Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Trzęsie lekko na biegu jałowym


tkamicki5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie.otóż mam takie pytanko.gdy odpale samochód to momentami czuć takie leciutkie szarpnięcie/zatrzęsienie,nie to ze mocno,kołysze czy cos tam.mało odczuwalne ale jednak i to chwilowe,pojedyńcze może nawet nie trwa sekunde i raz tak jest jak odpale,nie regularnie a raz nie,nie wiem od czego to zależy ale coś musi to powodować.czy to wina poduszek silnika,skrzyni biegów? z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ,jeśli poducha to wymiana,a przepływka? te świrowanie moze coś spowodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więcej auto palić :gwizdanie: Komp będzie miał złe dane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha,no tak,dzięki wielkie,najpierw uderze w poduchy i zobaczy sie :) a tak z innej beczki jeszcze pytanko,nie bede zakładał nowego wątku. Ułamał mi sie ten plastikowy kruciec od bagnetu oleju,dolna jego częśc,i czy dostane takie coś w jakimś sklepie bądź serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolna część tzn. ta miarka ?

Kup w ASO, ja płaciłem do siebie jakieś 50zł chyba za cały bagnet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie,miarke mam całą,chodzi mi o o ten plastik żółty,co wtyka sie miarke w niego i zaciska.mi to pekło i bagnet luźny mam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego ułamanego plastiku może ciec olej. Był u nas na spotach jakiś czas temu kolega, któremu cały silnik obryzgało olejem i jak się okazało, właśnie przez ułamany ten plasticzek.

A co do trzęsienia się, u mnie jest to samo. Jaki koszt wymiany poduszek? Wiem, że mnie to czeka, bo czuję na drążku jak się skrzynia rusza... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie,a wiecie jaki może jest numer katalogowy tego plastiku od bagnetu? poduszki to zależy jaka firma ale nie mam pojęcia jaka cena narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki lejek dostaniesz w każdym sklepie z częściami samochodowymi a kosztuje około 5zł sprzedawca będzie aby potrzebował informacji diesel / benzyna i długi czy krótki (krótki ma chyba oko 5-6cm) A co do trzęsienia to bym sie raczej przepustnicy czepił bo pewnie trzesienie jest spowodowane zbyt małymi obrotami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyt małych obrotów u mnie raczej nie ma, bo na gazie mam podobne i jest ok. Ale delikatnie falują. Myślę, że to może być kwestia wyczyszczenia przepustnicy. Mam wakacje, to się tym zajmę teraz. No i filtr paliwa jest do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykopałem ten lejek i umnie jest numer 053 103 663 , początek jest inny niż podałes,ciekawe... i nie moge tej drugiej ułamanej części wydostać,dojście ciężkie też jest,a jak to jest tam włożone wogóle,powinno sie pociągnąć mocniej czy jak? a obroty m nie falują wogóle cały czas w miejscu stoją,no może czasami ale to naprawde rzadkość.wydaje mi sie że to bedą poduchy,jak gasze samochód to zatrzęsie nim a chyba nie powinno nic, i od skrzyni biegów też mam do wymiany ,jak np.z 1 biegu chce wrzucić R i odwrotnie to czuje czssami jakby skrzynia ruszyła sie lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, numer po początku 049 ... jest już nieaktualny- w katalogu Inter Carsu występują jeszcze obydwa numery ale w ETCE właściwy jest ten który podałeś. Lejek wkładany jest na wcisk, więc przy użyciu siły musi zejść. Spróbuj podejść z boku, od kolektora. Ja się wspomagałem dłuższymi szczypcami i jakoś poszło.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...