Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór telefonu - Nokia E51 czy E65?


pet3r

Rekomendowane odpowiedzi

wyświetlacz N73 mnie trochę martwi - ma 2,4" a rozdziałkę tą samą to E51, która ma 2", co oznacza pikseliozę w tym pierwszym :/

Ojj bardzo sie myliszz :) Nie ma zadnej pikselozy , a w E51 ta rozdzialka jest za duza bo gwno widac , takie wszystko male :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nawet gdyby miał ze 4" to nie powinno być jeszcze żadnej pikseliozy przy tej rozdzielczości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by dowiedzieć sie jaki procek siędzi w danym telefonie (ważne przy symbianie szczególnie) - wpływa to znacząco na jego szybkość obsługi i działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N73 ma procek 220MHz i 20MB RAM , E51 ma procek 369MHz i 44MB RAMu , E65 220MHz i 20MB RAM

ALE nie jest to w wiekszosci wyznacznikiem szybkosci dzialania , tylko zainstalowany firmware i soft w telefonie zazwyczaj odpowiada za spowolnienie lub zszybszenie dzialania danego telefonu , karta pamieci np. 2gb zapachane zdjeciami i filmami tak wam spowolni symbiana ze sie nie odnajdziecie :P Instalowanie programow nie na karcie pamieci a w pamieci telefonu , tez spowolni dzialanie i to bardzo.

Wiec raczej bym tak duzej wagi do procka nie przywiazywal w SYMBIANACH (w WM jest inaczej), zwlaszcza ze mialem juz kilka symbianowcow , ktore mialy duzo slabsze procki np. 6600 104MHz , 6670 130Mhz i tomtom czy inne ustrojstwa dzialaly bardzo dobrze bez przycinania :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie podlacze do tematu, bo chce sobie zakupic n73

jak długo wam bateria trzyma przy normalnej eksploatacji ? bo przeczytałem że co 3 dni trzeba ładowac :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N70 ma mniejsza pojemnosc baterii to po pierwsze , po drugie to starszy typ baterii , po trzecie N70 przez swoj firmware , trzyma krocej niz wiekszosc innych telefonow :P Po czwarte twoj kolega zle sformatowal baterie albo jest juz bardzo stara i dlatego tak krotko trzyma , po piate 3 dni dla N73 z wyswietlaczem 2,4" to i tak dobry wynik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż za wywód Mad_MAX :D

ja wybrałem jednak E51, N73 jest za duża. obawiam się tylko, czy rzeczywiście da radę używać jej jako GPS (chodzi o wyświetlacz).

Dac sie da :) Wszystko sie da hehe , E51 to mlodszy brat E50 , ktora mialem :sick3: :sick3: :sick3: Byc moze poprawili niedorobki z E50 ale wyswietlacz jest ten sam , czyli maciupci hehehe :P Ale cos tam widac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem E50, baaardzo ją polubiłem, dlatego wybrałem E51 :) wyświetlacz malutki, ale jest font magnifier, poza tym Symbian jest trochę nowszy i podobno dużo lepiej hula. jutro ma być, jak nie zapomnę - zdam małą relację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem E50 :) i wybrałem E65 :) bo nigdy nie miałem rozkłądanego telefonu ;P

a co do funkcji to sa identyczne reszta to kwestia wyglądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem slidera - Samsunga E250. wiem, że na podstawie jego konstrukcji nie powinienem oceniać innych sliderów bo było to totalne gówno (3 miesiące wystarczyły żeby wyświetlacz przestał odskakiwać - trzeba było ręcznie wysunąć go do końca) ale niesmak do sliderów pozostał :P [br]Dopisany: 06 Luty 2008, 13:19 _________________________________________________pytanie mam o karty pamięci:

czy na microSD HC 4GB będę mógł wrzucić mapy, muzę, zdjęcia i nawigacja będzie spokojnie działać? wszędzie widzę, że ludzie wgrywają mapy na oddzielne karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na microSD HC 4GB będę mógł wrzucić mapy, muzę, zdjęcia i nawigacja będzie spokojnie działać? wszędzie widzę, że ludzie wgrywają mapy na oddzielne karty.

Bedzie dzialac na pewno o ile komorka ci pusci 4GB !!! :) [br]Dopisany: 06 Luty 2008, 13:40 _________________________________________________

a ja miałem E50 :) i wybrałem E65 :) bo nigdy nie miałem rozkłądanego telefonu ;P

a co do funkcji to sa identyczne reszta to kwestia wyglądu

To teraz sie modl zeby ci podswietlenie klawiatury nie padlo :P (wada fabryczna w E65) hehehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pójdą 4GB, tylko zastanawiam się co będzie działo się z telefonem jak zapakuję to wszystko na kartę :) chyba lepszym pomysłem będzie kupienie 1-2GB na mapy i 2GB na resztę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pójdą 4GB, tylko zastanawiam się co będzie działo się z telefonem jak zapakuję to wszystko na kartę :) chyba lepszym pomysłem będzie kupienie 1-2GB na mapy i 2GB na resztę...

Nie ma znaczenia , jak zapchasz ta czy ta to final i tak bedzie ten sam czyli zmulony telefon :) a po cholere ci 1-2gb na mapy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam karte w e65 1 gb i strasznie ona muli tego symbiana :(

to samo było z e50 ale idzie sie przyzwyczić ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie wziołem n73, zobaczymy jak sie bedzie sprawowała

zobaczcie tego:

http://www.joemonster.org/art/8683/HTC-Magnum

koniec mody na miniaturyzacje ? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...