Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Audi A4 1.8T 150KM Łapie wysoką temperaturę


wantmaxbodek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis zakupiłem Audi A4 1.8T 150KM 1996R, juz przy samym domu, zrobiłem ok 120km temperatura skoczyła na 105 stopni, zapaliłą sie kontrolka temperatury.

Zatrzymałem sie poczekałem jak temp spadnie itd.

Wiatrak VISCO dziala, w miarę dodawania gazu jego obroty wzrastają, moje pytanie brzmi czemu temperatura skacze?? Czy wiatrak od klimi powinien załączać sie dodatkowo i pomagać w chłodzeniu silnika bez użycia klimy??

Sprawdziłem też węże, jeden ciepły drugi chłodniejszy, może termostat ?? Wychodzi z tego że jest mały obieg

Proszę o jakieś odpowiedzi za co mam sie brać po weekendzie

Z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat, pompa wody do sprawdzenia oraz drożność węży[br]Dopisany: 23 Lipiec 2011, 16:12_________________________________________________wiatrak od klimy załącza się jako wspomagacz chłodzenia tylko w ekstremalnych warunkach temperatury. Przy załączonej klimie chodzi zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek to przerabiałem, temp. skoczyła mi do 120 C. Termostat wymieniałem (Wahler) w listopadzie 2010 - długo nie pociągnął, teraz kupiłem ori w salonie 120 zł - jak ręką odjął :). Mój mechanior zaproponował dokładnie taką kolejność jak kolega nex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...