Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dziwne miejsce w którym przedostaje się woda do kabiny (zdjęcie)


czerwony baron

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu również próbowałem namierzyć lejącą sie wodę po stronie pasażera i dzisiaj udało się. Mariusz gdy podniesiesz maskę po prawej stronie w samym rogu pomiędzy zawiasem maski a błotnikiem jest jakby spaw. Po lewej stronie jest to samo. U mnie, po prawej, ten spaw (czy stwardniała izolacja) skruszała i odpadła odsłaniając dziurę którą lała sie woda do środka. dzisiaj uszczelniłem to silikonem i zobaczę jak będzie. Czewony Baron sprawdź u siebie ten spaw po lewej stronie, może tam spływa woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru dniach deszów u mnie tez znalazła sie woda po stronie paseżera i z tyłu za prawym fotelem w wzdłóż progu. Patrzyłem na filtr kabinowy ale on jest suchy tak samo pod aku też nie widać wilgoci. Za to pod schowkiem czuc wilgoć i to dosć sporą, moze to być zwiazane z klimatyzacją ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym miejscu też sie pokazała woda. Okazało się, że jest to płyn do szyb. Pomiędzy wiązkami kabli jest łączenie węzyka, który biegnie do tylnej szyby i ma tendencje do rozpinania się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za wskazówke :hi: sprawdze poziom płynu niedawno go zalałem i w sumie jeszcze nie był używany bo ciagle deszcz pada wiec będe widział jakiś spadek jeśli on jest winowajcą :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskiwacz tylnej szyby mi działa bez zarzutu. Dzisiaj kolejny deszczowy dzień wiec sprawdziłem te gumowe uszczelki w drzwiach one też są całe i z ciekawości zajrzałem pod maska w okolice filtra kabinowego a tam woda stoi nie duzo ale jest wiec wychodzi jednak na niedroznosc odpływów. Jeszcze intryguje mnie ta wypowiedź batolini dotycząca tego spawu gdzie on dokładnie jest bo u mnie niby tam woda leci :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym miejscu też sie pokazała woda. Okazało się, że jest to płyn do szyb. Pomiędzy wiązkami kabli jest łączenie węzyka, który biegnie do tylnej szyby i ma tendencje do rozpinania się

Gdzie dokładnie jest to łączenie wężyka ???? Pytam,bo mi nie chodzi spryskiwanie tylnej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym miejscu też sie pokazała woda. Okazało się, że jest to płyn do szyb. Pomiędzy wiązkami kabli jest łączenie węzyka, który biegnie do tylnej szyby i ma tendencje do rozpinania się

Gdzie dokładnie jest to łączenie wężyka ???? Pytam,bo mi nie chodzi spryskiwanie tylnej szyby.

na dolnym lewym słupku, obok stopnia na którym trzymasz lewą nogę, obok dźwigni do otwierania maski przedniej.

musisz zdemontować osłonę plastikową, tam są przekaźniki i wiązki kabli które idą nadrożem do tylu auta i wraz z nimi wężyk od spryskiwacza. [br]Dopisany: 19 Wrzesień 2008, 19:40_________________________________________________użyłem swojego starego zdjęcia więc nie sugeruj się strzałką :wink4:

aV1QHzi0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym miejscu też sie pokazała woda. Okazało się, że jest to płyn do szyb. Pomiędzy wiązkami kabli jest łączenie węzyka, który biegnie do tylnej szyby i ma tendencje do rozpinania się

Gdzie dokładnie jest to łączenie wężyka ???? Pytam,bo mi nie chodzi spryskiwanie tylnej szyby.

Łączenie jest wśród wiązki kabli koło lewej nogi kierowcy. Poniżej masz linka z całym opisem co i jak

http://www.a4-klub.pl/smf/a4_avant_19_tdi_avg_tylny_spryskiwacz-t2593.0.html;msg35821#msg35821 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobny problem w swoim samochodzie, dywanik od strony pasażera z przodu był cały nasiąknięty wodą. Poczytałem trochę forum i sprawdziłem odpływ pod akumulatorem - okazało się że zapchany był liśćmi. Wyczytałem w którymś temacie że powinny być dwa odpływy jeden pod akumulatorem a drugi gdzieś obok, tego drugiego nie mogłem zlokalizować. Natomiast znalazłem taki żółty wężyk i nie wiem do czego on służy może mi ktoś powiedzieć co to za wężyk, na wszelki wypadek wcisnąłem go do odpływu pod akumulatorem. Widoczne na zdjęciach.

Jeszcze jedno - woda dostawała się prawdopodobnie od spodu deski rozdzielczej w głębi pod schowkiem- czy przyczyną mógł być zapchany odpływ pod akumulatorem?

b63826184b936b03m.jpg 35d21679259b00a9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze troche po czasie, ale u mnie okazalo sie ze byla to wina uszczelki przez ktora przechodzi linka do otwierania maski. Wpuszczalem tamtedy kabel wzmacniacza i niewystarczajaco dobrze zakleilem, a podczas deszczu zawsze tam sie zbiera woda bo jest minimalne wglebienie, no a z tamtad po wiazce kabli dostawala sie pod podbicie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stały motyw, juz suszylem zaprzyjazniona a4ke po takim zabiegu, albo linka maski albo niedrozne odplywy w 90% przypadkow :naughty: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...