Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Proszę o analizę logów - czarna chmura bez deptania


pawelwor

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim czasie zauważyłem, że za mnąrobi się straszna chmura czarnego dymu i to przy dosyć niskich obrotach (~2000obr), aż wstyd ruszać spod świateł... ;( Myślałem, że to wina rozszczelnionego ic z alfy, więc wymieniłem na fmic z a4/a5 (63mm) + dolot (sprawdziłem, szczelny) i mam wrażenie, że to się jeszcze bardziej spotęgowało, chociaż zrobiłem też końcówki na prosto i dlatego może się wydawać więcej...

Silnik AFN, tubro BRD, FB 216, pompa 11, EGR zaślepiony i wyłączony przy strojeniu, fmic, katalizator wybebeszony.

Uprzedzam, że program chciałem bezdymny i tak było od października, ale zaczęło się ostatnio...

Statyczne:

000:

30f323cce76477c0m.jpg

001:

535f43795289890am.jpg

003:

64886a05bec5fa19m.jpg

004:

0a04583555c0f7a9m.jpg

007:

fa36a11318096482m.jpg

013:

81e2fe89be579fd2m.jpg

Dynamiczne:

000 i 001:

3fbe2050c256969bm.jpg

003 i 004:

c14cc8d10ef80a9dm.jpg

008 i 010:

3bd708936b6d921am.jpg

011:

d664fb774e12fe95m.jpg

BS:

000:

d8759f228bc719abm.jpg

003 pominąłem, bo jest wyłączony, więc wynik ciągle taki jak w statycznym.

004:

1d5469b5801100c4m.jpg

011:

2cacef438db1a36em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 2000 obrotów turbo nie osiąga zadanego ciśnienia doładowania. Pokaż log 011 zaraz po strojeniu tego zestawu w październiku (jeśli masz) to prównamy jak tam turbo szybko wstawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strojenia nie robiłem logów :embarrassed: To może być przyczyną? A to nie dlatego, że to turbo z brd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, BRD tak wlasnie wstaje ;)

dziury szukaj w dolocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat turbo BRD są opinie, że szybkość ich wstawania jest uzależniona od konkretnego egzemplarza, dlatego właśnie liczyłem, że Paweł będzie miał log po strojeniu a wtedy porównanie wartości wskazałoby czy należy szukać drobnej nieszczelności na podciśnieniach. Z logu 003 nie wynika by była nieszczelność w dolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz najprościej znowu komplet wężyków ciśnieniowych do wymiany? Mimo braków błędów n75 mógł paść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływka widać że mierzy skromnie, oczywiście to nie jest powodem dymienia ale może oznaczać że kolektor ssący jest do czyszczenia, jak go nigdy nie czyściłeś wypal go i załóż z nowa uszczelka

a to dymienie jest jak jeździsz delikatnie i przy pierwszym porządnym depnięciu zrobi zasłonę dymną i potem już kolejna porządne depnięcie i jest ok bez dymu? - to by oznaczało że za dużo jeździsz delikatnie :)

czy za każdym razem jak mocno depniesz? czy może przy delikatnym deptaniu dymi a przy ostrym nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektora nie ma po czym czyścić, bo od paru lat jeżdżę z zaślepionym EGR.

Dymienie występuje jak przy każdych obrotach wcisnę więcej gazu, czyli pełny gaz m.in. Delikatnie baaardzo rzadko jeżdżę.

Przepływkę wymieniałem jakiś rok temu, już by padła? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod po modyfikacji a Wy przeplywke oceniacie. :)

Chyba z fusów, bo nie po tych logach co Paweł zamiescił.

Nic nie kombinuj z przeplywomierzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemik - przy doładowaniu 2500mbar przepływka ledwo 1000 przekracza ale skoro taki jesteś tego pewny to dobrze, okaże się za jakiś czas kto z fusów wróży, a gdzie twoja propozycje pomocy? no bo obecna twoja wypowiedz nic nie pomogła koledze, chyba chcesz koledze pomóc a nie jak zawsze cfaniakować swoją tajemnicza super wiedzą

pawelwor - a odmę masz wywalona? obejrzyj świece żarowe i wtryski czy nic tamtędy nie puszcza kompresji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma to w moim afn tylko przelotowa rurka, siateczek żadnych nie ma.

Dzisiaj przy 14 stopniach i deszczowej pogodzie prawie nie zauważyłem dymienia. :blink: fmic jest, więc o co chodzi?

Dymienie jest, ale ciut mniejsze.

Mam jeszcze gdzieś starą przepływkę, zobaczę czy coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemik - przy doładowaniu 2500mbar przepływka ledwo 1000 przekracza ale skoro taki jesteś tego pewny to dobrze, okaże się za jakiś czas kto z fusów wróży, a gdzie twoja propozycje pomocy? no bo obecna twoja wypowiedz nic nie pomogła koledze, chyba chcesz koledze pomóc a nie jak zawsze cfaniakować swoją tajemnicza super wiedzą

Faktycznie działanie AFNa to dla niektorych wiedza tajemna jak widze. :)

Prosze bez wycieczek osobistych... masz cos do mnie zapraszam na PW

Przepraszam za OT i dziekuje za uwage. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem, że chyba zaczął mi więcej palić, fis pokazuje średnie w okolicach 10l :blink: Wtryski padły? Niecały rok temu kupiłem od cowboya :disgust:[br]Dopisany: 05 Lipiec 2011, 17:00_________________________________________________Z kolei dnia dzisiejszego słyszalne było stukanie metaliczne, metodą patyka stwierdziłem, że to od wtrysku sterującego. Wczoraj przy tankowaniu do pełna wlałem specyfiku do czyszczenia wtryskiwaczy. Dymienie oczywiście nadal wielkie, z tyłu mam dosyć mocno osmolony zderzak , bo akurat przed kłopotami zachciało mi się końcówki zmienić.

Jadę teraz na urlop i czy mam się bać że mi samochód stanie gdzieś w trasie?

Ktoś reklamował się u cowboya po niecałym roku od kupna od niego wtrysków? Chociaż szczerze wątpię by na to poszedł, bo paragonu nie wystawia..[br]Dopisany: 13 Lipiec 2011, 00:31_________________________________________________Zapomniałem dopisać, że co jakiś czas kasuję błąd 00550 (start of injection regulation 17-00 control difference)

Co do spalania to udało mi się zejść do 8l/km (wg. FIS) w mieście przy bardzo mułowatej jeździe...

Nikt nic nie doradzi? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtry wymieniam terminowo, a logi w pierwszym poscie. I to nie kat wtrysku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i co temat to podzielone opinie.. :confused4: Błąd już kiedyś pojawił się kilka razy, ale wtedy nic nie dymiło.. Przez przepływkę tak by raczej nie dymiło, przy takich logach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł

Masz zrobionego mocnego moda. Diagnostyka poprzez logi takiego samochodu jest mocno utrudniona.

Bład faktycznie się pojawia i na moje oko jest zwiazany z :

- swirujacym (from time to time) przestawiaczem kąta wtrysku

- wtryskiem sterujacym

Wiesz kto Ci fure modzil... podjedz i się skonsultuj co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...