Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Jakie wisko?


wlodek_czarek

Rekomendowane odpowiedzi

W związku diagnozą mojego mechanika w najbliższym czasie powinienam wymienić a mojej a4 sprzęgło wiskotyczne wentylatora. Lecz kto mi doradzi jakiego producenta mam brać pod uwagę?Czy sugerować się ceną?(najtańsze to najgorsze a najdroższe to najlepsze).Na razie znalazłem 8 produ-centów:maxgear,meyle,kraft,otsa,beru, febi,hella,sachs.

Być może ktoś gdzieś porównywał tych producentów-ja nie znalazłem. Będę wdzięczny za wszystkie uwagi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sie dzieje ze diagnoza padla na wisko? :mysli:[br]Dopisany: 20 Lipiec 2011, 21:40_________________________________________________oczywiscie jezeli wymiana to tylko na Behr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiawem uszkodzonego sprzęgła wiskotycznego jest przede wszystkim to, że wiatrak wentylatora "lata" w czasie pracy we wszystkie strony, a przy wyłączonym silniku wentylator ma luz "na osi". Czasami w momencie wyłączenia silnika słychać chałas dochodzący spod maski w rejonie wentylatora

(nie zawsze ale czasami). Mechanik poradził wymianę bo można czekać do momentu całkowitego zniszczenia wisko, ... ale wtedy często wymienia się również ...chłodnicę rozwaloną przez wiatrak.

Dziękuję Kolegom za rady dotyczące producenta sprzęgła. Myślę że TOM77 (z którego pomocy już korzystałem) będzie najlepszym rozwiązaniem na problemy mojej a4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety zamontowałem wisko z niskiej półki coś o nazwie topran jak dobrze pamiętam. Puki co pracuje poprawnie. Przejechane 20 tys. U mnie uszkodzenie objawiało się hałasem z wiska po zgaszeniu silnika. Po wymontowaniu okazało się że jest padnięte łożysko wbudowane w wisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...