Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Wydech custom do 1.8 T- jaki ?


Reggi

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zrobienia wydechu w swoim aucie. Silnik 1.8 T - wersja z dwoma wydechami końcowymi.

|Pytanie jakie średnice powinny mieć rury ?

Mój mistrz i wszechobecny guru tuningu 1.8 T - Poziek, twierdzi iż wydech ma być 2,5 cala od turbo i 2,25 na rozwidleniu do dwóch końcowych.

Qri ma 3 cale od turbo przechodzące w 2,75 i po 2 cale w części rozwidlającej się do dwóch tłumików końcowych.

W związku z tym iż mam przezajebistą trudność ze znalezieniem średnic 2,5 i 2,25 trafiła mi się oferta na rury 2,75 - i tu pytanie. Wydech zrobiony z tej jednej średnicy od turbo do końcowych nie będzie przesadą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat, ja robię przymiarkę do 2,5" do samego końca ewentualnie 2.25" w zależności jaka będzie dostepność. Co tak na prawdę daje zmiana wielkości układu? Pewnie więcej dźwieku?:)

Środkowy w standardzie jaką ma średnice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5'' bedzie git, 2,75'' jeszcze bardziej

jakiej grubosci sa te rurki ?

przy 2mm bedzie już cięzki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na wyjściu z turbo 2,75" do plecionki a potem 2,5" do końca. Środkowy przelot dorabiany na wymiar a końcowy z S4 żeby wszystko grało średnicami i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Ty masz jeden wydech..a ja mam od środkowego rozwidlenie na dwa :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście od turbiny masz 2,75" i tak bym to zrobił a potem u ciebie bym dał 2,25" na podwójny wydech. Rozwidlenie masz zaraz za plecionką?? Jak tak to długi DP do plecionki 2.75 a potem juz 2,25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście od turbiny masz 2,75" i tak bym to zrobił a potem u ciebie bym dał 2,25" na podwójny wydech. Rozwidlenie masz zaraz za plecionką?? Jak tak to długi DP do plecionki 2.75 a potem juz 2,25.

Już kupiłem 2,5 na test pipa. 2.75 fajnie..tylko chyba nie ma potrzeby pchać takiej rynny pod K03.

U mnie rozwidlenie jest zaraz przed środkowym czyli na wysokości połowy tylnych drzwi. Jest "Y" wpadają dwie rurki do środkowego i wypadają dwie.

Jeśli już coś będę kminił w przyszłości to 2.5 i 2.25 na podwójnym. 2.75 to już kawał rynny :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raga a będziesz zmieniał puszki srodkową i końcowe czy na oryginalesach pospawasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam tylko test pipe 2.5 cala. W przyszłości planuje cały wydech 2.5->2.25 na dwóch końcowych przelotach.

Po wywaleniu kata obroty wpadły w falowanie. Odpinanie kompa i aku nie pomogło :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...