Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Co z flegami 17cali 235


agralinski

Rekomendowane odpowiedzi

Zawias sprawdzisz na naklejce w bagażniku, po prawej stronie we wnęce koła zapasowego. Szukaj symboli 1BA lub 1BE, ten pierwszy to zawieszenie komfortowe-najbardziej popularne, drugi to zawieszenie usportowione -20mm.

Do samych felg proponowałbym dystans choćby 5mm, tak żeby zrobić ET43 - wtedy felga nie będzie aż tak schowana i nie powinno nic przycierać. Z tym że moim zdaniem 235 to za szeroki kapeć do b5, max to 225.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro nie wiem jaki zawias mam i jaki sa rodzaje. Oznaczenia felgi to 8JX17H2 ET48

Proszę o pomoc z rozpoznaniem zawiasu.

Na naklejce w bagażniku powinieneś mieć (obstawiam na 90%) 1BA,

chyba, że już coś było robione przy zawieszeniu na nie ori.

235 powinno wejść dosłownie na styk przy tym ET, pokusiłbym się o stwierdzenie, że nie ma nawet 1 cm odstępu od wahacza. Standardowo jest ET45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1BE tez były przy tym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka szeroka opona przy dystansie 5 mm może nawet trzeć o zwrotnicę... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załozyłem te felgi na przod. I po poludniu napisze co i jak sie dzieje. Na pierwszy zut oka jest ok. Miedzy opona a wachaczem jest strasznie ciasno jakies 4-5mm po krutkim tescie prawa opona trze na zakretach.[br]Dopisany: 26 Lipiec 2011, 06:56_________________________________________________Naklejka w kole zapasowym jest taka:

20110726199.th.jpg

A te felgi na aucie wyglądają tak:

20110726201.th.jpg

Felgi prawie wystają poza auto można do nich dodać dystanse ?

20110726200.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy pisze że mu trze o wahacz.... :blink: jak to możliwe jak u mnie jest opona 2 mm od zwrotnicy i nic nie trze o żaden wahacz... zresztą nie mogę sobie wyobrazić w którym miejscu wahacz jest blisko opony :mysli:

Trzeć musi przy takiej oponie i ET... albo zmień oponę na sporo węższą albo dystans...

A i gdzie wystaje ta felga poza obrys auta? :decayed: tam by dystans 15 mm wszedł i byłoby wszystko ok :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trze nie o wahacz, a o zwrotnicę pewnie

z naklejki wynika że masz 1BA-czyli full komfort, czyli allroad, czyli ewidentnie w dół musisz dać zawias żeby to jakoś wyglądało przy 17" :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukasz spręzyn do swojego avanta, oznaczenie 1BE i przekładasz

proste ?

jasne że tak :> :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przod jest podniesiony juz. Czyli zawias jest obnizony. Miedzy opona a zawiasem jest 2-3mm. i na zakretah trze o zawias wiec jakie dystanse byscie proponowali i gdzie je kupic? Na allegro sa tylko 10mm. I czy do tych dystansow trzeba zmieniac sruby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...