Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Felgi 8Jx17", opony 225x45 R17, obniżone zawieszenie 40 mm


KubaCK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o radę - kupiłem alufelgi ori (mam nadzieję, że są takie ORI) Audi 8Jx17" ET 48, opony 225x45 R17. Zawieszenie jest obniżone o 40 mm (wg papierów z Niemiec). Felgi niby weszły do auta, ale z przodu jest naprawdę na styk z wahaczem. Kapicarz mówił, że nowa opona by nie weszła - ta ma jedynie 2 mm do bieżnika, więc do nowej jej trochę brakuje :) - akurat takie opony miałem.

Teraz mam dylemat, czy montować dystanse ? Jeżeli tak to jakie i czy trzeba kupić na obie osie ? Dorzucam zdjęcie jak wyglada na obniżonym zawiasie.

P.S. Szukałem chyba ze 2h podobnego tematu - nic nie mogłem znaleźć, bo każdy raczej pisze że takie felgi z ET 35-45 wejdą bez problemu. Czyżby to, że są ET48 robiło taką różnice ?

Auto teraz normalnie jeździ na tych kołach i nic nie obciera - jednak jakoś psychicznie się obawiam, że jest to trochę za blisko.

zdj281cie0035.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu dałbym dystans jak się obawiasz :wink4:

Ale 2 mm do wahacza? :mysli: Może chodzi o zwrotnicę bo u mnie jak badałem to też mam oponę bardzo blisko ale zwrotnicy właśnie :)

Jak coś to przodu się nie obawiaj tylko lepiej tył sprawdź :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o radę - kupiłem alufelgi ori (mam nadzieję, że są takie ORI) Audi 8Jx17" ET 48, opony 225x45 R17. Zawieszenie jest obniżone o 40 mm (wg papierów z Niemiec). Felgi niby weszły do auta, ale z przodu jest naprawdę na styk z wahaczem. Kapicarz mówił, że nowa opona by nie weszła - ta ma jedynie 2 mm do bieżnika, więc do nowej jej trochę brakuje :) - akurat takie opony miałem.

Teraz mam dylemat, czy montować dystanse ? Jeżeli tak to jakie i czy trzeba kupić na obie osie ? Dorzucam zdjęcie jak wyglada na obniżonym zawiasie.

P.S. Szukałem chyba ze 2h podobnego tematu - nic nie mogłem znaleźć, bo każdy raczej pisze że takie felgi z ET 35-45 wejdą bez problemu. Czyżby to, że są ET48 robiło taką różnice ?

Auto teraz normalnie jeździ na tych kołach i nic nie obciera - jednak jakoś psychicznie się obawiam, że jest to trochę za blisko.

zdj281cie0035.th.jpg

Aby napisać czy dane et będzie dobre w b5 musisz zwracać też uwagę na szerokość felgi. Twoja ma 8 cali :gwizdanie:

Ja miałem 7.5cala et45 i opony 225/45/17 i z tyłu przy glebie było na styk. Na serii nie było problemów.

Ty masz większe zarówno et jak i szerokość felgi, rozglądaj się za dystansami :gwizdanie:

5mm to minimum (może nie będziesz musiał zmieniać śrub na dłuższe), chociaż 10mm byłoby lepsze ale wtedy śruby koniecznie.

Generalnie zasada jest taka: dystansów się raczej unika bo mogą powodować bicie na kierownicy i generują niepotrzebne koszty (komplet dystansów i śrub swoje kosztuje). Ale jak już masz takie felgi to chyba nie ma innego wyjścia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armi dobrze gada ale jeśli ma oponę 225 to nie jest tak że przy feldze 8,5J czy 8J będzie w takiej samej odległości od zwrotnicy? :mysli:

Ja mam naprzykład 8,5J ET 45 bez dystansu i szerokość opony 225 ale ogólnie to delikatny naciąg sprawia że opona ma więcej luzu od zwrotnicy niż sama felga :wink4:

A przecież z przodu to żeby opona tarła o zwrotnicę to musiałby mieć luz na łożyskach bo koło pracuje razem z nią i odległość się nie powinna zmianiać :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie od zwrotnicy, nie wahacza. Niby nic nie tarło, ale dla bezpieczeństwa założyłem dystans 5 mm - śruby i tak musiałem kupić, więc wziąłem dzisiaj komplet :) Teraz jest mi już lepiej na duchu. Nie chciałem większych dystansów, ponieważ nawet bez nich było tak idealnie z nadkolem - 5 mm dużo nie zmieniło, więc ciągle jestem zadowolony a zwrotnica ma więcej luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tyłu nie trze? Bo u mnie jak zrzuciłem koła to zauważyłem że jednak trze na dołkach sprężyna o oponę... i nie wiem czy 5mm wystarczy :gwizdanie:

Z tym że u mnie gwint i nie wiem jak to w serii wygląda :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam u siebie 225/50/17 i felga 7,5 et 38 i powiem, że miejsca z przodu to mam z 3-5mm, bardzo mało w każdym bądź razie :confused4: czy to wina opony? z tyłu jest ok nic nie jest za blisko a sprężyny mam 1BE do amorów 1BA. Panowie co zrobić, dać z przodu jakieś oponki 215/45? czy poczekać aż te się skończą (bo jeszcze sezon im chyba został) i wtedy szukać węższych?

Rozwiejcie moje wątpliwości :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, z tyłu jest elegancko - ale u mnie jest "tylko -40 mm" - ale i tak mam wrażenie jak jadę po "karbowanych" drogach jakbym jechał taczkami a nie Audi :P

Ja to nawet czuje po nowych drogach że są fc**j nierówne :naughty:

A ja mam u siebie 225/50/17 i felga 7,5 et 38 i powiem, że miejsca z przodu to mam z 3-5mm, bardzo mało w każdym bądź razie :confused4: czy to wina opony? z tyłu jest ok nic nie jest za blisko a sprężyny mam 1BE do amorów 1BA. Panowie co zrobić, dać z przodu jakieś oponki 215/45? czy poczekać aż te się skończą (bo jeszcze sezon im chyba został) i wtedy szukać węższych?

Rozwiejcie moje wątpliwości :mysli:

Jakbyś miał prawidłowy rozmiar opony to byś miał przy tym ET minimum 1 cm luzu :wink4: Bo zwrotnica u góry jest wygięta tak jakby na zewnątrz i im wyższa opona tym będzie bliżej zwortnicy...

Zmieniaj opony bo ani korzyści ani wyglądu nie ma na takim balonie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o takie wypowiedzi mi chodziło :) zmieni się oponki na wiosnę na jakieś ?/45/17 (wg kalkulatora opon to 225 są najodpowiedniejsze) i będzie gitara :good:

aju.......nie masakra tylko takie były założone jak kupiłem a weź i przekonaj moją żonę, że "te przecież dobre opony na felgach" to są złe :cool1:

aha, na sprężynach masz kolorowe oznaczenia a resztę przy odrobinie chęci już sam znajdziesz :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...