasz to się zamykają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proszę o pomoc odnośnie klimatyzacji. Przy tych upałach bardzo słabo działa. Przykładowo przy ustawieniu temperatury 19oC jest bardzo słabe chłodzenie można powiedzieć, że zerowe. Dzisiaj wymieniłem czynnik na nowy (po dwoch latach) i jest to samo. (starego czynnikiem zeszło ok. 520 a nowego jest nabite 660). Co może być przyczyną, skoro układ jest szczelny, a mimo wszystko nie działa. Czekam, może ktoś zna lub orientuje sie na tym i może mi pomoc.

Vito.

Klimatyzację pewnie obsługiwałeś u "nabijaczy" i nikt nawet nie spojrzał na dławik jak opróżniono układ i na manometry jak automat był podłączony? Bez ciśnień po wysokiej i niskiej stronie możemy sobie zgadywać. Spójrz czy czasem nie zamarza osuszacz, taka puszka przed prawym kołem pod filtrem powietrza, powinien być ciepły. Wentylator elektryczny pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...