Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jaki wydech do zderzaka S4 ?


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

a dużo jest przerabiania-dam radę sam w garażu to zrobić?

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=710238834

To jest dokładka od 1,8T i jej nie przerobisz, bo ma za długie ramiona :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był dzisiaj ze zderzakiem za 750pln chyba :>

Niestety, ale to jest bardzo chodliwy towar, więc jak będzie w dobrej cenie, to nie spodziewaj się, że długo będzie leżakował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był dzisiaj ze zderzakiem za 750pln chyba :>

Niestety, ale to jest bardzo chodliwy towar, więc jak będzie w dobrej cenie, to nie spodziewaj się, że długo będzie leżakował.

wlasnie nie wiem czy nie kupic tej dokladki za 130 zl :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie wiem czy nie kupic tej dokladki za 130 zl :mysli

Mario - ale przecież to jest 1,8T - to samo,co Ty masz założone. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie wiem czy nie kupic tej dokladki za 130 zl :mysli

Mario - ale przecież to jest 1,8T - to samo,co Ty masz założone. :mysli:

no tak ale za 130 kupie a sprzedam za 200 :D

ok joke mam co robic poki co :tongue4: ale jak ktos ma czas to warto bo mozna latwo na tym zarobic

BTW dzis odbieram mojego avanta od picassa a w miedzyczasie pralem sobie boczki bagaznika -wszystko sie wypralo dobrze :) dzis jeszcze podloga i bedzie jak nowe :gwizdanie:[br]Dopisany: 14 Sierpień 2009, 00:46_________________________________________________Mod na wydechy po bokach w 1.9 TDI nareszczie dobiegł końca :)

Efekt ....

4ce247d44af2d535med.jpg

A teraz dla porownania koszty:

Wydech kompletny(z wieszakami) procz kata z 2.5 TDI fwd 300 zł + przesylka 200 zl

Końcowki wydechu 80 zł szt = 160 zł

Tlumikarz 40 zl

Tłumikarz po raz drugi :> 70 zl

Srebrzanka do pomalowania wydechu 25 zl

Dokladka na dwa wydechy 60 zl + 20 zł przesyłka + 40 zl naprawa u plastikarza

Dospawanie rurki 10 cm do wydechu - 40 zł

Lakierowanie zderzaka tył + dokladka - 300 zł

Razem 1255 zł

Czy warto wydac ponad 1tys zl dla dwoch rurek z tyłu,trzeba ocenic samemu :good:

Bartek jak juz zlozysz wszystko do kupy ze swoim wydechem to napisz tez swoj kosztorys-dobrze miec jakies porownanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiRide pokaż możę ak to od dołu wygląda

Ale co ? przeciez fotek od dolu jest juz w tym temacie sporo i kolejna taka sama jak inne nie wprowadzi niczego nowego.Pomijam to ze juz nie mam takich fotek bo nie byl mi potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek jak juz zlozysz wszystko do kupy ze swoim wydechem to napisz tez swoj kosztorys-dobrze miec jakies porownanie :)

Oczywiście :good: Cięzko będzie się wyrobić w tym tygodniu - jeśli uda mi się zamienić zmianami z kumplem z pracy, to jest szansa że pomodzę w piątek.[br]Dopisany: 16 Sierpień 2009, 23:11_________________________________________________Dziś o 16 zaczynam rezanko. Tylko kurde oczywiście lakiernik dał d*py i dokładka jeszcze nie pomalowana (ma być na piątek). Przez to muszę rozbić pracę na 2 dni :wallbash:

Mam jeszcze jedno pytanko dot. osłony termicznej prawego tłumika. W ETCE pokazane były tylko 2 nakrętki N 907 088 02 . Teraz jak patrzę to w osłonie jest 5 otworów - a to co kupiłem do jej przymocowania wygląda tak że średnio mi to pasuje - mieliście to samo? Czy czegoś tu brakuje? Jak coś to ostatni gwizdek bo rano jadę do Pozka i coś tam jeszcze z ASO mogę przywieźć...

sruba1.jpgsruba2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek jak juz zlozysz wszystko do kupy ze swoim wydechem to napisz tez swoj kosztorys-dobrze miec jakies porownanie :)

Oczywiście :good: Cięzko będzie się wyrobić w tym tygodniu - jeśli uda mi się zamienić zmianami z kumplem z pracy, to jest szansa że pomodzę w piątek.[br]Dopisany: 16 Sierpień 2009, 23:11_________________________________________________Dziś o 16 zaczynam rezanko. Tylko kurde oczywiście lakiernik dał d*py i dokładka jeszcze nie pomalowana (ma być na piątek). Przez to muszę rozbić pracę na 2 dni :wallbash:

Mam jeszcze jedno pytanko dot. osłony termicznej prawego tłumika. W ETCE pokazane były tylko 2 nakrętki N 907 088 02 . Teraz jak patrzę to w osłonie jest 5 otworów - a to co kupiłem do jej przymocowania wygląda tak że średnio mi to pasuje - mieliście to samo? Czy czegoś tu brakuje? Jak coś to ostatni gwizdek bo rano jadę do Pozka i coś tam jeszcze z ASO mogę przywieźć...

sruba1.jpgsruba2.jpg

z oslony plastikowej mozesz odzyskac 2 sztuki plastikowe... lub dokup jeszcze 3 sztuki....

poprostu sie wkreca :wink4: i dociska kolnierzem mate aluminiowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heeeh Grzesiu już po fakcie ale znów wyprzedzając Twoją radę zakupiłem w ASO 3szt dodatkowe no i oczywiście się przydały, bo ori "instalacja" miała braki.

Faza I - zakończona (bez zderzaka, bo jak już napisałem wcześniej, lakiernik się nie wyrobił :angry:) Wszystko gra i trąbi - oczywiście potrzebna była dodatkowa rurka - rozwiązałem to troszkę inaczej ale o szczegółach później. Jeśli chodzi o różne wysokości zawieszenia tłumików tylnych - w moim przypadku wydaje się że to lewy wisi niżej - ale dla odmiany rura wylotowa prawego tłumika wystaje nieco dalej/niżej (zresztą oceńcie sam, zdjęcia są poniżej). No nic wszystkie te "kleksy" będziemy rozgryzać jak już dostanę dokładkę i będziemy dopasowywać nowe końcówki (czyli jutro albo w sobotę). Generlanie wygląda to całkiem dobrze więc jestem dobrej myśli. Cała robota z przekładką i spawaniem zajęła nam jakieś 2h (nie spieszyliśmy się ;)). Wydaje mi się też że rozpracowałem w końcu sprawę z osłonami termicznymi - ale o tym napiszę dopiero jak będę miał numery i komplet nowych części :)

Fotostory + tutorial "zrób to sam" zrobię na nocce w pracy :) Oto kilka zdjęć z dzisiejszych prac:

wydechfront.jpg

tlumikbottom.jpg

wydechbottom.jpg

wydechrear.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie mod idzie :good: u mnie dzis bylo nad ranem 10.5 C i dymki szly z dwoch rurek :naughty: fotki sa OK a jak jeszcze zalozysz dokladke i koncowki :kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff no to potwierdzone - rezanie zderzaka i końcówek jutro o 16:00 :D

Skończyłem też manual:

http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/b6_awxavf_swap_ori_wydechu_na_podwojny_od_25tdi_fwd-t92224.0.html;msg1048927

Jeszcze parę rzeczy muszę dopieścić (np. osłony termiczne baku) ale z grubsza jest gotowy - dzięki chłopaki za pomoc, bez Was nie byłoby tak łatwo ;)

BTW - wycenę zrobię jutro, jak już będę znał wszystkie koszty (=robocizna ;))[br]Dopisany: 21 Sierpień 2009, 03:49_________________________________________________OK pora na kosztorys:

Wydech kompletny (z wieszakami) bez katalizatora z 2.5TDI FWD 370zł + paliwo 120zl

Końcówki wydechu 2 x 50zł

Osłona termiczna prawego tłumika 108zł

Śruby i nakrętki do montażu poszczególnych elementów 10zł

Srebrzanka "Śnieżka" do pomalowania wydechu (2x200ml) 15zł

Dokladka na dwa wydechy S-Line 330zł + przesyłka 50zł

Malowanie dokładki z naprawą 150zł

Robocizna za podmiankę wydechu + spawanie wydechu (10cm rurka) i końcówek, montaż dokładki 100zł

Razem: 1353zł

Dzisiejsze rezanko - @ work:

atwork1.JPG

and after work :)

s2.JPG

Manual: http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/b6_awxavf_swap_ori_wydechu_na_podwojny_od_25tdi_fwd-t92224.0.html;new uzupełniony. Jeszcze tylko sprawa osłon baku i będzie komplet :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff no to potwierdzone - rezanie zderzaka i końcówek jutro o 16:00 :D

Skończyłem też manual:

http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/b6_awxavf_swap_ori_wydechu_na_podwojny_od_25tdi_fwd-t92224.0.html;msg1048927

Jeszcze parę rzeczy muszę dopieścić (np. osłony termiczne baku) ale z grubsza jest gotowy - dzięki chłopaki za pomoc, bez Was nie byłoby tak łatwo ;)

BTW - wycenę zrobię jutro, jak już będę znał wszystkie koszty (=robocizna ;))[br]Dopisany: 21 Sierpień 2009, 03:49_________________________________________________OK pora na kosztorys:

Wydech kompletny (z wieszakami) bez katalizatora z 2.5TDI FWD 370zł + paliwo 120zl

Końcówki wydechu 2 x 50zł

Osłona termiczna prawego tłumika 108zł

Śruby i nakrętki do montażu poszczególnych elementów 10zł

Srebrzanka "Śnieżka" do pomalowania wydechu (2x200ml) 15zł

Dokladka na dwa wydechy S-Line 330zł + przesyłka 50zł

Malowanie dokładki z naprawą 150zł

Robocizna za podmiankę wydechu + spawanie wydechu (10cm rurka) i końcówek, montaż dokładki 100zł

Razem: 1353zł

Dzisiejsze rezanko - @ work:

atwork1.JPG

and after work :)

s2.JPG

no elegancko :)

dziala Ci teraz zegar radiowy ? tzn jest ta mala antenka kolo zegarka? U mnie odkad auto wrocilo od lakiernika to jej nie ma i nie wiem czy czasem ktoremus sie nie spodobal ten odbiornik.

Jak sprawdzic czy ona tam jest ? wagiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - odpinaliśmy akumlator na czas spawania... Imo się rozkodował i wywaliło kontrolkę od ESP. Już zrobione ale kurcze na antenkę zegara nie zwróciłem uwagi - spojrzę jak skończę zmianę rano i dam znać.

Czy funkcja jest włączona możesz sprawdzić VAGiem - moduł 17 Instruments -> Adaptacja -> Function 10 -> Kanał 19. Remote Clock: 0 = nie aktywny, 1 = aktywny. Podejrzewam że jeśli zakosili Ci moduł to pewnie nie da się go włączyć (1) i automatycznie będzie się przestawiał na 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - odpinaliśmy akumlator na czas spawania... Imo się rozkodował i wywaliło kontrolkę od ESP. Już zrobione ale kurcze na antenkę zegara nie zwróciłem uwagi - spojrzę jak skończę zmianę rano i dam znać.

Czy funkcja jest włączona możesz sprawdzić VAGiem - moduł 17 Instruments -> Adaptacja -> Function 10 -> Kanał 19. Remote Clock: 0 = nie aktywny, 1 = aktywny. Podejrzewam że jeśli zakosili Ci moduł to pewnie nie da się go włączyć (1) i automatycznie będzie się przestawiał na 0.

sprawdze to vagiem zaraz-u mnie nikt nie odpinal aku bo wpinaja do aku takie male urzadzonko ktore nie wiem jak dziala ale nie trzeba dzieki niemu odpinac klemwlasnie po to zeby nic sie nie rozkodowalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem odpisać rano ale padłem. Antenka jest na swoim miejscu :)

EOT/[br]Dopisany: 22 Sierpień 2009, 14:22_________________________________________________No i jestem po oględzinach osłon termicznych 2.5FWD - brakująca osłona to 8E0 201 308J (68zł w ASO). Jest jednak knyf - zbiorniki w 1.9 i 2.5 jednak się różnią - śrubami wtopionymi w plastik. Nasza blaszka (8E0 201 308H) siedzi na 3 śrubach - 308J wykorzystuje 2 z nich, oprócz tego trzymają ją jeszcze 2 śruby wtopione w bak - w naszych zbiornikach ich nie ma. No nic, nie odpuszczam tematu dopóki nie wymyślę jak tą osłonkę bezpiecznie i stabilnie przymocować...

oslona19.jpg..oslona25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 śruby po prawej trzymają identycznie oba warianty. Jeśli chodzi o lewą stronę - zerknij na nasz układ, na pasku trzymającym bak jest śruba, wystarczy zrobić otwór w blasze i ta strona ma oparcie. Natomiast nie mam narazie pomysłu na "uchwyt" od strony tłumików końcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...