Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???


greg24

Rekomendowane odpowiedzi

a co mowisz o czyms takim

wzmacniacz który podałeś a wiec Crunch GTX4400

pod niego Clariona

i 2 kanaly ktore zostana wolne dac na przod pod HERTZe??

a w prszyszlosci jakbym wymienil na mocniejsza 4 kanalowke to bedzie miod malina..

bedzie dobrze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos ty sie tak na tego clariona napalił, kupiłes go juz ze tak koniecznie go chcesz, polecam pojechać na odsłuch być moze rozczarujesz sie :gwizdanie:

kup tego clarka i podłacz go pod jbl 75.2, będzie dobrze też grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mowisz o czyms takim

wzmacniacz który podałeś a wiec Crunch GTX4400

pod niego Clariona

i 2 kanaly ktore zostana wolne dac na przod pod HERTZe??

a w prszyszlosci jakbym wymienil na mocniejsza 4 kanalowke to bedzie miod malina..

bedzie dobrze??

jak chcesz ładować 4 kanały to jednak wsadził bym na przód 16cm głośniki na dystansach :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mu podroży cała inwestycję o kilka ładnych stówek i kupę czasu. Już nie mieszaj człowiekowi w głowie. Jest zadowlowony z serii, tylko mu się spieprzyła. Sam za jakis czas dojdzie do wniosku że trzeba wymienić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mu podroży cała inwestycję o kilka ładnych stówek i kupę czasu. Już nie mieszaj człowiekowi w głowie. Jest zadowlowony z serii, tylko mu się spieprzyła. Sam za jakis czas dojdzie do wniosku że trzeba wymienić ;)

ok masz rację ale tak zakładając 13 jedną robote by zrobił i miałby 16 co by go raczej ucieszyło. Ile da za 13 cm głośniki? Mniej niż 150zł ? tu ma super 16cm za 250zł ze wszystkim co potrzebuje więc co mu podrożeje kilka stówek? Nie kaze wkładac 16cm głośników za 1000zł :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega chce (jak dobrze ogarniam) wsadzić te 13ki w ori miejsca. A 16ki to cała adaptacja drzwi - nie zamknie się w 100 ani nawet 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jesli nie ma sie pojęcia o robutkach ręcznych i chce kupić gotowe dystanse to może i tak. Ale to z kawałka sklejki idzie zrobić samemu i koszty sie zmniejszają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie pojęcie o robótkach jakies mam. Golfa sam sobie wyciszyłem. Ale jakbym mógł kupic oryginalne dystanse to na pewno bym tak zrobił. Po cholerę eksperymentować. Do tego dochodzi jakieś wygłuszenie. Folią śniadaniową nie da się tego zrobić ;) Szacuję że 200 pękną jak nic przy absolutnym minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) tak dokladnie

nie chce sie babrac z 16tkami bo czytalem ze trzeba je po skosie wlozyc pod odpowidnim katem zeby nie kolidowaly z szyba

co do 13.. nie chce ich klasc w ori miejsce tzn przykrecac do tapicerki drzwi tylko zamocowac na plycie MDF

po tych wszystkich odpowiedziach dowiedzialem sie ze w przyszlosci musze kupic 4 kanalowke lub teraz...to sie jeszcze okaze

i lepiej kupic cos slabszego a lepszego jakosciowo niz mocnego i tylko po to zeby hals robilo :)

a tego Clariona slyszalem dlatego go chcialem ...co prawda na wzmacniaczu ktory okazal sie po spisaniu nazwy itd ze mial okolo 120 RMS dlatego nie mogl pokazac na co stac tego Clariona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Clariona: wg mnie nie ma co kombinować jeśli go słyszałeś i Ci pasuje - to najlepsza rekomendacja. Chyba że nie słyszałeś nic innego ;)

Co do głosników: oceń sam. Na pewno 16 lepsze, ale więcej kasy i więcej zabawy. Efekt - na pewno lepszy.

Wg mnie nie ma co mocować 13 do blachy bez zrobienia wewnętrznej ścianki drzwi. Wydaje mi się że będzie gorzej. Sam panel jest za małą odgrodą dla glośnika i powstanie zwarcie akustyczne - zero (dosłownie) basu. To juz lepsza jest ta ciulowa tapicerka jeśli nie zamierzasz zrobić komory w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobic taka komore??

myslalem ze wystarczy zrobic cos takiego

http://imageshack.us/photo/my-images/443/dsc00388fb4.jpg/

to z tego tematu

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=10011.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro będzie wygłuszał drzwi, to kompra będzie, póxniej kwestia obicia jakimś materiałem dzwiękochłonnym i będzie czysty basik z 13ek :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dałes linka do pełnego opisu jak to zrobić. Dlaczego zamierzasz poprzestać na punkcie pierwszym - montażu dystansu? :)

Dlatego napisałem - jak robić adaptację drzwi to do końca. Ale jak widzisz roboty od cholery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja drzwi wygluszylem juz w 3/4 tak ze od strony glosnika z zewnatrz jeszcze nie aby pozniej miec dostep do przeciagniecia kabli itp. robilem to teraz bo korzystalem ze slonecznej pogody :)

a nie wiem czy zdaze przed wyjazde za granice montowac wszystko..

dlatego zalezalo mi zeby teraz wszystko zgrac, wiedziec co kupic i pozniej skupic sie tylko na montarzu

wezme tego Clariona i jakis wzmacniacz pod niego ktory bedzie dobry

mase wezme z tego metalowego pierdolku trzymajacego tapicerke w bagazniku bo czytalem ze tak mozna

a wzmacniacz zabrac Crunch GTX4400 i zmostkowac?? a w przyszlosci zasilic ten przod ? jesli bede po pewnym czasie chcial wiecej :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bedziesz mial wzmacniacz 4 kanalowy to pod 2 kanaly wpinasz przod a nastepne dwa kanaly mostkujesz na potrzeby suba. Jezeli zmostkujesz dwa kanaly to ich laczna moc bedzie wieksza niz 2 x 60 ale to juz jest zalezne od wzmacniacza kazdy oferuje co innego. Moj byl 4 x 75w i dwa zmostkowane kanaly dawaly chyba 220w. Nie sugeruj się mocą... czesto producenci podaja wartosci maxymalne ktore sa liczone wg ich wyliczen itd. Mój Jl Audio ma 200W ale jego rozmiar to 13" i uwierz mi grał lepiej niż niejedne skrzynie skladajace sie z dwóch subów. W car audio nie najwazniejsze sa liczby a wazny jest montaz i przemyslany dobor kompinentow. Możesz napakować sprzętu za kilka tys i jeżeli nie bedzie odpowiedniego montazu i wystrojenia to bedzie to gralo gorzej niz zestaw za 1000zł z odpowiednim montazem i wystrojeniem. Moja propozycja to jedz do jakiegos salonu car audio przedstaw swoje wymagania i budzet a na pewno ci pomoga, doradza i zrobia tak zebys byl zadowolony. Tym sposobem zaoszczedzisz kasy, czasu i nerwow a wszystko bedzie gralo fajnie i skutecznie. Nie obraz się ale nie bierz sie sam za montaz;) Car audio to ciezki temat do ogarniecia, sam wiem bo to przerabialem i najlepiej jest troche dolozyc dac zarobic specjalistom ale po tym cieszyc sie fajna muzyka w aucie.

W takim budzecie skup sie na firmach hertz, power bass - tanio i fajnie, do tego niech ci to ktos zamontuje i wystroi i bedziesz jezdzil usmiechniety

I juz wszystko wiesz :wink4: Kolega ma absolutna racje :naughty:

A tak odemnie to radyjko co podales nie gra za ciekawie. Wiem z doswiadczenia bo tez mialem i zmienilem na ripspeeda za swojego czasu. Obojetnie jaki model ripspeeda gra czysciej niz jvc :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ripspeed=dalco= hiński syf

Na elektrodzie pełno wątków o problemach z tym radiem :gwizdanie: wiec według mnie lepiej niech zostanie przy tym JVC, jak wymieniac to na cos sensownego a nie ulepy małych rączek po godzinach :gwizdanie:

Alpine-Clarion-Pioneer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych 16 nie będe przekonywał róbta co chceta. :przebiegly:

a do wyzej wymienionych firm dorzuciłbym jeszcze Kenwooda bo ma fajny dźwięk z resztą co kto lubi.

Ja osobiście upalam Clariona DXZ588RUSB i jestem mega zadowolony. Nie będe pisał danych technicznych bo nie o to biega :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wpędzajcie pytającego w jeszcze większe rozterki. Przecież widzicie, że ma i tak niezłe zamieszanie jak to ogarnąć. Będzie za 6 miesięcy miał niedosyt to sobie radio wymieni. Teraz te pieniądze lepiej zainwestowac w to co kupuje teraz. Na wymiany przyjdzie czas - zawsze ;) Wiecie jak to jest - osiągnięcie jakiegoś wyznaczonego celu w naszym CA jest najlepszym momentem na wyznaczenie następnego ... i zabawa zaczyna się od początku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wpędzajcie pytającego w jeszcze większe rozterki. Przecież widzicie, że ma i tak niezłe zamieszanie jak to ogarnąć. Będzie za 6 miesięcy miał niedosyt to sobie radio wymieni. Teraz te pieniądze lepiej zainwestowac w to co kupuje teraz. Na wymiany przyjdzie czas - zawsze ;) Wiecie jak to jest - osiągnięcie jakiegoś wyznaczonego celu w naszym CA jest najlepszym momentem na wyznaczenie następnego ... i zabawa zaczyna się od początku ;)

ok w pewnym sensie masz rację ale ja np wolałbym wydac dajmy na to teraz ciut więcej i mieć to zgłowy.

Mówisz że wkładanie 16 np to będzie dodatkowa kasa. Ale za te pół roku mu dojdzie jeszcze koszt głośników jesli sie na to skusi. A używanych głośników tej klasy nikt mu nie kupi i będa sie kurzyły w piwnicy. Co do radia masz racje że to zawsze można zmienić później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych "ciut więcej" jak widzisz zbiera się niezła kwota. Ciut sub, ciut radio, ciut 16, itd. :)

Co do głośników to sie zgadzam. Nie zrozumiałem co greg chce robić, co już ma zrobione. Jeśli ma już ogarnięte drzwi i zrobioną komorę dla głośnika, to rzeczywiście szarpnąłbym się na 16 odrazu żeby dwa razy kasy nie wydać. Jeśli chodzi o głębokość to można kupić specjalne płytkie głośniki jeśli ktoś się boi kolizji z szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...