Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

manetka do B6 jest taka sama jak do B7 - różnią się tylko opcją włączania tylnej wycieraczki (B do sedana ; C do avanta)

i ... na początku jest 8 albo 4 , ale są zamienne

ale dałem im zonka co :naughty: :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info.

Powiedz mi czy sposób odblokowania FIS-a w B7 jest taki sam jak w B6 ?

Jeżeli tak to jakie powinienem mieć kodowanie jeżeli mam A4 B7 sedan 2.0 TDI tempomat, kierownica multifunkcyjna (ale aktywne sa tylko przyciski do sterowania radia). Nie posiadam tel. navi itp.

w (16) zrób 02141

a w liczniku czyli (17) zmień cyfrę drugą na trzecią i na odwrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli sposób odblokowania FIS-a w B7 jest taki sam jak w B6 to dlaczego w (16) na trzeciej pozycji jest 1 ????

sorki, jeżli masz manuala to dajesz tam "0"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyszłym tygodniu zabieram się za odblokowanie FIS-a w moim Audi A4 B7. Mam pewne obawy czy sobie poradzę iz posiadam tylko interfejs bez CAN (wydaje mi się iż taki wystarczy??) no i jeszcze nigdy nie ściagałem kierownicy w moim nowym nabytku ze stajni AUDI

.. a i jeszcze jedno czy to ze auto posiada czujnik deszczu nic nie zmienia w sposobie kodowania ???

Jeżeli operacja się powiedzie nie omieszkam pochwalic się tym na forum :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dasz radę - przerabiałem to już dziesiątki razy w B6/B7 i ze swojej strony powiem Ci, że nie trzeba odłączać klemy - wsytarczy, że wyciągniesz kluczyk ze stacyjki i położysz na fotelu a AIR-BAG nie wypali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dasz radę - przerabiałem to już dziesiątki razy w B6/B7 i ze swojej strony powiem Ci, że nie trzeba idłączać klemy - wsytarczy, że wyciągniesz kluczyk ze stacyjki i położysz na fotelu a AIR-BAG nie wypali.

Pisałem o tym ale ktoś mnie zj***ł , że jednak trzeba odłączać "-" aku ... wcale nie trzeba , tylko trzymajcie panowie kluczyk w kieszeni :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dasz radę - przerabiałem to już dziesiątki razy w B6/B7 i ze swojej strony powiem Ci, że nie trzeba idłączać klemy - wsytarczy, że wyciągniesz kluczyk ze stacyjki i położysz na fotelu a AIR-BAG nie wypali.

Pisałem o tym ale ktoś mnie zj***ł , że jednak trzeba odłączać "-" aku ... wcale nie trzeba , tylko trzymajcie panowie kluczyk w kieszeni :wink4:

pisali pewnie szkodniki którzy tego nie przerabiali :wink4::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy fakt iz auto posiada czujnik deszczu wnosi coś do tematu odblokowania FIS-a ???

nieeee :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisali pewnie szkodniki którzy tego nie przerabiali :wink4::polew:

dokładnie , szkodniki :gwizdanie: :naughty:

:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisali pewnie szkodniki którzy tego nie przerabiali :wink4::polew:

dokładnie , szkodniki :gwizdanie: :naughty:

:wink4:

:polew:

koniec OT :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzis zakończyłem operacje odblokowania pełnego FIS-a. Operacja się udała.

Jednak obsługa FIS-a dział troszkę inaczej niż opisane na naszym forum, mianowicie u mnie krutkie naciśnięcie przycisku reset nie zmienia komputera z "1" na "2" (brak jakiejkolwiek reakcji). Jednak naciskanie przycisku z czoła manetki powoduje przejście najpierw po wszystkich funkcjach komputera 1 a nastepnie przechodzi na 2 i tak wkółko.

Czy tak powinno być czy coś popsułem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzis zakończyłem operacje odblokowania pełnego FIS-a. Operacja się udała.

Jednak obsługa FIS-a dział troszkę inaczej niż opisane na naszym forum, mianowicie u mnie krutkie naciśnięcie przycisku reset nie zmienia komputera z "1" na "2" (brak jakiejkolwiek reakcji). Jednak naciskanie przycisku z czoła manetki powoduje przejście najpierw po wszystkich funkcjach komputera 1 a nastepnie przechodzi na 2 i tak wkółko.

Czy tak powinno być czy coś popsułem???

w b7 tak jest

więc nie przejmuj się - tak ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie bo sie aukcja konczy czy przełącznik z fisem od kombi podejdzie do sedana??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie bo sie aukcja konczy czy przełącznik z fisem od kombi podejdzie do sedana??

Podejdzie ale bedziesz mial pozycje na manetce wycieraczki z tylu a nie bedziesz mial wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...