Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???


greg24

Rekomendowane odpowiedzi

Z tych "ciut więcej" jak widzisz zbiera się niezła kwota. Ciut sub, ciut radio, ciut 16, itd. :)

Co do głośników to sie zgadzam. Nie zrozumiałem co greg chce robić, co już ma zrobione. Jeśli ma już ogarnięte drzwi i zrobioną komorę dla głośnika, to rzeczywiście szarpnąłbym się na 16 odrazu żeby dwa razy kasy nie wydać. Jeśli chodzi o głębokość to można kupić specjalne płytkie głośniki jeśli ktoś się boi kolizji z szybą.

dokładnie i o tym mówię od samego poczatku. A jak kolega by zagadał do Kowiego to ma fajny szablon do wycinania takich dystansów pod 16 i wchodzi wszystko idealnie. I głośniki do głębokości montarzowej 65mm wchodza bez nejmniejszego problemu i z szyba niema problemu. Ja jeszcze nie zakłądałem bo czekam na wymianę drzwi ale juz jestem przygotowany do robienia tego. A dokładnie na takich dystansach ktos to robił nie pamiętam kto i ma to opisane w jakims wątku od zega do gotowego efektu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Kowi wycina to i sprzedaje, czy przysyła szablon kartonowy (tudzież w PDFie jego wydruk)? Zainteresowałes mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on nie sprzedaje. Mi wysłał w PDFie gotowy do wydrukowania i odrysowania na sklejce. Ale to już musisz sie do niego uśmiechnąć bo nie będe dysponował jego wytworem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on nie sprzedaje. Mi wysłał w PDFie gotowy do wydrukowania i odrysowania na sklejce. Ale to już musisz sie do niego uśmiechnąć bo nie będe dysponował jego wytworem :wink4:

szablon jest produkcji kolegi gronczo :gwizdanie: i jest ogólnie dostepny w jego wątku jako plik JPG bez wymiarów gotowy do wydruku :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o ten wątek? http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=81221.msg916734#msg916734 Wklejam link żeby następni nie szukali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o ten wątek? http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=81221.msg916734#msg916734 Wklejam link żeby następni nie szukali.

tak i o te szablony(wydruk A3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak :D

wezme te 16 jak uwazacie ze daje d*py :P

ale prosze o propozycje jakie :)

nie przesadzajcie z glebokoscia montarzu zeby nie bylo ze pozniej bede sie wkurzac :) poprosze o 16 z taka glebokoscia ktore beda na 100% pasowac pod panel ktory wytne :) z tego linku < JPG >

powiedzcie czy bede potrzebowac jakies dystanse czy moge je kupic?

bo nie wiem jaka glebokosc tych dystansow bedzie potrzebna, taka by w montarzu glosnik nie wadzil o tapicerke :D hah

i powaznie to sorki ze sie tak upieralem przy tych 13 ale jesli mowicie ze warto to w sumie czemu nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to co ma głebokosc max 60mm wchodzi pod te dystanse bez problemu, w twoim rozumowaniu panel=dystans=szablon w JPG

Ja u siebie mam PB L60C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec HERTZ DSK 165 beda zle bo maja glebokosc montarzu 61mm ?

jakie wybrac do 300zl ?

chcialbym pod ten wzmacniacz <Crunch GTX4400>

i cos na tyl zeby zmostkowac

w ten sposob moge miec slabszy tyl bo przod swoje zrobi a tyl tylko to dopelni wiec nie potrzebuje nie wiadomo jak mocnego byleby to ladnie gralo :P[br]Dopisany: 17 Czerwiec 2011, 18:26_________________________________________________chociaz widze ze twoje PB L60C maja tez tyle tylko ze bez gumowej oslony magnesu maja 58

czy te HERTZ tez taka maja? jesli tak to spokojnie wejdzie pewnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te hertze wejdą, chodziło mi o to ze przy max 60mm masz duze pole manewru jeszcze, ale ludziska i 65mm upychali ale to juz chyba max bez wychodzenia głosnikiem na zewnątrz tapicerki :wink4:

Ja jeśli w używce nic nie znajde to też biore tego cruncha :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a pod tyl moge dac to?

http://allegro.pl/hertz-es-250-mega-bass-500w-nowy-subwoofer-od-ss-i1653702708.html

lub to

http://allegro.pl/skrzynia-basowa-hertz-es-250-glosnik-500w-i1662579418.html

choc nie wiem czym sie roznia bo glosnik ten sam pewnie chodzi o rozmiar skrzyni... ktory brac??

wczesniej mi to proponawaliscie :P[br]Dopisany: 17 Czerwiec 2011, 18:36_________________________________________________pozniej bede sie was pytac albo w sumie teraz zapytam

jak ustawic to wszystko pozniej?

bo przodem nie bede mogl sterowac radiem bo jak??

to co ustawie na radiu pojdzie i na tyl i na przod tak?

wiec nie potrzebnie bede obciazac basem przod..

chyba ze moge sterowac osobno kanalami na wzmacniaczu to juz jakos to ogarne:P ale jak nie to nie wiem co mnie czeka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wzmaku sobie ustawisz częstotliwości odcięcia oraz balans głośności pomiędzy przodem i tyłem. Na stałe i już. Nie wiem jak ten wzmacniacz, ale są takie (ja mam MB Quarta) z kontrolerem głośności dla kanału sub. Może kontroler to za dużo powiedziane. Po prostu potencjometr na kabelku, który możesz sobie dociągnąć na deskę z przodu i dodawać lub zmniejszać ilość basu w zależności od nagrań. Ale wydaje mi sie że ta opcja jest tylko we wzmakach z dedykowanym kanałem sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy ile masz wyjść w radiu na wzmak. Bo ja np w moim clarionie mam wyjście na przód, tył i wzmak przez chincze i moge sterować. Narazie ustawisz na wzmaku i będzie git. Później jak będziesz zmieniał radio (coś o tym pisałeś) wybierz takie które ma wyjścia na przód i tył na wzmak i będziesz miał w radiu sterowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już wybierać to najlepiej takie które ma wyjście na przód, tył i jeszcze suba osobno ;) 3 pary jak w np. Alipne IDA X-200 (który od dłuższego czasu uzytkuję :gwizdanie: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już wybierać to najlepiej takie które ma wyjście na przód, tył i jeszcze suba osobno ;) 3 pary jak w np. Alipne IDA X-200 (który od dłuższego czasu uzytkuję :gwizdanie: )

no mój clarion dxz588rusb ma 3 pary ale w moim wypadku z nich nie korzystam bo gra pod wzmakiem z radia :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w tym moim wzmacniaczu co kupie bede mogl ustawic wszystko i na koncu ten balance i bedzie git tak?

a co do radia jakie mam wybrac jak nie te jvc bo widze mieszane opinie ze jakosc muzyki jak radia za 100zl :D

nie chce za duzo dawac na radio max 350zl

chcialbym zebymialo wejscie usb bo obecnie mam transmiter ale to jednak tylko transmiter :P

a co do reszty to juz wam zostawiam mi zalezy na usb

fajnie byloby miec tez pod kolor <czerwony> ale ogolnie to nie musi byc bo teraz tez nie mam i nie narzekam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np http://allegro.pl/clarion-cz201e-cz201eg-cz201er-idealne-do-audi-krk-i1661523682.html

jesli chodzi o marke to polecam clariona, pionieera, kenwooda w takiej kolejności. Reszta to szukaj sam i a my podpowiemy czy dobry wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie: czy korzystasz z płyt CD? Obojętnie czy do słuchania CD audio czy CD mp3. Jeśli nie, to wydaje mi się, że szkoda wydawać pieniądze na coś z czego nie będzie się robiło użytku. Poza tym jest to kolejny element mechaniczny który może się popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyty CD to akurat przydatna rzecz. Wrzucasz ponad 100szt mp3 i sobie jeździ i nie wystaje nic z radia jak np pendrive. Ale usb jest jeszcze bardziej przydatny bo zawsze można dodatkowa muzykę dołozyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś korzysta to oczywiście że tak. Ja mam swoją Alpine przystosowaną do iPoda i praktycznie zapomniałem, że coś trzeba do radia podłączać czy wkładać. Mam na ajsmrodzie cała muzę jaką mam w ogóle i już. Wydaje mi sie to najwygodniejszym rozwiązaniem. Ale jak teraz przejżałem ofertę to te odtwarzacze współpracujące z jabłkiem są średnio dwa razy droższe niż te z CD. Więc chyba nie polecam jak ma być w okolicach 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...