Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak usunąc korozje z felgi aluminiowej??


moskal

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie , kupiłem felgi i jest na nich cos takiego jak na zdjeciach.To jest taka wzera na 0,1mm. w tych miejscach lakier pokrywajacy felge popękał i można tą wzere pomacac. Teraz inie wiem czy bede musiał jechac papierem cały rant dookoła , czy tylko w tym miejscu i okolicy zeby za bardzo nie było widac róznicy.dodam jeszcze ze rant był polerowany.co polecacie , moze ktos miał taki przypadek ????

imgp2755wx0.jpg

imgp2757vd7.jpg

imgp2758nv9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi do renowacji, oddajesz do zakładu który wypiaskuje i pomaluje proszkowo.

Im szybciej tym lepiej.. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej wrzuc je na wywazarke czy sa proste. zeby ew. przed malowaniem je wyprostowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety swego czasu miałem to samo... sam nic w stanie nie jesteś z tym zrobić, jeśli zaczniesz kombinować będzie odpadał Ci lakier który pokrywa felge (przynajmniej u mnie tak było :cool: )... jedyne rozwiązanie to tak jak chłopaki wczesniej pisali... trzeba oddać felge do renowacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piaskowanie i malowanie proszkowe :) ale oczywiscie tylko w porzadnym zakladzie :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile mnie to bedzie kosztowac???? polecacie jakis zakład w Wawie lub okolicach ????[br]Dopisany: 04 Luty 2008, 06:32 _________________________________________________Tak w ogóle to ta korozja jest na rancie który chciałem wypolerowac i jednoczesnie usunąłbym to z felgi , tylko czy dał bym rade papierem sciernym i pastą polerska do alu ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jest wogóle korozja ?

mi sie wydaje że aluminium sie utlenia a nie koroduje, przez to że nie było odpowiednio zabezpieczone, skoro w jednym miejscu sie to pojawiło to nie wiadomo jak z resztą klaru.

albo oddaj felge do renowacji, albo sciagnij cały klar i papierem ściernym ją potraktuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej stronie dwa posty wyzej zawołali 85 pln za sztuke piaskowanie z malowaniem. mysle ze zdejme lakier bezbarwny z felgi i dam jej ognia papierem. i tak miałem polerowac rant wiec popsuć to juz nic nie popsuje[br]Dopisany: 04 Luty 2008, 14:31 _________________________________________________a znacie jakis srodek którym zdejme warstwe lakieru bezbarwnego ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

msc79 - papier scierny. mialem felgi w identycznym stanie dalem do polerowania koszt 400zl z 4 fele

61ca792a6ac24a7fm.jpg

myslisz ze samemu w domowych warunkach mozna to zrobic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno zajmie ci to duzo czasu bo ciezko dojsc jakąs maszyna ale mozesz sprobowac najpierw grubym papierem zeby lakier zrzucic potem drobniejszym ina koncu jeszcze drobniejszym na mokro potem pasta i polerka [br]Dopisany: 04 Luty 2008, 15:27 _________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=17397.15 spójrz tutaj co prawda to jest wydech ale procedura polerowania jest taka sama co prawda ja bym proponował na sucho 120 > na mokro 600 > 1000 > 2000 no i potem pasta i jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znacie jakis srodek którym zdejme warstwe lakieru bezbarwnego ????

skansol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli mniej wiecej wiem jak działac. jak mi sie uda to pochwale sie efektem. dzieki za informacje panowie :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...