Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jak sprawdzić poziom oleju w automacie


marh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich! Kupilem niedawno Audi A4 1,9 TDI AFN z 1997 r. w automacie. Skrzynia chodzi bardzo ładnie,ale mimo to chcialbym sprawdzić poziom oleju w skrzyni automatycznej. Nie widze tam tylko zadneg bagnetu i nie wiem czego mam tam szukac. Znalazłem tylko przy skrzyni taki chyba zielony korek, ake nie wiem dokłdokładnie co to jest. Prosze o jakis dokładny opis gdzie szukac i jak sprawdzic olej własnie w tym typie skrzyni biegów. Acha i jeszcze jaki wlać tam olej podczas wymiany. Dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w automacie ale w manualu jest jak pisze dalej ale myślę że można to zaadaptować do ASB. W bloku skrzyni biegów masz 2 korki od spodu spustowy i z boku wlewowy. Aby sprawdzić olej odkręć boczny korek i wsadz wygięty drucik i oprzyj o "dół" otowru. Drucik powinien być suchy się na ok 1 do 7mm a niżej umoczony w oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W misce masz korek ,nad którym jest rurka przelewowa. Wjeżdżasz autem na kanał wrzucasz P i zaciągasz ręczny (wyłączasz klime i ogrzewanie). Samochód pozostawiasz na włączonym silniku. Olej w skrzyni powinien mieć ok 35oC (wystarczy przejechać kawałeczek ,żeby olej tyle złapał). Przy tej temp oleju ,po odkręceniu korka olej powinien delikatnie wypłynąć - jeśli nie to trzeba dolać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...