Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Klima, bardzo paruje, czuc zapach mokrej szmaty.


dobry_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tydzien temu pojechalem na odgrzybienie klimy poniewaz zaczynalo mnie bolec gardelko po jej wlaczeniu wiec pomyslalem ze to grzybki

Bylo zastosowane OZONOWANIE hmm tylko moze popelnilem blad gdyz nie wymienilem filtra antypylkowego (byl wymieniany rok temu)

Dzis myslalem ze mnie cos wezmie jak jechalem autem w deszcze i nie wlaczalem klimy, szyba sie tak masakrycznie parowala ze glowa mala, jedynie wlaczenie klimy powodowalo polepszenie sytuacji.

Mam taki nawyk ze jak wracam z pracy do domu to 2km przed domem lub wiecej wylaczam klime aby sie osuszyly kanaly i parownik hmm niestety po wylaczeniu klimy robi sie zaraz taki zaduch ze szok. Teraz jak wracalem z miasta to po odpaleniu zaparowalo mi masakrycznie szybe, wlaczylem klime i przeszlo hmm potem nastawilem 28 stopni i chwile tak jechalem, po zmniejszeniu temperatury chwilowo bylo ok ale potem znowu przyparowalo.

CO jest powodem ze tak mi paruje, dodam ze pod autem nigdy, przenigdy nic mi nigdy nie kapalo hmm nawet ostatnio jak na klime jezdzilem sporo czasu

hmm jakies 3h to nic nie kapnelo. Nie wiem co jest, zalamka,

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak parują szyby to często jest winny zapchany filtr przeciwpyłkowy

Dokładnie wymień filtr kabinowy (przeciwpyłkowy) powinno pomóc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a co powiecie na to ze mi pod autem nigdy nic nie kapie jak jest klima wlaczona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a co powiecie na to ze mi pod autem nigdy nic nie kapie jak jest klima wlaczona ?

Nie zawsze będzie kapać, u mnie kapie tylko jak jest blisko 30 stopni w tym roku jeszcze nie kapało :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to zonk, pare dni temu hmm bodajrze w piatek bylo 30 i auto non stop na klimie pracowali hmm zreszta mi od poczatku w tym aucie nigdy nie kapalo ;/ moze ta woda gdzies tam sie zastaje i dlatego tak paruje ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się wypowie ktoś z B6, może u was jest inaczej z tym kapaniem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z b5 ale to prawie jeden ...:) słuchaj sprawdź sobie dywaniki czy nie sa mokre pod nogami.Jak bedzie sucho to sie nie martw ale filtr kabinowy zmien bo zapewne jest zajechany na maksa:) z odpływu nie zawsze bedzie apac to wszystko zalezy od pogody temperatury itp:)filtr z weglem polece tobie kupic około 70 zł bo jest lepszy przynajmniej smrodu spalin nie bedziesz czul.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się wypowie ktoś z B6, może u was jest inaczej z tym kapaniem :wink4:

Po 80 km jazdy w klimie temp na zewnątrz 23 stopnie wykręcałem na małej drodze asfaltowej, zauważyłem ścieżke kropel wody dosyć intensywną, zatem poniżej 30 stopni też kapie woda z klimy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno kapać... może masz zapchany odpływ wody, woda sie zbiera w okolicach parownika i stad ten zapch i parowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie kapie woda zawsze, nawet jak jest ponad 20 st C, wystarczy że po trasie zawsze zajadę do garazu i widać jak ciurkiem woda kapie na posadzkę.

u mnie na szczęscie nie smierdzi nic z klimy :) , ale miałem wcześniej bmw E46 i tam po włączeniu ECON waliło starą szmatą, choć odpływy były odepchane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak np jechaleś dlugo na klimie, zostawiles samochod na kilka godzin i potem odrazu wlaczysz econ to tez nie smierdzi? jak odgrzybiasz klimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak np jechaleś dlugo na klimie, zostawiles samochod na kilka godzin i potem odrazu wlaczysz econ to tez nie smierdzi? jak odgrzybiasz klimę?

nie ma znaczenia, czy dłuższa trasa, czy miasto, po odpaleniu samochodu po kilku godzinach i włączeniu econ, niczym nie smierdzi, nawet nie używam zapachów żadnych dodatkowych w aucie, jedynie używam środka do plastików NIGRIN.

przed wiosną w lutym stosowałem profilaktycznie ten środek - http://www.sklepy24.pl/sklep/4mycar_pl/produkt/91362935--nigrin-preparat-do-dezynfekcji-klimatyzacji-150-ml ,

no i sprawdzam w jakim stanie jest filtr przeciwpyłkowy.

nic więcej nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zakupilem filtr antypylkowy firmy MANN hmm tylko niestety zwykly hmm nie weglowy.

execuiter hmm jak dziala ten preparat ? Sprawdza się ?

Ja za odgrzybienie klimy ozonem (30min) place 40zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten preparat stawiasz w samochodzi i otwierasz? czy to jest jakas pianka do pryskania na parownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tzw. granat, stawiasz go za tylnym fotelem pasażera, oparcie skladasz na maksa, włączasz obieg zamknięty i klimę na 10 min, ustawiasz wszystkie wloty na on i dajesz na maksa dmuchawę, z puszki zaczyna sie wydobywac mgla preparatu ktora jest zaciągana przez kanały wentylacyjne.

później to usuwasz z auta i tyle. na początku jest bardzo intensywny zapach w aucie, ale wystarczy przewietrzyć auto z 10-15 min i tyle.

ja nic więcej nie robiłem. tak jak pisałem nie używam w aucie żadnych zapachów i w aucie nic nie smierdzi.

za preparat płaciłem coś ok 25 zł.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...