Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Jak wyjąć gruszkę turbiny ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy da się wyjąć gruszkę sterującą łopatkami turbiny bez wyciągania całej turbiny ?

Opublikowano

pewnie ze da sie 2 lub 3 sruby sa blisko gruszki u gory a na dole te ramie trzyma taka zawleczka,wyciagasz ja,odkrecasz sruby i wyciagasz gruche....

Opublikowano
  • Autor

Ale wiesz to na pewno, czy tylko tak ci się wydaje ?

Opublikowano

gruszka jest przykręcona na 2 śruby a dźwigienka która idzie do turbo jest na zawleczkę /zatrzask , wystarczy odkręcić te 2 śruby wyjąc zawleczkę i gruszka wyjęta

Opublikowano
  • Autor

Tylko czy się da, jest tam strasznie zły dostęp.

Opublikowano

Napiszę tak : w A4 łatwiej jest wykręcić całą turbosprężarkę niż dostać się do tego pierścienia (e-klipsa) zabezpieczającego sztangę niż w innych samochodach z silnikiem TDI gdzie silnik jest montowany poprzecznie. Lepiej się zatem pobawić i wyjąć całość niż się męczyć z zawleczką. Nawet jest problem by ręcznie sztangę rozruszać w A4. Grucha w A4 jest bardzo trwała więc nawet nie widzę powodów do jej osobnego demontażu.

Opublikowano

a ja tylko dodam że potrafi pęknąć zawleczka przy zdejmowaniu szczególnie jak jest zardzewiała

Opublikowano
  • Autor

Dostęp aby rozruszać ręcznie sztangę jest dobry, tylko jak to robię coś głośno piszczy i wydaje mi się że ten dźwięk dochodzi z gruszki. Wczoraj popryskałem gruszkę od spodu odrdzewiaczem, a potem olejem ze strzykawki. Skrzypienie trochę się zmniejszyło, ale dalej jest i sztanga ciężko chodzi (nie odbija sama)

Opublikowano

Da się wyciągnąć gruszkę bez wyciągania turbiny. Sam to robiłem kilka razy (dwa razy w swoim aucie) ale jest to dość kłopotliwe ze względu na trudny dostęp do tej "zawleczki".

Opublikowano
  • Autor

A jak i czym ja wyciągnąć tą zawleczkę ?[br]Dopisany: 17 Lipiec 2011, 18:51_________________________________________________Chyba łatwiej jest odkręcić te 2 śruby zaznaczone na zielono i wyciągnąć gruszkę, niż te 3 zaznaczone na czerwono.

image.jpg

[br]Dopisany: 17 Lipiec 2011, 21:12_________________________________________________Dodam że to tylko zdjęcie poglądowe.

Opublikowano

a ja dodam tylko,ze zapewne skrzypi CI VNT ,a nie gruszka, ja zostaw w spokoju.

Opublikowano

u mnie tez skrzypi jak ruszam sztanga kluczem , czym to jest spowodowane ? czy to normalne skrzypienie ?

Opublikowano

z racji sposobu zamontowania gruszki w atuach typu a4 czy passat, gruszka raczej na 99% nie ma prawa zardzewiec. skrzypi zacinajacy sie uklad zmiennej geometri VNT. dlaczego ruszales sztanga? zapewne lapiesz tryby awaryjne. a sztanga po podciagnieciu kluczem, nie wraca do swojego polozenia,bo zacina sie, wtedy tez skrzypi? prawda?

Opublikowano
  • Autor

Jutro postaram się odkręcić gruszkę i zobaczę co skrzypi

Opublikowano

z racji sposobu zamontowania gruszki w atuach typu a4 czy passat, gruszka raczej na 99% nie ma prawa zardzewiec. skrzypi zacinajacy sie uklad zmiennej geometri VNT. dlaczego ruszales sztanga? zapewne lapiesz tryby awaryjne. a sztanga po podciagnieciu kluczem, nie wraca do swojego polozenia,bo zacina sie, wtedy tez skrzypi? prawda?

tak ostanio chcialem logi zrobic i przy pierwszym zlapalem awaryjny , i chcialem rozruszac , ale mam straszne przeladowanie i koledzy podpowiadaja czyszczenie turbo ale chcialem sie upewnic , wiec to skrzypienie potwierdza koniecznosc czyszczenia turbo ?

Opublikowano
  • Autor

Jutro napiszę co było przyczyną skrzypienia.

Opublikowano

z racji sposobu zamontowania gruszki w atuach typu a4 czy passat, gruszka raczej na 99% nie ma prawa zardzewiec. skrzypi zacinajacy sie uklad zmiennej geometri VNT. dlaczego ruszales sztanga? zapewne lapiesz tryby awaryjne. a sztanga po podciagnieciu kluczem, nie wraca do swojego polozenia,bo zacina sie, wtedy tez skrzypi? prawda?

tak ostanio chcialem logi zrobic i przy pierwszym zlapalem awaryjny , i chcialem rozruszac , ale mam straszne przeladowanie i koledzy podpowiadaja czyszczenie turbo ale chcialem sie upewnic , wiec to skrzypienie potwierdza koniecznosc czyszczenia turbo ?

juz nie samo skrzypienie,co przeladowanie powinno dac do myslenia,aby wyczyscic turbo. jazda z zapieczonym vnt prowadzi do uszkodzenia turbosprezarki oraz moze prowadzic do bardzo powaznego uszkodzenia silnika, zalezy gdzie pusci olej, mniejsze zlo w wydech, wieksze w dolot, a w skrajnych przypadkach moze dojsc do samozaplonu silnika, co prowadzi do nieodwracalnego uszkodzenia silnika, a nawet zapalenia auta:)

a co sie dzieje gdy próbujesz ruszac sztanga? zacina sie pewnie? rozruszanie sztangi pomaga,ale na dzien dwa i problem wraca.

Opublikowano

z racji sposobu zamontowania gruszki w atuach typu a4 czy passat, gruszka raczej na 99% nie ma prawa zardzewiec. skrzypi zacinajacy sie uklad zmiennej geometri VNT. dlaczego ruszales sztanga? zapewne lapiesz tryby awaryjne. a sztanga po podciagnieciu kluczem, nie wraca do swojego polozenia,bo zacina sie, wtedy tez skrzypi? prawda?

tak ostanio chcialem logi zrobic i przy pierwszym zlapalem awaryjny , i chcialem rozruszac , ale mam straszne przeladowanie i koledzy podpowiadaja czyszczenie turbo ale chcialem sie upewnic , wiec to skrzypienie potwierdza koniecznosc czyszczenia turbo ?

juz nie samo skrzypienie,co przeladowanie powinno dac do myslenia,aby wyczyscic turbo. jazda z zapieczonym vnt prowadzi do uszkodzenia turbosprezarki oraz moze prowadzic do bardzo powaznego uszkodzenia silnika, zalezy gdzie pusci olej, mniejsze zlo w wydech, wieksze w dolot, a w skrajnych przypadkach moze dojsc do samozaplonu silnika, co prowadzi do nieodwracalnego uszkodzenia silnika, a nawet zapalenia auta:)

a co sie dzieje gdy próbujesz ruszac sztanga? zacina sie pewnie? rozruszanie sztangi pomaga,ale na dzien dwa i problem wraca.

wiem wiem , jezeli trzeba wyczyscic to jak najszybciej to zrobie , tylko czytalem ze przeladowanie tez moze powodowac wadliwy N75 ? przy ruszaniu kluczem nie czulem ze cos ciezko chodzilo ale pewnie dlatego ze to dxwignia wiec nie musialem duzej sily przykladac zeby ruszczac sztanga ...

Opublikowano
  • Autor

No i niestety okazało się, że to wina zapieczonych łopatek. Dziś zdążyłem tylko wyciągnąć, wyczyścić i poskładać turbinę, bo musiałem odkręcać razem z kolektorem. Miałem mocno zapieczone śruby mocujące turbo, aż zaczęły mi się klucze ślizgać.[br]Dopisany: 18 Lipiec 2011, 19:06_________________________________________________Wszystko zamontowane i śmiga wspaniale, teraz jak włączę klimę to mam wrażenie że autko zbiera się lepiej niż gdy klima jest wyłączona

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.