Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór telefonu - Nokia E51 czy E65?


pet3r

Rekomendowane odpowiedzi

musiałby położyc na chodniku a boi się żeby się nie porysował. :D

noszenie dodatkowego dywanika byłoby nieporęczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak obiecałem - krótka relacja z pierwszego kontaktu z E51:

telefon cienki, cieńszy niż wydaje się na fotkach, dobrze leży w dłoni ale na wersji srebrnej (czyli mojej) wszędzie widać ślady palców - w końcu po coś jest ściereczka w zestawie :D

świetny wyświetlacz, wyraźny, z rozmiarem czcionki nie ma problemów - są 3 do wyboru (mi spokojnie wystarcza 'normalny' ale na małym również z powodzeniem mógłbym pracować). wkurza jedynie wyświetlacz zarzucony opcjami menu (konfiguracja poczty, skanowanie wlan itp) ale zapewne można to wszystko usunąć.

klawisze - nie mam rąk rolnika a niewygodnie obsługuje się klawisze funkcyjne (wszystkie powyżej cyferek) - czasami trzeba naciskać paznokciami, co spowoduje szybkie ich przetarcie, jeżeli nie poprawili jakości lakieru (wspomnienia używania E50 :) ).

wlan - obsługuje się go bardzo szybko, można przypisać do jednego z sześciu klawiszy lub wybierać z menu na 'pulpicie', jeden klik wystarczy żeby połączyć się i przejść do zakładek. btw zakładki z Firefoxa bardzo ładnie zsynchronizowały się z telefonem :)

autoblokada klawiatury - jest, co bardzo mnie cieszy, muszę tylko poszukać ustawień czasu po jakim jest blokowana, bo trwa to teraz minutę lub dłużej.

czujnik światła - fajny bajer chociaż czasami działa dziwnie i niepotrzebnie przyciemnia ekran - ale można ustawić jego czułość.

jednym słowem - pierwsze wrażenie - super sprzęcik, co będzie dalej - zobaczymy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy jestem ile bateria potrzyma.

właśnie zastanawiam sie pomiedzy E51 a 6500 :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam od tygodnia E51 i powiem tak: przy 2 godzinach rozmów, 150 smsach, 15 minutach zabawy wlan, i ze 2 godzinach BT wytrzymała 2,5 dnia więc moim zdaniem super :notworthy: :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie mile zaskoczyłem tym ze n73 jest czujnik nateżenia światła i jak jest jasno to klawiatura sie nie podświetla, na poczatku chciałem dzwonić już do chłopa że mi bubla sprzedał bo podśw. klawiszy nie działa ale rozgryzłem, że tak ma być :decayed:

nawet szybko chodzi ten symbian, narazie jestem zadowolony :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o Symbiana - E51 śmiga jak telefon na 'zwykłej' platformie! :shocked: żadnego porówniania do E50 nie ma w tej kwestii, wszystko dzieje się zajebiaszczo szybko, płynnie i bez przycinek!

dodatkowo bardzo przydatną pierdółką jest zaznaczanie w menu opcji, które ostatnio ostatnio odwiedzaliśmy a np przez przypadek wyszliśmy do głównego ekranu czy kontaktów - brawo :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, chyba niedlugo dolacze do testujacych E51.

a jak wyswietlacz, widac te 16,7 Mkolorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o Symbiana - E51 śmiga jak telefon na 'zwykłej' platformie! :shocked: żadnego porówniania do E50 nie ma w tej kwestii, wszystko dzieje się zajebiaszczo szybko, płynnie i bez przycinek!

dodatkowo bardzo przydatną pierdółką jest zaznaczanie w menu opcji, które ostatnio ostatnio odwiedzaliśmy a np przez przypadek wyszliśmy do głównego ekranu czy kontaktów - brawo :oklaski:

Piter ale dlaczego ciebie to tak dziwi ?? :P E51 ma w tej chwili NAJSZYBSZY!!!!! procek jakie maja komorki , SZYBSZY niz w N95!!! :)

Takze łaski nie robi hehehe :P MUSI chodzic :)[br]Dopisany: 08 Luty 2008, 23:20 _________________________________________________

hmmm, chyba niedlugo dolacze do testujacych E51.

a jak wyswietlacz, widac te 16,7 Mkolorów?

Taaa golym okiem hehhee :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołączę się do tematu.

Obecnie posiadam E50 i jestem z niej zadowolony. Problemy z bardzo wolnym działaniem znikły po wgraniu nowego firmweru do telefonu.

Mam Odbiornik GPS NAVIBE Sirf III a w telefonie zainstalowanego TomToma v6.02 + mapa Eastern Europe v680.1536 i nie narzekam. Co prawda wyświetlacz nie grzeszy wielkością, ale jakoś daje sobie radę. Wadą jest to, że przy używaniu dogranych POI (np. ze stronki http://www.poi4am.prv.pl/) prędkość działania navi zmniejsza się.

Wszystko podsumuję tak:

-jeżeli nie jeździsz dużo i nie często chcesz używać navi, to nie ma sensu ładować kasy w osobny sprzęt.

-jeżeli chcesz korzystać z dodatkowych POI to wybierz telefon z szybszym prockiem i większym RAM-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów i koleżanki:)Przerobiłem N73,E65 obecnie mam E51 i tak jak wspomniał kolega Mad_MAX ma ona najszybszy procesorek,mam na niej wgranego TomToma oraz Route66 smigaja bez problemu tel mimo otwarcia kilku aplikacji naraz nie wykazuje najmniejszego spowolnienia w działaniu.Myśle ze na chwile obecną nie ma lepszego telefoniku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tel mimo otwarcia kilku aplikacji naraz nie wykazuje najmniejszego spowolnienia w działaniu.

I wlasnie po to jest ten szybszy procesor :)

Ale zauwazmy ze rzadko kiedy otwiera sie naraz kilka aplikacji na telefonie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi kolego że kilka aplikacji działa naraz w jednym czasie a wiadomo że każda trzeba otworzyc osobno:)

Aplikacje działają w tle, może gdybym nie posiadał tego tel. to bym nie wiedział o tym ale mam i używam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi kolego że kilka aplikacji działa naraz w jednym czasie a wiadomo że każda trzeba otworzyc osobno:)

Aplikacje działają w tle, może gdybym nie posiadał tego tel. to bym nie wiedział o tym ale mam i używam:)

Hehe nie zrozumielismy sie :) Nie chodzilo mi jednoczesne otwarcie kilku aplikacji , tylko ze chodza jednoczesnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...