Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Odprowadzenie wody klimatyzacji - woda we wnętrzu


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z odprowadzaniem wody z klimatyzacji, normalnie przy właczonej klimie woda skrapla sie na ulice zostawiajac plamy. U mnie ta woda trafia do wnętrza, a dokładniej splywa od góry do wnęki nóg pasażera.

Zaobserwowałem to podczas 20min siedzenia w aucie na klimie, w pewnym momencie poszła woda po dywaniku :wallbash: tak jak na fotce. Wyłaczyłem odrazu klime, wyciek od razu sie skończył

wodak.jpg

Wiec teraz pytanie, czy wie ktoś gdzie dokłądnie leci ten kanalik spustowy klimy i jak on wygląda? W tamtym roku miałem podobny problem, mechanik przedmuchał spręzonym powietrzem zaa tapicerką i był spokój do teraz. Dodam ze cały problem zaobserowowałem w czasie deszczu, ale wykluczam to jako woda z zewnatrz poniewaz woda przestała lecieć zaraz po wyłaczeniu klimy a deszcz dalej padał :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak siedzi pasarzer z wyciągniętymi nogami to przy lewej stopie jest taka rurka która wychodzi z obudowy parownika i wchodzi w podłogę. Sprawdź bo pewnie jest ona nieszczelna. Sprawdź tez czy jest drożna. Nie wiem w którym miejscu dokładnie ona wychodzi żeby od dołu przetkać.

Najprościej będzie odkręcić schowek i wentylator i jak zobaczysz parownik to pod nim powinien być kanalik odpływowy. Nie wiem czy rękę tam zmieścisz ale jakimś drutem lub coś w tym stylu powinieneś tam sie dostać i przetkac bo pewnie jest przytkany, do tego nieszczelny ten odpływ i woda w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie juzw piatek odkręcałem schowek i dostep tam bardzo zły jest :wallbash: dzisiaj jade wode wyciagnać z wnętrza :gwizdanie: to moze znowu sie porwe na ten schowek :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz opcje wejść pod samochód to mozesz poszukac od dołu gdzies w okolicy katalizatora odpływu i z tamtąd spróbować jakims drutem to przetkać.

A na koniec bym ten odpływ przy nochach pasarzera odtłuścił i objechał bezbarwnym silikonem i nie powinno sie powturzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm moze w etce znajde numer- - warto by wymienic, bo mam rozumiec ze ten kanalik to poprostu jakas rurka, czy to sobie tak po prostu spływa po wszystkim :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest coś takiego http://tablica.pl/oferta/audi-a4-b5-rurka-odplywu-wody-ID4rsp.html

nie rozbierałem tego ale podejrzewam ze to jest założone na jakies uszczelki które z czasem parcieją.[br]Dopisany: 11 Lipiec 2011, 11:45_________________________________________________http://audiclub.pl/index.php?topic=27122.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pastaldo, wiec lepiej pojechać na kanał niz bawic sie w rozpierdziel wnętrza :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi sie wydaje że od dołu łatwiej bedzie przetkać. Tylko pozostaje pytanie czy tam nie trzeba w środku jakoś uszczelnić. Ten odpływ trzeba by tam dokłądnie obejrzeć bo może za kilka zł w ASO jakies uszczelki sie kupuje, wymienia i jest pewność. Choć jak będzie drożne to sadze że nie powinno nic podciekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy dzisiaj podjade do znajomego na kanał, jesli bedize miał wolny to udokumentuje fotkami operacje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy dzisiaj podjade do znajomego na kanał, jesli bedize miał wolny to udokumentuje fotkami operacje :naughty:

:good:

to jak ja będe na kanale to tez tam zajrze. lepiej za wczasu zajrzeć niż powiem suszyć. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam dokładnie taki sam problem, tylko w A4 B7 avant. Myślicie, że to może być też ta rurka? Czy tam już jest inne rozwiązanie?

pozdr.

nie wiem jak jest w B7 ale można się domyślac że jesli nawet nie identycznie to bardzo podobnie. A zajrzenie tam gdzie nogi pasażera to nic nie kosztuje więc zaglądaj i badaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 numer tego lejka to 8D1 260 113B

Dodam ze jeśli macie z tym problem to woda stoi równiez pod dywanikiem tylnego pasazera.Dzisiaj moze uda mi sie na kanał wjechać :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem tylko powiedzieć ze od spodu nie ma tam zadnego dojścia, bez demontażu schowka i odgięciu wykładziny na podłodze nie obejdzie sie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem tylko powiedzieć ze od spodu nie ma tam zadnego dojścia, bez demontażu schowka i odgięciu wykładziny na podłodze nie obejdzie sie :wallbash:

bo tam od dołu pewnie jest za ta osłona termiczną nad katem. Sam sie kiedys zastanawiałem skąd ta woda leci bo otworu nie widziałem a kapało gdzies właśnie zza tych osłon :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najdzie mnie ochota niszczenia wnętrza to rozbiore to dziadostwo :gwizdanie: [br]Dopisany: 14 Lipiec 2011, 10:59_________________________________________________Dzisiaj rozbebeszyłem wnętrze, ten króciec odprowadzajacy wode wyglada na OK, jeśli ktoś ma powódź w aucie to niech wie ze pod wykłądziną jest dobre 3cm wody :gwizdanie: wyciaganie z wykładziny carszerem wody nic nie da :gwizdanie: trzeba wyjmować albo suszyć jakas farelką :naughty:

rodek3.th.jpg

rdoek2.th.jpg

Woda dostaje sie do wnętrza prawdopdobnie przez uszczelke pod filtrem kabinowym, musze rozebrać od zewnatrz i wymienić mende, chwilowo jezdze bez wykładzony podłogi to bede widział wszystko nabierząco skąd woda sie dostaje :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przy okazji odpływy w podszybiu, bo jeżeli przelewa Ci się przez filtr, to pewnie one są nieszczelne. Polej trochę wody po szybie jakimś szlauchem i sprawdź czy woda Ci tam nie stoi.

Tutaj masz lekturkę:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=202932.0

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=26860.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by było zbyt piękne, podszybie mam przeczyszczone, woda nie stoi :wink4:, wczoraj laliśmy po prawej krawedzi szyby wode, zaczeło kapać w środku. W miedzy czasie koleś A4ką przyjechał z tym samym problemem i pokazywał własnie którędy u niego ta woda wlatuje, była to własnie uszczelka zaa filtrem kabinowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ten problem bo wczoraj po trasie na klimie tez byl mokry dywanik od pasazera wiec tylko w tym trzeba szukac problemu, zreszta jst to dobrze opisane w tym watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...