Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem ze sprzęgłem...


mario-S4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam witam :hi: :hi:

Drodzy klubowicze mam mały problem ze sprzęgłem a mianowicie nie ważne czy to na którymś z biegów czy na biegu jałowym gdy puszczam sprzęgło z okolic skrzyni dochodzą dziwne dźwięki tak jakby coś metalowego latało po skrzynce... według mnie to sprzęgło i łożysko oporowe ale proszę jeszcze o opinie co to może być... i mam takie pytanko bo nie jestem jakimś wyborowym znawcą tematu i nie bardzo wiem jakie sprzęgło wybrać, słyszałem że godnymi polecenia są np.: SACHS albo VALEO i chciałbym to skonfrontować.... ach i jakbyście mogli podrzucić przybliżony koszt kompletnego sprzęgła... A tak apropo jakie sprzęgło było montowane seryjnie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo tyle ze po wymianie sprzęgła i kola zamachowego, okazało się ze sprzęgło było wadliwe , sprzęgło proponuje albo sachs albo LUK

Ceny które ja mogę Ci zaproponować to :

LUK 499zł

Sachs - 430zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja już wiem jaka jest różnica między tymi firmami... sachs jest niemiecka firmą i seryjnie były montowane sprzęgła tej właśnie firmy... natomiast valeo jest francuską firmą... nikt nie twierdzi że jest to "syf" itp ale wiadomo auto niemieckie a sprzęgło francuskie...?? no nie pasuje mi to połączenie... ogólnie obie firmy są dobre jakościowo ale zdecydowana większość poleca sachs... powiedźcie mi czy np w takim zestawie http://allegro.pl/sprzeglo-audi-a4-a6-c5-vw-passat-b5-1-8-2-0-nowe-i1696275810.html łożysko które znajduje się w zestawie to jest to słynne łożysko oporowe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy wymiana sprzęgła jest skomplikowana bo w moim zaczyna się ślizgać :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy... jak zostało wymienione wcześniej, zalezy tez wogóle od tego jakiego typu masz... nie jestem mechanikiem ale podobno różnie to bywa a mechanika mam takiego który nie pie****i kocopołów... ale patrząc w "sam naprawiam" wydaje się to wykonalne w domowym zaciszu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...