Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] {AUDIO} Dziwny dźwięk przy maksymalnym wciśnięciu gazu


smashing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj na trasie usłyszałem bardzo dziwny dźwięk, pojawiający się przy znacznym naciśnięciu pedału gazu na każdym biegu również jałowym i w całej skali obrotomierza od 1.5 tyś obrotów Na początku myślałem że to może koła mi się ślizgają po asfalcie ale nie. Dzwięk wydobywa się gdzieś spod maski , jakby jakiś przedmuch czy coś takiego

Na biegu jałowym przy delikatnym wciśnięciu gazu dochodze do 4 tyś obrotów i nie słychać tego dźwięku , a przy nagłym wciśnięciu pedału gazu do końca dźwięk się pojawia już przy 3 tyś obrotów. Może ktoś miał taki przypadek i wie o co chodzi? Dziś jeszcze nagram ten dźwięk i wrzuce na forum.

W ostatnim czasie miałem wymieniany rozrząd , pompę wody, lecz nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Pozdrawiam.

Zrobiłem nagranie tel komórkowym wsadzonym pod maskę samochodu.

Przy 33 sek , 36 sek i dalej wyraźnie słychać ten dźwięk, na każdym biegu.

http://www.youtube.com/watch?v=LTiNPkb4yRE

[mod]Czy w każdym Audi jest tylko diesel!? Czy masz trudności z wyborem prawidłowego prefix-u z pola wyboru? - poprawiłem kolejne wylądują w koszu[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dolot masz nieszczelny i wtedy dochodzić może taki dźwięk który będzie ci się nasilał z czasem powiększania się nieszczelności. Powinno też dojść dymienie na czarno z wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie tez. słychać go wtedy jak jest najwyższe doładowanie. A jak z dynamika auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta sprawdz waz turbo intercooler tzn eSa ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% dolot nieszczelny,u mnie bylo tak samo,peklo kolanko gumowe na dole przy intercoolerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu okazało się że to rzeczywiście kolanko gumowe przy intercoolerze, w moim przypadku kolanko było całe tylko zacisk był za luźny i się zsuneło kolanko. Dziękuje panowie za pomoc. Już jest wszystko dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...