Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Turbina ?


snajper75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

koledzy mam pytanko , dzisiaj pomykałem sobie autkiem aż w pewnym momencie wyłączyło mi turbinę :mysli:

Zatrzymałem się wyłączyłem zapłon i ruszam po chwili coś jak by kichło i turbinę znowu wywaliło i zaczął kopcić na biało -siwo :mysli:

Odłączyłem podciśnienie i dowlokłem się do domu jakoś , PADŁA TURBINA ???

Dzięki z góry za pomoc , pozdrawiam snajper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zlapal tryb awaryjny wywala olej z silnika to turbo do wymiany lub regeneracji.posprawdzaj jeszcze wszystkie weże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjadło olej z silnika , to raczej padła :embarrassed:

Moze ktoś poleci zakład w krakowie co robi turbiny ?

Znalazłem dwie oferty robią w cenie 550 - 590 dobra cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie za regeneracje turbo sie płaci ponad 1000zł. to jak masz za tyle... to naprawde mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz za tyle... to naprawde mało.

jak ma za tyle top ja bym tam turbiny nie oddawał... chińskie zestawy naprawcze z plasteliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za samą regenerację zapłaciłem 700 zł ale do tego dochodzą koszty demontażu i montażu turbo, całość około 1000 mnie wyniosła( robiłem w pruszkowie kolesia polecają na różnych forach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina wyciągnięta , tragedia jakie ma luzy :shocked:

Zadzwoniłem do gościa powiedziałem jak turbo wygląda i już cena podniosła się do 800 , jeśli nie trzeba wymieniać wirników .

K... nie wiedziałem że tyle roboty jest żeby ją wyjąć ..... przeliczyłem się okropnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no za wyjęcie i przeczyszczeni itercoolera 300zł mi policzyli i to podobno tanio :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odkręcaniu turbiny ułamałem tą rurkę od smarowania , wie ktoś jaki to ma numer katalogowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którą rurkę pewnie od góry szukaj używki lub tylko aso regeneracja u nas od 700 do 1000 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta metalowa co idzie od turbiny za silnik i wychodzi z drugiej strony :)

znalazłem na allegro turbinę za 500 zł gościu mówi że w miodzie jest :) brać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odkręcaniu turbiny ułamałem tą rurkę od smarowania , wie ktoś jaki to ma numer katalogowy ?

Nie kupuj drugiej takiej samej, poszukaj w swojej okolicy firmy zajmującej się serwisowaniem maszyn budowlanych lub węży wysokociśnieniowych i zrobią Ci przejściówkę elastyczną tak jak koledze w tym linku (spójrz na fotki) :

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1091794-60.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztomel jesteś wielki , jestem Ci bardzo wdzięczny za tego linka .[br]Dopisany: 24 Czerwiec 2011, 20:03_________________________________________________Jeszcze jedno pytanko , podejdzie turbina od 110 ja mam 115 ? nie będzie słabszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbina ajm i afn i jeszcze parę innych silników jest ta sama natomiast co do kupna uzywanej za 500 zł ja osobiście wolałbym zregenerować swoją i mieć gwarancję.Różnica mocy miedzy silnikami bierze się z ecu a nie turbiny.Ecu zadaje odpowiednie ciśnienie z jaką pompuje turbina dlatego jak robisz czip tak ja teraz u siebie następuje zmiana map i zwiększenie doładowania turbiny ale to tak na marginesie.Oczywiście mowa o mocy z rzędu 20 -30 KM więcej jeśli chcesz wiecej już trzeba ingerować w turbinę to tyle :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...