Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jakie zestaw do fotografowania wesel


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lustra cięzko powiedziec, bo pokazujesz aparaty od 5 do 17 tysięcy. canons eos mark IV najbardziej zaawansowany itp no ale czy aż taki potrzebny. w lustrzankach body nie odgrywa najważniejszej sprawy tylko obiektywy. mozna miec body za 30 tysiecy i kicha obiektywy, a mozna miec body za 3-4 tysiące , kilka naprawde dobrych szkieł i zdjecia beda rewelacyjne

szklarnia:

podstawa jakaś 18-55 / 18-120 z dobrym światłem, jakaś dobra stałka, aby bawić sie głębia ostrości, do tego może szeroki kąt i na dodatek można rybie oko ale niekoniecznie

tele raczej na wesele się nie bedzie nadawał, ale za to przyda się makro do robienia zdjęc np obrączek itp (może to być stałka obsługująca dobrze makro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze obiektywy to podstawa

dlatego zastanawiam się czy warto wydac 17 tysi na body ?? rozpiętośc cenowa jest mega duża

skąd te róznice ?[br]Dopisany: 18 Czerwiec 2011, 00:14_________________________________________________co do obiektywów mysle nad tym zestawem

1- canon ef 85 mm f 1,2

2- Canon EF 24-70 mm f/2.8L

3- CANON EF 16-35 f/2,8

4 - jak wystarczy kaski to Canon ef 70 - 200 mm f 2.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego zastanawiam się czy warto wydac 17 tysi na body ?? rozpiętośc cenowa jest mega duża

skąd te róznice ?

Co za pytanie. A skad roznice cenowe pomiedzy poszczegolnymi modelami Audi? :)

Tak jak auta body, ktore wymieniles kierowane sa do innych segmentow rynku. Roznia sie funkcjonalnoscia, jakoscia wykonania, wytrzymaloscia czy zastosowaniem najnowszych nowinek technicznych.

Eos 1d na pewno nie potrzebujesz. To flagowy model i do tego pancerny do pracy w ciezkich warunkach.

Pomiedzy 5d a 7d zasadnicz roznica tkwi w wielkosci matrycy. 5d ma pelna ramke i pewne ograniczenia co do mozliwosci wykorzystania niektorych obiektywow (szczegolnie tanszych z dlugim bagnetem). To juz na prawde profesjonalny sprzet.

7d jest bardziej uniwersalny i ten bym sugerowal dla Ciebie na poczatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja od nieco innej strony :)

Już kiedyś ktoś z naszego forum na privie mnie o to pytał więc pójdę na łatwiznę i walnę szybkie kopiuj/wklej :) Jakie masz pojęcie o fotografii ślubnej, znasz liturgię mszy świętej? Jakie masz doświadczenie w sesjach zdjęciowych? Jak wygląda Twoje portfolio? To niesamowicie ważne kiedy podejmujesz decyzje o rozpoczęciu pstrykania najbardziej odpowiedzialnej dziedziny fotografii jaka właśnie jest fotografia ślubna. Tu niestety pewnych kadrów nie nie da sie powtórzyć, niektore rzeczy dzieja się tylko raz i masz tylko jedna szanse, żeby zrobić dobre zdjęcie.

Jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia... odradzam... przynajmniej na czas nabrania w tym wszystkim doświadczenia.

Fotografia powinna być przede wszystkim pasją a nie okazją do zarobienia kasy. Nie chcę być niemiły ale od razu rzucając się na głęboką wodę i biorąc się za fotografię ślubną po pierwsze zabierzesz robotę komuś kto się na tym zna, nie zrobisz tego dobrze, bo tak naprawdę nie masz żadnego doświadczenia w tego typu fotografii i co najgorsze unieszczęśliwisz parę młodą, która się na Ciebie zdecyduje bo nie będziesz w stanie zrobić dobrych zdjęć. Jeśli chcesz zacząć fotografować, zacznij od prostych rzeczy, obserwuj światło, ćwicz z ustawieniami manualnymi w aparacie... Jak już opanujesz perfekcyjnie działanie aparatu, opanujesz kwestię pomiaru światła, kompensacji ekspozycji, kwestię przysłon i czasu naświetlania i opanujesz zmianę ostawień aparatu bez odrywania oka od wizjera możesz spróbować

A na śluby przez pierwszy rok podpinaj się jako drugi fotograf i przede wszystkim obserwuj jak pracuje pierwszy fotograf, który jest doświadczony (oczywiście podepnij się do kogoś z doświadczeniem a nie do jakiegoś fotoziutka, który bierze za ślub 1000zł a prace ma cienkie jak sik pająka:)... w fotografii ślubnej podstawa to znajomość liturgii mszy świętej... nie zawsze można robić zdjęcia, nie wszędzie można wejść...

Ja wszedłem w foto ślubne po 4 latach robienia zdjęć... a w dalszym ciągu zauważam pewnie niedociągnięcia... to najwyższa półka usług i tego nie można spierniczyć... a jak dasz d*py na początku to nie będziesz miał klientów bo każdy Cię odradzi...

Tyle ode mnie... Pozdrawiam serdecznie znad Bałtyku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszysto pięknie ładnie

tylko wez pod uwagę że nie wysztkie pary młode stać zapłacić nawet 1000 złotych, i daruj sobie takie docinki nie masz doświadzenie itp.

nie chcesz nie pomagaj lepiej byś pomógł zewstaw wskazłą, jakieś kursy poliecił itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem fotografa na swoim slubie z białegostoku i chłopak miał sprzęt a grube tysiące złotych ale widać, że pasjonuje sie tym i z tego żyje. Na początek nie lepiej nauczyć sie dobrze fachu i zobaczyć z czym to sie je, zobaczyć czy wogóle to Ci odpowiada i ludzie są zadowoleni z roboty.

Podejrzewam, ze ten mój znajomy to by nawet moim staruszkiem profesjonalnie obskoczył ślub i wesele bo wie jak sie robi zdjęcia i tyle, nawet kompakt w rękach profesjonalisty potrafi zaskoczyć.

Ja mam starego nikona d80 i na początek polecam takie coś w mąłych pieniądzach, żeby za duzo nie dołożyć do interesu jakby coś nie wypaliło a na sprzet za grube tysiące przyjdzie jeszcze czas.

Publikujesz swoje zdjęcia gdzieś? Pochwal sie swoimi osięgnięciami jak możesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może coś od siebie i nie odbierz tego jako atak tylko jako dobra rada.

tylko wez pod uwagę że nie wysztkie pary młode stać zapłacić nawet 1000 złotych, i daruj sobie takie docinki nie masz doświadzenie itp.

Nie wszystkie pary stać na zapłacenie NAWET 1000 zł ? To są ludzie, którzy robią to za mniej niż 1000 zł ? Chyba jakiś pseudofotoraf albo totalny amator, któremu się nudzi, albo odwala niezłą kaszanę.

nie chcesz nie pomagaj lepiej byś pomógł zewstaw wskazłą, jakieś kursy poliecił itp.

O czym Ty piszesz ? Może od początku:

1. Zadajesz pytanie o to jak wydać 40 tyś zł na sprzęt foto żeby robić śluby na forum motoryzacyjnym ?

2. Zadajesz pytanie o to żeby ktoś podpowiedział Ci kursy ?

3. Zadajesz pytanie o 1DIV nie wiedząc tak naprawdę co to potrafi ?

4. Zadajesz pytanie o skompletowanie zestawu ?

5. Piszesz coś takiego:

dlatego zastanawiam się czy warto wydac 17 tysi na body ?? rozpiętośc cenowa jest mega duża

skąd te róznice ?

Gdybyś wiedział co wiąże się z robieniem ślubów to byś nie zadawał takich pytań i jeszcze na dodatek nie krytykowałbyś osoby, z którą w 100% się zgadzam (Lucas).

Twój podpis na forum świadczy o tym, że masz doświadczenie w fotografowaniu więc skąd te pytania ? Wniosek z tego prosty: podpisowe "sesje fotograficzne, fotografia motoryzacyjna" to chyba tylko hasła nie mające nic wspólnego z fotografią. Gdyby tak nie było to Twój wątek nie pojawiłby się na tym forum czy żadnym innym, nawet foto. Sprzęt to nie wszystko, a wręcz sprzęt jest na końcu łańcucha - przed tym jeszcze powinna pojawić się teoria, praktyka, doświadczenie, wiedza, a na końcu sprzęt. Dodatkowo aparat i szkła to jedno, a gdzie monitor, dobry komputer, doświadczenie w obróbce graficznej, profilach kolorów itp itd ? Monitora też pewnie nie masz, a gdybyś i tu trochę poświęcił czasu i poczytał o tym, a nie liczył na łatwiznę pisząc na innym forum:

jaki monitor wybrać za rozsądne pieniądze ??

to byś nie zadawał pytań świadczących o kompletnym braku rozeznania w temacie.

Zadam Ci pytanie - czy jakbyś miał własny ślub to wziąłbyś fotografa, który jest totalnym amatorem i dopiero się uczy ? Zaryzykowałbyś, że spier... Ci jedyną, niepowtarzalną chwilę w życiu ? Tobie jak Tobie, bo jesteś facet więc może nie zależy, ale powiedz, że nie będzie zdjęć ze ślubu kobiecie albo rodzinie ? Odpowiedź brzmi: WĄTPIĘ. Ja bym nie zaryzykował tego żeby zepsuć komuś coś, czego nie da się powtórzyć. Osobiście nie mam wielkiego doświadczenia w fotografowaniu: motoryzacja, makro, zwierzęta, ludzie, portrety, komunie, śluby - to powoli przyswajam i w każdym z wymienionych rodzajów fotografii mam małe doświadczenie, ale na tą chwilę nie odważyłbym się jeszcze podjąć żadnego zlecenia. To, co do tej pory zrobiłem to były niezobowiązujące przysługi, a jeżeli chodzi o ślub to tylko byłem 2 fotografem ze świadomością, że jak coś nie wyjdzie to nie wyjdzie.

Wcale się nie dziwię, że rynek fotografów tak się psuje powoli, a ceny w zastraszającym tempie spadają. Wszyscy myślą, że fotograf przyjdzie na kilka godzin, zgarnie 2-3 tyś i wszystko, ale nikt nie myśli, że spędza kilka razy więcej czasu przy przygotowaniu zdjęć dla klienta. Zamiast zabrać się, poświęcić kilka tygodni na czytanie for internetowych z tą tematyką, gazet foto, portali piszących na ten temat to Ty piszesz na forum moto żeby ktoś Ci skompletował zestaw.

Moja dobra rada: wróć się do posta Lucasa, przeczytaj go dobrze jeszcze raz. Rusz głową i zamiast zadawać takie pytania odłóż sobie te 40 tyś. na lokatę i wróć do tematu zakupów za pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam Ci pytanie - czy jakbyś miał własny ślub to wziąłbyś fotografa, który jest totalnym amatorem i dopiero się uczy ?

Pytanie: czy taki "fotograf" przyzna się że dopiero się uczy. Wg mnie raczej nie - wręcz przeciwnie - będzie wygłaszał bajki że robił zdjęcia na weselu książęcym :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz czy ja mówie że mam mega doświadczenie, czy że robie śluby, NIE

próbuje skompletować dobry sprzęt, i radze się bardziej doświadczonych w temacie czy to żle?

od sierpnia idę na kurs foto, potem zaczynam pomagać jako drugi fotograf itp. wiec chyba zaczynam dobrze ale co szkodzi raz zainwestować a dobrze zeby potem ciągle nie zmieniać itp.

pozatym nigdy nie wiesz kto ci robi zdjęcia i nawet najwiekszy z branży może coś spierd............. na to recepty nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz - o tych szczegółach typu kurs, drugi fotograf zapomniałeś. Trzeba było od razu mówić, że zanim zaczniesz robić śluby to będziesz przechodził takie etapy, bo Twój wątek był raczej zaczęty nie w tej kolejności.

Jeżeli miałbym wydać 40 tyś to zrobiłbym tak:

I. Body:

1. 5DII

2. 7D

II. Szkła:

1. 24-70

2. 70-200 IS (albo 4 albo 2.8), najlepiej w wersji II

3. 85 1.8

4. 16-35 (lub 17-40)

III. Akcesoria:

1. statyw

2. karty pamięci

3. lampa błyskowa systemowa (580 i jako druga 430)

4. Filtry na lampę

5. zestaw statywów do powieszenia tych lamp + uchwyt do nich

4. dodatkowe komplety aku (Phottix się świetnie sprawdza)

5. torba

6. pasek do przyczepienia 2 aparatów

IV. Sprzęt komputerowy

1. stacja robocza na procku min. i5 (najlepiej i7)

2. monitor (najlepiej z kalibracją sprzętową) - tutaj tylko EIZO lub NEC - minimum 23 cale

3. Lightroom i Photoshop CS5 (lub inny soft)

4. tablet - tylko Wacom i najlepiej A5 (jak się uda to Intuos)

5. kalibrator (do EIZO są dedykowane)

V. Kursy

1. podstaw fotografii

2. obróbka graficzna

3. kurs fotografii ślubnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem ostatnio bardzo podobny wątek jednak koledzy guru omineli go szerokim łukiem. Mógłbym poprosić o wypowiedź w moim watku kolegę LUCASa i lukaszr ? :notworthy:

Sory za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo Twojego wątku to wymieniłem sprzęt, który uważam za stosowny do ślubów jak ktoś ma do wydania sporo gotówki.

Co do kamer to niezbyt się orientuję w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo Twojego wątku to wymieniłem sprzęt, który uważam za stosowny do ślubów jak ktoś ma do wydania sporo gotówki.

Co do kamer to niezbyt się orientuję w temacie.

ok wielkie dzięki :notworthy:

Moze kolega LUCAS coś szepnie jeszcze o kamerach jeśli w tym siedzi :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...