Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BLB] Prośba o analizę logów - Trzęsie na biegu jałowym

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Autko chodzi bardzo dobrze, zbiera się, nie muli, mało pali i generalnie nie sprawia kłopotów. Jedyny minus to na wolnych obrotach trzęsie/szarpie. Nie są to jakieś wielkie szarpnięcia ale jednak wyraźnie odczuwalne. Dwumas i sprzęgło były wymienione około 10 miesięcy temu (zrobione od tamtej pory ~16kkm) na nowe, oryginalne. Raczej wątpię, żeby była powtórka z rozrywki w tak krótkim czasie od wymiany. Rozrząd również wymieniony przez Audi przy 135kkm. Autko serwisowane zawsze zgodnie z harmonogramem w Audi (UK) poza ostatnim serwisem, który był zrobiony na oryginalnych częściach z ASO (poza filtrem powietrza K&N zakupionym osobno). Polecono o mi również wlać STP do wtrysków ale żadnych zmian nie widzę.

Proszę o analizę logów statycznych, gdyż na chwile obecną nie mam jak przeprowadzić dynamicznych. Mam nadzieję je zrobić jak tylko to będzie możliwe.

Grupa: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/dantes555_50059.html

Grupy: 003,003 - http://vaglog.rtnet.pl/dantes555_50062.html

Grupa: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/dantes555_50061.html

Grupa: 007 - http://vaglog.rtnet.pl/dantes555_50058.html

Grupa: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/dantes555_50056.html

Grupa: 013 - http://vaglog.rtnet.pl/dantes555_50063.html

Grupa: 018 - http://vaglog.rtnet.pl/dantes555_50057.html

Grupa: 023 - http://vaglog.rtnet.pl/dantes555_50060.html

ps.

pierwsze moje logi, także proszę o wyrozumiałość jeżeli coś nie tak :decayed:

Dziękuję serdecznie za pomoc

Pozdrawiam

_________________________________________________Dołączam logi dynamiczne

Grupy: 003,008,010 - http://vaglog.rtnet.pl/dantes555_50495.html

Opublikowano

termostat do wymiany,korekcje ok.

Opublikowano
  • Autor

termostat do wymiany,korekcje ok.

Czy jest to tak oczywiste, że wystarczy 20sek logowania aby w 2 minuty postawić zdecydowaną diagnozę? Czy pozostali klubowicze podzielają opinię powyżej?

Opublikowano

Bipy troche za wysokie i wszystkie na '-', kiedy byl zmieniany filtr paliwa? Dawka paliwa ponizej 4 mg, co moze powodowac wibracje, podobnie mam u siebie.

Opublikowano
  • Autor

Bipy trochę za wysokie i wszystkie na '-', kiedy byl zmieniany filtr paliwa? Dawka paliwa ponizej 4 mg, co moze powodowac wibracje, podobnie mam u siebie.

Wszystkie filtry łącznie z filtrem paliwa zostały wymienione podczas ostatniego serwisu (11kkm temu). Co jeszcze zauważyłem to, że po ostrej, szybkiej jeździe jak zjadę z autostrady i stanę na światłach to czuć te szarpnięcia na boki wyraźniej. Jeszcze jedno mnie zastanawia dlaczego wolne obroty są prawie zawsze 903 i co jakiś czas na ułamek sekundy spadają do 882. Czy to normalne?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Mam taki sam problem, i tu moje pytanie: czy poniższe wartości w GR 023 są dobre?

-45.0 Switch Time Deviat. Cylinder 1

-41.0 Switch Time Deviat. Cylinder 2

-71.0 Switch Time Deviat. Cylinder 3

-7.0 Switch Time Deviat. Cylinder 4

W chwili obecnej nie mam możliwości skorzystania z vag. Dodam, że korekcje pompowtryskiwaczy są w normie czyli:

-0.47 mg/suw Injection Quantity Deviation Cyl. 1

-0.40 mg/suw Injection Quantity Deviation Cyl. 2

0.59 mg/suw Injection Quantity Deviation Cyl. 3

0.28 mg/suw Injection Quantity Deviation Cyl. 4

[br]Dopisany: 06 Lipiec 2011, 15:57_________________________________________________Czy BIP na 3 cylindrze może być powodem drgań na jałowym?[br]Dopisany: 07 Lipiec 2011, 15:15_________________________________________________Zamieniłem u siebie miejscami pompowtryski 3 poszedł na 4 a 4 na 3.

Po zamianie okazuje się, że nadal 3 ma najgorsze korekcje. Wychodzi na to, że to nie wina pompki tylko??

No właśnie co może być przyczyną, może listwa zasilająca pompki?

Proszę o jakieś sugestie.

log po zamianie pompek miejscami:

09:49:03 Grupa 001: Injection Quantity

882 /min Engine Speed (G28)

5.5 mg/suw Injection Quantity

6.6*KW Injection Duration (specified)

81.0*C Coolant Temperature (G62)

09:49:03 Grupa 013: Idle Stabilization (Injection Quantity Deviation)

-0.54 mg/suw Injection Quantity Deviation Cyl. 1

-0.75 mg/suw Injection Quantity Deviation Cyl. 2

1.46 mg/suw Injection Quantity Deviation Cyl. 3

-0.14 mg/suw Injection Quantity Deviation Cyl. 4

09:49:03 Grupa 023: Injector Switch Time Deviation

-58.0 Switch Time Deviat. Cylinder 1

-43.0 Switch Time Deviat. Cylinder 2

-72.0 Switch Time Deviat. Cylinder 3

-71.0 Switch Time Deviat. Cylinder 4

Opublikowano

-7.0 Switch Time Deviat. Cylinder 4

Tutaj jest 7 czy brakuje zera ?

Opublikowano

jest -7, ale to log sprzed zamiany pompek

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.