Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tempomatu 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeszcze raz. Od wczoraj miałem nadzieję że uda się zakodować ale dalej nic. Po założeniu tempomatu i kodowaniu ENGINE wyskakuje mi błąd CODING REJECTED ERROR 31 : REQUEST OUT OF RANGE.  Dodam jeszcze raz ze nie mogę zakodować żadnej rzeczy w ENGINE i że jest to audi RS5 z 2013r 4.2 .  Zastanawiam się że może kabel jest za słaby i może lepszy kabel by sobie poradził z tym kodowaniem. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. Może ktoś miał taki problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wrclaguna napisał:

Moze trzeba wpisac login do silnika

W SECURITY ACCESS wpisuje 27971 i przyjmuje wszystko i następnie przy próbie kodowanie 01 ENGINE wyskakuje caly czas ten błąd. Dodam że przy próbie kodowania czego kolwiek wyskakuje ten błąd 

Edytowane przez Piotr Piejek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wrclaguna napisał:

to zostaje innym kablem kodowanie zrobic

Nie rozumiem miałem audi a4 b8 2.0 150 koni i robiłem tym kablem wszystko. Teraz jest auto dwa lata starsze i nie mogę zrobić nic w silniku ???. Zaraz zamawiam nowszy kabel i na pewno napisze czy udało się rozwiązać ten problem. Chyba nie ma nic do rzeczy że silnik jest w benzyna. Jeszcze raz dziękuję bardzo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, adrian2901 napisał:

Ja miałem taki błąd i dopiero jak usunąłem wszystkie błędy z czujnika skrętu itp to poszło za chyba 3 razem

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Nie zmieniłem taśmy bo ta co przyszła była taka sama jak ta co miałem założoną (ten sam numer czesci ) więc błędu nie ma. Jest błąd w silniku ale do póki się nie zakoduje  tempomatu to błąd nie zniknie nawet jak to kasuje to się pojawia z powrotem . Ale dzięki za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wrclaguna napisał:

to zostaje innym kablem kodowanie zrobic

Chyba nie ma nic do rzeczy że silnik jest w benzynie???  Już nie wiem co myśleć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr Piejek napisał:

Chyba nie ma nic do rzeczy że silnik jest w benzynie???  Już nie wiem co myśleć 

Tak to bywa z klonami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2018 o 17:16, adrian2901 napisał:

Tempomat założony, manetki od polifta z taśmą. Wszystko działa. Miałem problem z kodowaniem na engine bo nie chciało przyjac kodowania I usunąć błędu ale w koncu poszło. emoji4.png

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Witam. Mozesz powiedzieć czy wymieniłeś z taśma czy zostawiłeś taśmę tą co miałeś.  Chodzi mi czy masz założone manetki po lifcie a taśma z przedlifta ??? Dzięki 

Edytowane przez Piotr Piejek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mozesz powiedzieć czy wymieniłeś z taśma czy zostawiłeś taśmę tą co miałeś.  Chodzi mi czy masz założone manetki po lifcie a taśma z przedlifta ??? Dzięki 
Manetki wymieniłem razem z taśmą.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, adrian2901 napisał:

Manetki wymieniłem razem z taśmą.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Ok. Dzięki za info 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2018 o 17:02, Piotr Piejek napisał:

Chyba nie ma nic do rzeczy że silnik jest w benzynie???  Już nie wiem co myśleć 

Witam ponownie. Dzisiaj zrobiłem następną próbę kodowania nowym kablem i wyskakuje ten sam błąd co wcześniej na starym kablu. Wygląda to tak jak by coś w silniku było zablokowane  , nie mogę zakodować NICZEGO W ENGINE. Już nie wiem co robić i jak rozwiązać problem. Manetki założone ,kolumna kierownicza  zakodowana, zostaje zakodować silnik i jestem bezradny.  Jak by mi się udało to na pewno podzielę się ta wiedza. Dziękuję i pozdrawiam 

Edytowane przez Piotr Piejek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zaciekawionych tematem. Tak jak wyzej opisywałem miałem problem z kodowaniem tempomatu w RS5 4.2 I postanowiłem ze podzielę się tematem bo od wczoraj tempomat już działa, acz kolwiek moje kable nie dały rady zrobić tego kodowania. Wczoraj mój kolega powiedział mi że pojechał do pewnego znajomego który ma kolegę w audi i ten kolega podłączył swój kabel i przeprowadził kodowanie SVM (software version management) is an additional function provided via the online connection from the Offboard Diagnostic ... Co o tym wszystko myślicie, dlaczego VCDS nie dał rady, gdzie leży problem? Pozdrawiam i życzę miłego dnia z Barcelony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 b8 przedlift z multifunkcja jaki.numer samej manetki tempomatu będzie pasował. Chodzi mi o pojedynczą manetke 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2018 o 17:24, osebolek napisał:

Witam czy taki nr. 8K0953502BD Manetki będzie git do sedana? 

PASUJA OD  06.2008 do 04.2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, k19k29 napisał:

A4 b8 przedlift z multifunkcja jaki.numer samej manetki tempomatu będzie pasował. Chodzi mi o pojedynczą manetke 


nie wystepuje jako osobny element

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...