Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Panowie rozkładam ręce -brak ogrzewania


lukas_ss

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam taki nietypowy problem wczoraj jeździłem autem cały dzień zrobiłem jakieś 70 km do 100 km. Wszystko było OK zero problemów ogrzewanie ogień z wentylatorów przyjechałem pod dom zaglądam do zbiorniczka płyn w normie przewody Ciepłe wszystko normalnie ogrzewanie chodzi , wszystko tak jak powinno być. Zgasiłem auto poszedłem spać przychodzę rano otwieram maskę dla kontroli i patrzę już podniesiony płyn w zbiorniczku delikatnie no nic myślę odpalam jadę . Ogrzewania brak :( i trochę płynu wyrzuciło ze zbiorniczka. Panowie i tak jest co jakiś czas. Rozumiem że może być to uszczelka pod głowicą ale jakbym wczoraj zrobił te 70 km i to nie żałowałem sobie gazu stałem normalnie w korkach, ogrzewanie waliło na max dla sprawdzenia własnie wszystko w jak najlepszym porządku to już wczoraj przy tej uszczelce myślę ze by się coś działo a to wszystko w normie zero problemów , uważam że uszczelka sama sobie nie może się naprawiać :) Dziś po przejechaniu jakiś 20 km. dotykam przewodów obok akumulatora dolny gorący górny lekko ciepły ogrzewania nie ma jak nie było.Co to może być rozkładam ręce. Pompa zmieniona przy rozrządzie jakieś 11 tyś km temu (SKF). Termostat , nagrzewnica , Uszczelka , Głowica , Blok , poprostu nie wiem i nie chce na darmo wywalać pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłuz drugi korek zbiorniczka wyrównawczego

sprawdx czy wezyk przelewowy górny zbiorniczka jest drozny jesli te 2ie rzeczy są OK to podzwon albo pojeździj po warsztatach popytaj sie czy posiadają tester do wykrywania CO2 w układzie chłodzenia. jak dorwiesz pojedź zrób... Z TYM ŻE !! jest druga strona medalu tego testera. on jest wiarygodny w 100% ALE jeśli jest niewielka naprawdę bardzo tyci nieszczelność komory spalania to test nie wyjdzie - i to zmyla.

jesli kolr płynu testera z niebieskiego zmieni kolor na zółty 100% głowica w góre.[br]Dopisany: 27 Czerwiec 2011, 13:08_________________________________________________dodam ze miałem podobne objawy u sibie z tym ze ma klekota. test nie przechodził ale zdjalem czape i nieszczelnosc była na 3 cylindrze bardzo niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek juz podmieniłem a przewód dmuchnołem to cos delikatnie bylo ale to chyba woda bo ogólnie jest drożny. Powiem z tym ogrzewaniem dzialo mi sie tak juz zima. I tez byla podobna sytuacja. A od zimy zrobilem jakies 7 tys kilometrów i myslisz ze bym tyle wyjezdzil na uszkodzonej uszczelce. I co lepsze te 4 miesiace bylo wszystko normalnie moze te ogrzewanie nie bylo szałowe ale cos tam grzało i nie zwracałem uwagi na to dodam ze auto normalnie jeździ jak klima chodzi np w ciepłe dni. Mowie a wczoraj bez zarzutu wszystko dzis juz lipa . Nie wiem co sie dzieje poprostu brak pomysłów. Powiem tak zeby pękł blok to raczej mialbym wode w oleju albo przeciwnie. Jedynie wychodzi głowica albo uszczelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam stawiam na pompę wody, opatki z ośki się mogły wyłamać, brak obiegu i ogrzewania a jak się rozgrzeje to wywala płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klimie wywala mi blad jakiejs klapy spiętrzajacej cos tam cos tam nie kojarze błedu cos z jakąłś klapą. Ale nie wydaje mi sie ze to od tego choc teraz tak sobie pomyslalem ze jak skasowałem ten błąd to jeden dzien bylo wszystko dobrze ale nie wydaje mi sie ze to od tego. Hmm panowie a co ma klima do zapowietrzania sie układu?? Nie kumam tego auta dzis wsiadam przejchalem 20 km zero wywalenia płynu. Normalnie. Postal ostyg i płyn sie sam delikatnie podniósł he. Rozbraja mnie to. A jesli chodzi o pompe wstawiłem SKF to chyba najwyzsza półka i zrobione o bylo jakies 8 tyś km temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...