Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Miska olejowa


sunrise00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie dotyczące sciągniecia miski olejowej .Czy jest cięzki dostęp jak to w niektórych modelach samochodów wystepuję ? Nie posiadam kanalu samochód posawil bym na 2 żabach .Dlaczego chce wyciagnąć miske .Ponieważ teraz mam wymiane oleju jeżdzę ogolnie na syntetyku , ale teraz zmieniam na drozszy olej i chcial bym syf z miski wyciagnać po co ma sie mieszać ze swieżym oleje .Aha i ile wchodzi oleju do 1,8t ?? zapewne cos ok 5 litrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ściągnięcia miski zawiecha dół ogólnie dużo roboty i bez kanału dasz rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem artykul w zrob to sam ale z tego co wyczytalem jest sporo roboty i nie wiem czy sie oplaca caly dzien robic dla wyczyszczenia nagarów .

nie tylko, bo zawsze można wymienić uszczelke pod michą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest okazja to ja bym uszczelke wymienil bo pozniej bedziesz czytal w warsztacie jak uszczelnic masa miske :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i to jest bardzo dobra wiadomosc wtedy za motula wydam 160 pare zl a nie 240 :)

co to za motul za 240zł ??ja za 5l motula 5W40 płaciłem 140zł ,

podepnę się do tematu w sprawie miski tzn czy w B6 150,163,180 i 190km jest jakaś różnica w miskach bo muszę wymienić michę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak jest silnikach ALT 2.0 benzyna 130km bo mi cieknie z michy olej i muszę częściej dolewać w zimę w miarę spokój bo olej nie jest taki za rzadki, a do pracy mam 10km to silnik nie zdąży się dobrze rozgrzać. a śmigam na Castrol 10w40 półsyntetyk. P.S jest może jakieś fotostory jak do tego podejść czy trzeba zawieszenie odkręcać aby ją zdemontować bo różnie słyszę od ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można całkiem sanki zdemontować jest wtedy lepszy dostęp lub poluzować i silnik do góry podlewarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...