Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???


greg24

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam poczytać poradnik o caraudio

http://wyslijto.pl/plik/bw50qxq5eg

Mam od dawna na dysku :) Z niektórymi rzeczami się nie do końca zgadzam. Ale na początek na pewno dobre kompendium wiedzy w jednym miejscu. Warto przeczytać.

czytalem gdzies tu na forum jak znajde to podesle linka, ze mozna zabrac z tej klamry metalowej co trzyma ci wykladzine z tylu w bagazniku

jest ich 4 :P

sruba jest konkretna i mysle ze powinno byc ok

co wy sadzicie?

Ta szósteczka? Ciut mało chyba IMHO. Poza tym przy fotelach te uchwyty sa mocowane do blachy która dopiero jest mocowana do karoserii. Dodatkowy opór przejścia. Ja chyba wrzucę zacisk pod tą dwunstkę która trzyma blachę do karoserii: SANY0490.JPG

Ups.... przepraszam, ale nie spojrzałem, że masz inne nadwożie niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem gdzies tu na forum jak znajde to podesle linka, ze mozna zabrac z tej klamry metalowej co trzyma ci wykladzine z tylu w bagazniku

jest ich 4 :P

sruba jest konkretna i mysle ze powinno byc ok

co wy sadzicie?

z tej śruby jak i z kazdej innej (nie malutkiej) znajdziesz dobrą mase. Ale ja bym jednak wziął z jednej z tych dużych albo gdzies pod kanapą.

co do prowadzenia kabli z tymi długościami to faktycznie kolega ygreg ma rację. Jednak na przód ja bym szedł kablami 2x2,5mm2 a nie 2x1,5mm2 ze względu na to że jednak z kazdej strony jest 2 głośniki do napędzenia czyli sub nisko i tweeter u góry więc lepiej miec troche zapasu w kablach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to miejsce

i tam sruba jest wieksza niz 12 :P

Śruba jest 12 tylko łeb ma 17 lub nawet 19 ;) Właśnie o te mi chodziło.[br]Dopisany: 18 Czerwiec 2011, 14:06_________________________________________________

Jednak na przód ja bym szedł kablami 2x2,5mm2

Co najmniej. Ja daję dla spokoju ducha 4mm2, ale zdaję sobie sprawę że przy mocach rzędu 50W RMS na stronę to przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm czyli musze szukac w innym miejscu :confused4:[br]Dopisany: 18 Czerwiec 2011, 14:12_________________________________________________"Możesz wziąść z mocowania pasów.

Jesli masę do wzmacniacza bierzesz z nadwozia, to ori masę (aku->nadwozie) powinieneś zdublować o przewód o podobnym przekroju jak kabel wzmacniacz->nadwozie"

to napisal rysiuu w tym watku

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=178831.0;highlight=wzmacniacz+masa

co oznacza to zdanie ??

"powinieneś zdublować o przewód o podobnym przekroju jak kabel wzmacniacz->nadwozie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oznacza to co jest napisane :)

Jeśli będziesz puszczał prąd przez karoserię, to w efekcie końcowym on i tak trafi na klemę akumulatora, która jest podłączona do karoserii jakimś tam kablem - powiedzmy 35 mm2. Jeśli teraz kładziesz do wzmacniacza 16mm2 zasilania i (domyślnie) drugi taki od wzmaka do masy, to ten prąd "dołożony" Twoją 16mm2 musi wrócić i tak do aku. Należało by więc dołożyć od klemy (-) aku do karoserii 16 mm2. Tudzież wymienić jego 35mm2 na 50mm2 (35+16=~50).

To tyle jeśli chodzi o teorię i tak powinno się robić żeby to była profi instalacja. Choć ja uważam że jeśli ma być profi to dać kabel bezpośrednio do klemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam że nie wiem jaki jest przekrój kabla przy aku i jaki kładziesz do wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze :)

bede postepowal z instrukcjami

kabel do wzmacniacza o danym przekroju bedzie musial byc rowniez o tym samym przekroju dolozony do masy do aku..

wszystko jasne:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...