Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???


greg24

Rekomendowane odpowiedzi

nawet ładna ten 4kanalowy :) wzmacniacz

ale rozumiem ze CARPOWER HPB-1502 500rms odradzacie czy tez bedzie dobry??

bo moc ma i mysle ze nawet jesli takiej nie ma to Clariona 350RMS da rade rozkrecic

jeśli ma naprawdę 500W to narobi niezłego rabanu w aucie :) ale przy takiej mocy to musisz dać kondensator i porządne kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec :)

moj zestaw bedzie wygladal nastepujaco

przód HERTZ DSK 130

tył CLARION SW3013B

wzmacniacz CARPOWER HPB-1502 500rms

jakiej grubosci kable potrzebuje i jakiej wielkosci kondensator

1 F starczy?? kierowac sie jakas firma czy to jest obojetne?[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2011, 22:18_________________________________________________hahaha

czytalem wlasnie ze ludzie maja pod wzmacniacz CARPOWER HPB-1502 500rms podlaczona skrzynie LANZAR MAX12 MAX 12 BassReflex Szczelinowy 500rms! a cena mniej wiecej ta sama co Clarion ale pewnie to bylaby juz przesada i pewnie bym tej mocy nie mial jak wykorzystac bo nie bylbym w stanie sluchac muzyki na max mozliwosci :P zbyt dlugo :) choc nie powiem ze nie przeszlo mi przez mysl kupno wlasnie tej skrzyni..

musze poszukac gdzies na car audio i zobaczyc jak gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przesiadka" z 250W na 500W to tylko około 3dB więcej. Jeśli masz w domu jakis amplituner albo soft w kompie wyskalowany w dB to możesz sobie sprawdzić ile to głośniej. Generalnie powiem Ci że niewiele - ledwo co zauważalnie. Na pewno nie 2x głośniej jakby można oczekiwać "na chłopski rozum".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jak odczuwalny jest Infinity Dualbass 2260w 2x30cm MDF 2400W

a ma to okolo 600RMS

nie wiem jak gra 350RMS w aucie bo w sklepie to nie to samo i to samo do 500...tez nie wiem to co slychac a to co czuć dla mnie jest roznicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jeśli ma wiecej mocy to rzecz chyba jasna że lepiej rozbuja głosnik, mniejszy mocowo wzmak będzie tracił na jakosci im głośniej muzyka bedzie grała, albo nawet w pewnycm pasmie powstana zniekształcenia, wiadomo ze tu o jakosci dzwieku nie ma co mówić, no ale moc to nie tylko głosność

to tak samo porównywać głosnik 70w pod radiem, a pod wzmakiem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec :)

moj zestaw bedzie wygladal nastepujaco

przód HERTZ DSK 130

tył CLARION SW3013B

wzmacniacz CARPOWER HPB-1502 500rms

jakiej grubosci kable potrzebuje i jakiej wielkosci kondensator

1 F starczy?? kierowac sie jakas firma czy to jest obojetne?

teraz chcialbym wiedziec tylko to jaki kondensator i kable??

i czy brac Clariona czy cos wiekszego jak LANZAR MAX12 MAX 12 jesli bede brac tego CARPOWER HPB-1502?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci ten kondensator[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2011, 23:12_________________________________________________Jak podłaczysz sprzet, bedzie oswietlenie przygasało albo bedzie widoczny w inny sposób spadek napiecia w aucie to wtedy dokupisz, narazie tą kase dorzuć do sprzętu, wygłuszenie jest jednym z drozszych rzeczy przy robieniu sensownego grania, na które zwraca sie uwage na końcu :gwizdanie: a to błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem..

pytalem poniewaz kumpel ma te infinity co pisalem wczesniej i mu przygasa mimo ze ma kondensator :P

a ze tak zapytam jeszcze

czy akumulator nie dostaje bardziej w dupe jesli nie ma kondensatora a bede mial wzmacniacz majacy 500RMS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem..

pytalem poniewaz kumpel ma te infinity co pisalem wczesniej i mu przygasa mimo ze ma kondensator :P

a ze tak zapytam jeszcze

czy akumulator nie dostaje bardziej w dupe jesli nie ma kondensatora a bede mial wzmacniacz majacy 500RMS ?

zamierzasz dudnić żeby cała wieś słyszała :mysli: póki alternator będzie pracował muzyka bedzie grała, jak wyłaczysz silnik i bedziesz dudnił to szybko skończy żywot

skup sie lepiej na reszcie elementów które nie koniecznie bedą tanie

przewody głośnikowe i prądowe

klemy

bezpiecznik w oprawce

maty wygłuszeniowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie :)

wole miec zapas

lubie jak gra cos dobrze cicho i jak sie zrobi glosniej to mu nie brakuje..

cos jak w glosikach komputerowych 5.1 logitech Z5500

odbiegam od tematu car audio ale tak wlasnie jest.. grasz cicho gra dobrze robisz glosniej i dzieki temu ze ma zapas nie musisz grac na full a osiaga poziom twojego zadowolenia :)

nie mam zamiaru zylowac slabszego sprzetu jesli moge miec zapas na mocniejszym[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2011, 23:24_________________________________________________skupie sie :)

spokojnie nie chodzi o kase

jade zarobic :P co nie co

planuje kupic lapka dobrego do tego Z5500 i jakis car audio

wiem ze musze wydac troche kasy na kable ale chcialem poswiecic okolo 1000zl na skrzynie i wzmacniacz a tak mam wzmacniacz za okolo 350 = skrzynie tez kolo tego wiec nawet jak wydam 300zl na kable i klemy to bede zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do głośnego i wyraznego grania ten sprzęt sie nie nadaje, wzmacniacz moze i jest mocny, ale jakosć jaka generuje daje wiele do życzenia, ale do normalnego niewymagajacego ucha będzie dobra, kwestia jak wszystko ze sobą zestroisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie chciałem napisać: wolałbym kupic słabszy ale lepszy jakościowo sprzęt, niż kupowac jakieś kilowaty mocy które nie dają żadnej jakości tylko łomot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

skoro tak to dobrze..

decyzji jeszcze nie podejmuje

kolego ygrek oraz Kowi87 prosze zaproponowac jakis wzmacniacz 2 kanalowy poniewaz przodu nie bede zasilac nim :) i jesli uwazacie ze bedzie cos grac lepiej niz Clarion to dawac mi tu propozycje :) ja naprawde chce konkretnie widziec co brac

bo to ze moge wybrac lepiej to wiem :) ale chce wiedziec co moge miec zamiast gniota :P zeby uslyszec cos fajnego nawet slabszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm moze to

http://sklep.barieradzwieku.pl/produkt/1251372796_u-Dimension_Glow_2075_v.2.html

opinie miał dobre z tego co kiedys o nim czytałem

plus do tego ten JL Audio 12W1 lub 12WX :mysli:

sprzet juz na poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok

zmostkowany ma 220RMS..

i co dalej? Clarion? czy zamiana na cos innego?

Clarion ma niby 350 wiec wykorzystam potencjal glosnika tym wzmacniaczem czy bede meczyc wzmacniacz a glosnik nie pokaze na co go stac?[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2011, 23:45_________________________________________________aaa ok wybacz nie zauwazylem ze cos dopisales :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza clarionem są inne głośniki, ja ze swojej strony zaproponowałem JL Audio 12" myśle ze pod wzgledem jakosci bedzie lepszy niz ten clarion, czy głosniejszy nie wiem nie jestem zwolennikiem samego basu[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2011, 23:47_________________________________________________http://allegro.pl/jl-audio-12w0-rewelacyjny-subwoofer-w-wa-od-ss-i1631327049.html

niby tylko 150w, ale swoje zrobi, z tego co wiem 10Wo lepiej sprawdzi sie w dynamicznej muzyce, noi raczej do skrzyni zamknietej sie nadaje

jak chcesz cos bardziej prądożernego to mozę Hertz

http://allegro.pl/hertz-es-250-mega-bass-500w-nowy-subwoofer-od-ss-i1653702708.html

Ale tutaj wypadało by juz mocniejszy wzmak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JL 12WX mi sie podoba

czyli rozumiem ze moge spac spokojnie jesli kupie zaproponowany przez ciebie zestaw na tyl :gwizdanie:

jakie kable do tego?? i rozumiem ze przy takiej skrzyni i wzmacniaczu kondensator mam wyrzucic z glowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Clariona to nie będę Cie odwodził bo to kwestia gustu raczej. Ja nie toleruję specjalnie obudów BR, bo lubię szybkie basy. Ale Ty widzę że idziesz w ciśnienia ;) więc pewnie Clarion dobrze Ci potrząśnie budą mimo niskiej dość skuteczności.

Bardziej mnie w tym zestawieniu mierzi ten Carpower. Kupiłbym coś markowego używanego z Allegro: Audison, Ground Zero, Rockford, JL...

Nie chcę Ci już mieszać ;) , ale kupiłbym 4/3 kanałowy wzmak którym jedną parą pogonił bym ten Hertzowy przód. Można wtedy na zwrotce odciąć bas z dołu przodu i odciążyć głośniki z tego czym i tak nie zgarają (i nie muszą bo to zagra sub). Tym bardziej że nie robisz adaptacji drzwi i tapicera będzie Ci furczeć jak zmusisz Hertze do zagrania 40Hz`ami. Suba pogonił bym wtedy mostkiem z tego samego wzmaka. Poustawiał byś ładnie zwrotki i miałoby to wszystko szansę w miarę ładnie i spójnie zagrać. To były moje 3 grosze...

Mam nadzieję, że mocno nie namieszałem - po prostu sugeruję inny wzmak. Wg mnie niech daje w tym mostku nawet tylko 200W. Wystarczy.

Reszta to kwestia gustu - może się takie zestawienie podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ja lece spac :P

za czas i cierpliwosc dzieki jak cos to jutro jeszcze dopieszcze temat i mysle ze bede mial jutro litste :) wielkie dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego oczekujesz od sprzetu wiec nie moge dac ci słowa że bedziesz w pełni zadowolony :naughty:

Ja do siebie planuje taki własnie zestawik, choć jeszcze myśle nad powerbass S12

http://allegro.pl/powerbass-s-12-kielce-wysylka-gratis-i1657341940.html

i wzmak

http://allegro.pl/crunch-gtx4400-4x100w-rms-kurier0zl-wroclaw-i1655526920.html

Albo delikatniej własnie tak jak tobie zaproponowałem, ale jeszcze zbieram :embarrassed:

A co do kabli i innych dupereli uderz do kolegi Rysiuu z forum prowadzi sklep CA i ma rabacik, ewentualnie napisz co poleca, moze ma cos sensownego na stanie z używki :good:

kolega ygrek dobrze mówi co do 4 kanałowego wzmaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...