Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koszty przerejestrowania auta


Duch^

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje jakie są obecne koszty przerejestrowania auta kupionego w Polsce i procedura ? Posiadam fakturę vat. Zawsze rejestrowałem tylko auta zakupione za granicami państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to cennik z 2005r ale :hi:. Może ktoś zna aktualny ? Aha jak mamy wystawioną fakturę vat to nie lecimy już do urzędu skarbowego tylko prosto na rejestrację ? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam podatek od czynności cywilnoprawnych przy zakupie na fakturę Ciebie nie dotyczy, koszt przerejestrowania auta w przypadku gdy zostają stare tablice to 80 złotych z groszem, z nowymi tablicami coś koło 180.

Idziesz do wydziału komunikacji z fakturą/umową kupna- sprzedaży i dokumentami auta, kartą pojazdu, polisą oc i tablicami- te zdajesz ze starym dowodem i otrzymujesz nowe albo gdy chcesz je zatrzymać naklejają na blachy nowe legalizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma obowiązku okazywania ubezpieczenia OC w wydziale komunikacyjnym i mogę wyrobić sobie nowe jeżeli teraźniejsze jest nie ważne po odebraniu tablic coś takiego pamiętam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w każdym ostatnio przy rejestracji kazali okazać aktualną polisę, ale nie spieram się czy jest to obowiązek.[br]Dopisany: 28 Czerwiec 2011, 21:39_________________________________________________Mały update, zupełnie zapomniałem, że do auta które rejestorwałem musiałem wyrobić nową kartę pojazdu, od kwoty którą podałem trzeba odliczyć 75 złotych jeżeli karta jest, krajowe auto powinno mieć jeżeli nikt jej nie zagubił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenie oc musi byc, za 2 tygodnie odbieram twardy dowod i musze juz pokazac polise oc

a same koszty zamknely sie w 200pln, bo auto kupione bylo z innego wojewodztwa i trzeba bylo zmieniac tablice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenie oc musi byc, za 2 tygodnie odbieram twardy dowod i musze juz pokazac polise oc

a same koszty zamknely sie w 200pln, bo auto kupione bylo z innego wojewodztwa i trzeba bylo zmieniac tablice

Ale tablice rejestracyjne i miękki dowód dostałeś bez okazywania OC? I dopiero trzeba je pokazać przy odebraniu twardego dowodu tak? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenie oc musi byc, za 2 tygodnie odbieram twardy dowod i musze juz pokazac polise oc

a same koszty zamknely sie w 200pln, bo auto kupione bylo z innego wojewodztwa i trzeba bylo zmieniac tablice

Ale tablice rejestracyjne i miękki dowód dostałeś bez okazywania OC? I dopiero trzeba je pokazać przy odebraniu twardego dowodu tak? :wink4:

tak bez OC pokazujesz dopiero jak odbierasz twardy dowod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu oc trzeba zawrzec w dniu rejestracji, jesli nie to za spoznienie do 3 dni jest 100 eurasow kary.. dlatego sprawdzaja czy zawarliscie oc w dniu rejestracji bo to dla nich kasa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe jak mi udowodnią że śmigałem autem w tym czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łaski nie robisz, auto jak jest zarejestrowane musi miec oc i tyle, to tak jakbys mogl sobie dzienne ubezp wykupowac wtedy kiedy tylko jezdzisz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowane ale nie Rejestrowane .. :cool1: Dziwne to wszystko u nas :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co swojego afna bedziesz na siebie rejestrowal Duchu ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...