Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Znów problem ze sprzęgłem


slawek23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam całe grono fachowców!

Mam taki problemik w moim :a4fan: po wciśnięciu pedału sprzęgła słyszę odgłos skrzypienia(coś jakby łożysko oporowe)niezależnie od temp. silnika i od tego czy samochód stoi czy się toczy.Gdy puszcze pedał skrzypienie zanika,autem nie szarpie ani nie trzęsie ale i tak obawiam się że to może być dwumas!Czy jest jakaś możliwość dojścia do tego czy to dwumas czy łożysko bez rozbiórki?A kolejne moje pytanie dotyczy tego czy kompletny zestaw sprzęgła łącznie z kołem zamachowym dwumasowym pasuje z innego modelu audi np.1.8T?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje inny zestaw sprzegla od 1.9 tdi 1Z 90KM ale trzeba przelozyc kolo zamachowe jednomas i komplet sprzegla oczywiscie od 90 konnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Sprawdź najpierw przy wyłączonym silniku czy masz odgłosy tego skrzypienia , bo z tego co opisujesz że nie słyszysz nic gdy jedziesz tylko słychać to przy zmianie biegów - to nie jest łożysko . Spróbuj najpierw użyć WD-40 na mechanizm pedału sprzęgła i dolegliwości powinny zniknąć -miałem ten sam problem . :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba dwumas zaczyna się blokować :thumbdown: Przyjżyj się uważnie lewarkowi zmiany biegów na jałowym. Jeżeli są widoczne drgania to prawdopodobnie dwumas, chociaż bez wyciągnięcia skrzyni nie dowiesz się na 100%.

U mnie przygoda z dwumasem też zaczęła się od dziwnych metalicznych dźwięków po wciśnięciu sprzęgła, później zauważyłem że trzęsie lewarkiem i delikatnie nadwoziem :kwasny:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...