Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mandat za brak Prawa Jazdy-co zrobić?


grafi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

zdarzenie dzieje sie w malej miejscowosci wiec wszyscy wkoło się znają,

znajomy 21 lat barak prawa jazdy cztery miesiące temu podjechał pod market po zakupy po czym wrócił do domu i wszystko ok gdyby nie to ze wczoraj do niego do domu nie przyjechał policjant nawrzeszczał na niego i kazał sie stawic na komende . na komedzie po poproszeniu o dowody tego wystepku policjant powiedział ze jest nagranie z kamery tego markietu ale go nie pokarze dopiero w sadzie może zostać przedstawione .

Werdykt policjanta

- mandat 500 żł od reki albo sprawa ląduje w sadzie i koszta mogą wzrosnąć do 3000zł

I tu rodzi sie pytanie czy da sie to jeszcze odkrecic i czy faktycznie na przesłuchaniu nie mogł pokazać nagrania z kamery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem do jakich markerów jeździ twój kolega :mysli: ale wątpię żeby na tym nagraniu było widać twarz :rolleyes:

miałem styczność z takimi nagraniami z kamer przemysłowych parkingów i to co widać na nich to jest jakaś parodia :sick3:

nikt Ci tego za dowód nie uzna, no chyba, że ten parking ma kamery dobrej jakości i z zoomem

sprawa śmierdzi na kilometr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wystarczy dwóch swiadków którzy potwierdzą że widzieli jak prowadził pojazd i wystarczy :mysli:

Co za przechooj z tego psa :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wystarczy dwóch swiadków którzy potwierdzą że widzieli jak prowadził pojazd i wystarczy :mysli:

Co za przechooj z tego psa :kwasny:

tak jest :wallbash:,Twoje słowo przeciwko ich 2 ,nie masz szans jak nie masz świadka, który powie ,że byłeś w tym czasie w zupełnie inny miejscu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wystarczy dwóch swiadków którzy potwierdzą że widzieli jak prowadził pojazd i wystarczy :mysli:

Co za przechooj z tego psa :kwasny:

tak jest :wallbash:,Twoje słowo przeciwko ich 2 ,nie masz szans jak nie masz świadka, który powie ,że byłeś w tym czasie w zupełnie inny miejscu :gwizdanie:

Dokładnie tak.

I nie kombinuj bo dostaniesz za składanie fałszywych zeznań a to juz minimum zawiasy. Z nagrania marketowego (o ile jest kiepskie) możesz się wybronić ale na adwokata wydasz więcej.

Idź po poradę (50-100 pln) do prawnika z zapytaniem czy policjant nie musi przedstawić dowodów ( ale z tego co wiem to nie musi ).

Niestety, mała miejscowość, ktoś życzliwy, nagranie z marketu i 500 w zbożu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może powiedzieć, że przestawiał samochód na parkingu, parking nie jest drogą publiczną :>

na parkingu też od jakiegoś czasu można wyłapać mandat :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy 21 lat barak prawa jazdy cztery miesiące temu podjechał pod market po zakupy po czym wrócił do domu i wszystko ok

Nie no.... gościu jeździ sobie bez prawa jazdy i piszecie, że wszystko ok?? :thumbdown:

Dla mnie gość powinien za to dostać znacznie więcej, więc niech się cieszy, że tylko 500zł mandatu. Jak umie jeździć, to czemu nie zrobi sobie prawka i po kłopocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy 21 lat barak prawa jazdy cztery miesiące temu podjechał pod market po zakupy po czym wrócił do domu i wszystko ok

Nie no.... gościu jeździ sobie bez prawa jazdy i piszecie, że wszystko ok?? :thumbdown:

Dla mnie gość powinien za to dostać znacznie więcej, więc niech się cieszy, że tylko 500zł mandatu. Jak umie jeździć, to czemu nie zrobi sobie prawka i po kłopocie?

nie kazdy ma kase i czas....

a nie jeden nie posiadajacy prawka jezdzi lepiej od tego co posiada :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może odmówić składania wyjaśnień,sprawa idzie do sądu i tam sędzia zapoznaje się z "dowodami" jeśli uzna,że materiał z kamer jest podstawą do wydania wyroku(brak jakichkolwiek wątpliwość,że to on-numery auta i świadkowie potwierdzający to,że to on) i zasądzaniem kary-będzie miał okazje się zapoznać z materiałem/ami

na pytanie policjanta,czy sędziego,dlaczego odmawia składania wyjaśnień-nie pamięta,co robił 4 m-ce temu

a tak poza tym,to jazda bez uprawnień to nie mandat,tylko grzywna,grzywnę równiez dostaje osoba udostępniająca pojazd

Art. 94. § 1. Kto prowadzi na drodze publicznej pojazd, nie mając do tego uprawnienia,

podlega karze grzywny.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu.

Art. 96. § 1. Właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który:

1) (110) dopuszcza do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania osobę nie mającą sprawności fizycznej lub psychicznej w stopniu umożliwiającym należyte prowadzenie pojazdu;

2) dopuszcza do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej osobę nie mającą wymaganych uprawnień;

3) (111) dopuszcza do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka;

4) dopuszcza pojazd do jazdy na drodze publicznej pomimo braku wymaganych dokumentów stwierdzających dopuszczenie pojazdu do ruchu;

5) dopuszcza pojazd do jazdy na drodze publicznej, pomimo że pojazd nie jest należycie zaopatrzony w wymagane urządzenia i przyrządy albo pomimo że nie nadają się one do spełnienia swego przeznaczenia;

6) dopuszcza do korzystania z pojazdu samochodowego w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem,

podlega karze grzywny.

§ 2. Tej samej karze za czyny określone w § 1 pkt 1, 3-6 oraz za nieumyślne dopuszczenie do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej przez osobę nie mającą wymaganych uprawnień podlega dyspozytor pojazdu lub osoba, do której obowiązków należą jego czynności, a jeżeli takiej osoby nie wyznaczono - kierownik jednostki dysponującej pojazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kazdy ma kase i czas....

a nie jeden nie posiadajacy prawka jezdzi lepiej od tego co posiada :gwizdanie:

To nie jest wytłumaczenie! Brak kasy - ale na samochód i paliwko kasa jest, po za tym czy jak nie mam na coś kasy, to wolno mi złamać prawo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po za tym czy jak nie mam na coś kasy, to wolno mi złamać prawo?

poprzez Twoje wypowiedzi ,rozumiem,że nigdy nie zaparkowałeś w miejscu do tego nieprzeznaczonym,nie zajechałeś nikomu drogi,trzymasz się ograniczeń prędkości,jeśli w sklepie źle Ci wydali resztę ,na Twoją korzyść-to wracasz i oddajesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik, ale moim zdaniem jazda bez prawka, a parkowanie w niedozwolonym miejscu to zupełnie inna sytuacja.. ja też uważam, że należy ukarać osobę jeżdżącą bez prawa jazdy. choć na miejscu tego chłopaka wziąłbym ten mandat 500zł bo sąd może dowalić więcej + dojdą koszty sądowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po za tym czy jak nie mam na coś kasy, to wolno mi złamać prawo?

poprzez Twoje wypowiedzi ,rozumiem,że nigdy nie zaparkowałeś w miejscu do tego nieprzeznaczonym,nie zajechałeś nikomu drogi,trzymasz się ograniczeń prędkości,jeśli w sklepie źle Ci wydali resztę ,na Twoją korzyść-to wracasz i oddajesz?

To nie o to chodzi Dominik. :wink4: Kązdy z Nas popełnia wykroczenia. :gwizdanie: ALe jazda bez prawa jazdy to trochę innea sprawa. Tak czy tak gość powinien się ogarnąć zrobić prawko i po sprawie. :good: Teraz może się bronić żeby nie zapłacić albo zapłacić mniej. ALe powinna to być dla niego nauczka. :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe jazda bez prawa jazdy to trochę innea sprawa.

jazda bez prawka, a parkowanie w niedozwolonym miejscu to zupełnie inna sytuacja..

generalizując jest tak samo naruszeniem Prawa,czy istniejących Przepisów prawnych,czy też moralnych,więc jeśli ktoś parkuje w miejscu dla niepełnosprawnych,nawet na chwilę,a za dwa dni krzyczy na kogoś,ze jeździ bez Prawka-to zalatuje mi to hipokryzją...

nie twierdzę,ze zrobił dobrze-kara powinna być,ale bez przesady-ukrzyżowac Go za to?Padło pytanie-co zrobić-wiec odpowiadam,jak adwokat,czy pomagając komuś uniknięcia kary,lub jej zminimalizowanie-łamię Prawo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po za tym czy jak nie mam na coś kasy, to wolno mi złamać prawo?

poprzez Twoje wypowiedzi ,rozumiem,że nigdy nie zaparkowałeś w miejscu do tego nieprzeznaczonym,nie zajechałeś nikomu drogi,trzymasz się ograniczeń prędkości,jeśli w sklepie źle Ci wydali resztę ,na Twoją korzyść-to wracasz i oddajesz?

Tak to przeczytałem i głupia sprawa...dokładnie tak robię.. :think2::wstydliwy:

:)

:decayed:

A bez prawka nie wolno jezdzić i raczej bym tu nie szedł w zaparte bo skonczy sie to gorzej niz 500 zł nawet jak nie teraz to gliniarz pewnie sobie zapamieta ze zostal wyrolowany +mala miejscowosc to nie wrozy dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gliniarz pewnie sobie zapamieta ze zostal wyrolowany +mala miejscowosc to nie wrozy dobrze.

pewnie i tak będzie,ale sama sytuacja zakrawa mi na premię dla niego,bo i z jakiego powodu straszy kogoś mandatem,skoro w świetle Prawa nie może go dostać?[br]Dopisany: 06 Lipiec 2011, 13:06_________________________________________________

Tak to przeczytałem i głupia sprawa...dokładnie tak robię.. :think2::wstydliwy:

:klamie::tongue4::wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie się kłucić nad wyższościa Świąt Bożego narodzenia nad Wielekanocą bo jest paru pajaców którzy by chłopaka ukrzyżowali i sie im nic nie wytłumaczy. Popełnił bład i będzie musiał zapłacić ale moze jest szansa zminimalizowania kary a gość i tak ma już nauczkę samą ta sytuacją. Tu akurat domjenicka popieram i trzeba pomóc gościowi a nie wyzywac się chyba że jeden z drugim święci musza sobie ulzyć.

Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś parkuje w miejscu dla niepełnosprawnych,nawet na chwilę,a za dwa dni krzyczy na kogoś,ze jeździ bez Prawka-to zalatuje mi to hipokryzją..

Ale nie biegne na forum i nie szukam pomocy jak by tu się wykręcić od płacenia mandatu. Owszem zdarzyło mi się zaparkować "na 5 minut" na zakazie zatrzymywania, capneli mnie i trudno... nie było tłumaczenia, poniosłem karę, mandat zapłacony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś parkuje w miejscu dla niepełnosprawnych,nawet na chwilę,a za dwa dni krzyczy na kogoś,ze jeździ bez Prawka-to zalatuje mi to hipokryzją..

Ale nie biegne na forum i nie szukam pomocy jak by tu się wykręcić od płacenia mandatu. Owszem zdarzyło mi się zaparkować "na 5 minut" na zakazie zatrzymywania, capneli mnie i trudno... nie było tłumaczenia, poniosłem karę, mandat zapłacony.

to nie tak wygląda. :przebiegly:

Ty jesteś poprostu wkur..ny że Ci sie dostało raz czy dwa i wychodzisz z założenia że skoro ja dostałem to innym tez trzeba doje..ać z grubej rury. po chu.. ktoś ma mieć lepiej niż ja. Czysta złośliwość i zawiść ludzka :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...