Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Wyciek oleju ze skrzyni tiptronic


agdamski

Rekomendowane odpowiedzi

czes wszystkim.

Od paru dni skrzynia się dziwnie zachowywała,niezmieniała biegów w dół tzn.kiedy byl na to czas.Pozatym czasam szarpała,musiałem dodać więcej gazu i było ok.

Aż do przedwczoraj.Jechałem do pracki i około 200 metrów przed firmą na krzyżówce daje gazu a tu nic....tak jak by był na luzie :shocked:

po chwili zaskoczył,tylko przejechałem brame w firmi i znowu to samo,zdążyłem tylko zaparkowac i straciłem biegi. :wallbash:

za mną był tylko szlaczek od samej krzyżówki aż na parking.A tu plama jak chlera.Cały olej wyceakł.

Sprawdziłem pod autem,wszystko ok,żadnej dziury,pęknięcia uszczelki ok.

Olej był czyściutki,przezroczysty,żadnych ciał obcych.

Proszę o pomoc.

Dzisiaj sprawdziłem-od świateł był szlaczek ok.2,5 cm.szeroki,potem koło bramy jak znowu brakło biegów jak dałem gazu widać jak by coś chlustneło,no i szlaczek się poszerzył do około 10/13 cm.potem jakieś 15 metrów przejechałem i koniec ;( wielka plama oleju.....

pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź auto na podnośniku,szczególnie miejsce połączenia skrzyni z silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto było na podnośniku,cały olej poszedł z łączenia z silnikiem.

Jak robiłem fotke oleju już prawie nie było.Odpaliłem je jeszcze na chwile i resztka wyciekła własnie gdzieś z tamtąd.

30062011554.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo km zrobiłeś z takimi objawami ? Nierówno pracował w zakresie1600-2000?

Ja przerobiłem coś podobnego u siebie, autko zapakowane na wakacje(wyjazd na Chorwację) ,w trasie na wolnych obrotach w/w szedł źle -myślałem ,że to wina złego paliwa :wallbash:, po 300 km przejechanych samochód wszedł w tryb awaryjny -zgasł 2 razy na D w Austrii (zaraz po przekroczeniu granicy czesko-austriackiej), wróciłem na granicę i już dalej nie pojechałem. Laweta do PL.Wymiana sprzęgła,konwertera,pompy,jakichś zaworków ,kasety sterującej. Rachunek ciekawy :(. Od tamtej pory skrzynia śmiga jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem na tym moze jakieś 100 km. Pracował w sumie mormalnie,a jak zaczynał szarpac -dodałem tylko gazu i się uspokoił.I też mi raz zgasł na D ale awaryjny sie nie włączył,zjechałem na pobocze odpaliłem i wio dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem jakieśmoże 100km też mi raz zgasł na D ale awaryjny sie nie włączył,zjechałem na pobocze odpaliłem i wio dalej.

A km.mam 200 tysizrobionych.

to jest tryb awaryjny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjny sie nie wlaczyl.

Znalazlem warsztat ktory sie tym zajmuje,1200 zlotkow-wyjecie,rozlozenie,naprawa,zlozenie,i montaz. + gwarancjia na pol roku na cala skrzynie.

Mysle ze jest to ok.Tylko musze lawete wynajac zeby niunie przewiezc do polski. I i tak bede na plusie w porownaniu z cenami tu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjny sie nie wlaczyl.

Znalazlem warsztat ktory sie tym zajmuje,1200 zlotkow-wyjecie,rozlozenie,naprawa,zlozenie,i montaz. + gwarancjia na pol roku na cala skrzynie.

Mysle ze jest to ok.Tylko musze lawete wynajac zeby niunie przewiezc do polski. I i tak bede na plusie w porownaniu z cenami tu :rolleyes:

jak daleko od granicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem i okazalo sie ze to tylko robocizna bez czesci :wallbash:,a niewiadomo co siadlo ,gosc powiedzial ze ostatnio A6 robil z tymi samymi objawami co moje i 4200 albo 4300 zlotkow poszlo.

No i juz nie wiem czy robic czy na czesci popchac.Tu skrzynka kosztuje 1000€ bez montazu.

sam nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładny kosztorys i tak dostaniesz dopiero po naprawie. Ja wolałem swoją robić niż kupować używaną , w końcu już jedną używaną miałem swoją.

Jak masz zaniar autkiem jeździć to zrób i się ciesz z automata dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~7k :gwizdanie:,wyciągali skrzynię 4 razy chyba(wszystko płatne :wallbash:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie czytałeś mojego posta :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...