Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile milimetrów ma bieżnik w nowych oponach?


maki1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie chciałem kupić nowe zimowe opony ale mnie na to nie stać. Postanowiłem kupić używane i teram zam pytanko - ile mm ma bieżnik w nowej oponie? Potrzebne mi to jest do tego żeby jakoś się ustosunkować do opony używanej np. 6mm bieżnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim aucie miałem takie opony bieżnikowane mają 9 mm i jeżdzi się na nich dobrze:

http://www.allegro.pl/item298867716_opony_bieznikowane_zimowe_195_65r15_wyprzedaz.html

Używanych zimowych nie warto bo w zime chodzi właśnie o to żeby bieżnik był jak najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie patrz na bieznik , tylko lepiej na date produkcji opony. po 4-5 latach opona traci własciwosci jezdne i chocby miała 7 mm bieznika to bedzie gorsza niz ta która ma pół roku od daty produkcji a ma 3mm bieznika. Ja sobie na zime kupiłem opony Baruma, komplet za 550 pln i smiga auto aż miło. kup tanie nowe a nie używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde 9mm to duzo.

Ja slyszalem, ze jak maja 8 to jest bardzo duzo, a o sredniej slyszalem 7mm :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 mm w zimówkach to norma.Tylko ,że jest to wysokość całego bieżnika ,natomiast wysokość bieżnika powinno się mierzyć do znacznika wskazującego zużycie a ten ma ok 3mm wysokości.Tak więc proste że 6mm zimówki to nie jest najlepszy pomysł,bo tak naprawdę maja 3mm do zużycia , a to już jest totalna..... :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie patrz na bieznik , tylko lepiej na date produkcji opony. po 4-5 latach opona traci własciwosci jezdne i chocby miała 7 mm bieznika to bedzie gorsza niz ta która ma pół roku od daty produkcji a ma 3mm bieznika. Ja sobie na zime kupiłem opony Baruma, komplet za 550 pln i smiga auto aż miło. kup tanie nowe a nie używane.

skąd ty wzioleś takie nowinki ?? Opona 3 letnia od daty produkcji jest nadal uważana jaka opona pełnowartościowa !! a ty piszesz ze 4-5 lat to juz opona do smieci :confused4: Polecam ten artykuł http://www.auto-swiat.pl/poradnik/wydania/artykul.asp?Artykul=15781 jak widać bardzo dużo zalezy od warunków w których byla przechowywana

Ja tam nigdy takich problemów nie mialem z oponami, ale jak miałem honde to kupiłem uzywki na giełdzie i bieznika miała z 7-8mm , oponki wyglądaly jak nowki. Rocznikowo były ok, zwaly się frigo dębica :) , przejedz sie na jakas gielde samochodowa w okolicy,albo jakiegos wulkanizatora, tam czesto maja na sprzedaz opony...chociaz w tym momencie zima sie powoli konczy (albo i zaczyna) wiec moze byc ciezej z kupnem oponek zimowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona 3 letnia od daty produkcji jest nadal uważana jaka opona pełnowartościowa !

kolego ale to się tyczy opon letnich. a z zimówkami to już jest zupełnie inna bajka. ponieważ te się o wiele szybciej starzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona 3 letnia od daty produkcji jest nadal uważana jaka opona pełnowartościowa !

kolego ale to się tyczy opon letnich. a z zimówkami to już jest zupełnie inna bajka. ponieważ te się o wiele szybciej starzeją.

no ok, ale nie wierze w to że opona 3 letnia zimowa, jest uważana za opone "starą" , oczywiste jest to że inny skład mają opony na lato a inny opony na zime, dostosowany oczywiscie do panujących w okresie zimowym i letnim temperatur...no ale bez przesadyzmu, żeby 5 letnia opona zimowa była już oponą nienadającą się do uzytkowania :confused4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystki odpowiedzi i sugestie :th:

Kupiłem dzisiaj 4 używki na przednie założyłem michelinki alpine 6,5mm z 2005r. a na tył dunlop 7mm 2005r. Cean była bardzo przyzwoita za 4 opony dałem 220zł :dance: mam gwarancje jak by cos bylo nie tak z oponami. Z założeniem i wywazeniem zapłaciłem 270zł toż to SZOK !!! Na asfalcie mokrym bardzo dobrze trzymają a jutro sprawdze warunki śniegowe bo jade w bieszczedy na narty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...