Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Monitor LCD 17"-19"


Iverson

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupić monitor LCD od 17"-19" , kwota to max 600zł, poradźcie coś firma obojętna, aha czy 19" to nie za dużo na warunki domowe??

Oferty allegro jak najbardziej mile widziane. THX :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobra sprawe do uzytku domowego malo istotne co kupisz w tych pieniadzach... i tak nie zobaczysz wielkiej roznicy ;) Samsung, Belinea, Phillips, LG... Wazne aby kontrast, kat widzenia i czas reakcji byly dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

Ostatnio na wyprzedaży w Media kupiłem LG L1919S o coś takiego http://www.allegro.pl/item305811338_monitor_lcd_19_lg_l1919s_5000_1_5ms_fv_okazja.html

Chyba za 540zł (nie pamiętam)

Całkiem fajny monitorek jestem zadowolony.

Na allegro jest gośc który sprzedaje takie monitory z jednym wypalonym pixelem http://www.allegro.pl/item302939082__monitor_lcd_19_lg_l1919s_iso_w_wa.html

Z tym że z tego co wiem to "norma" w fabryce to dwa wypalone pixele. Mój tez ma jeden walniety i powiem Ci że widać to tylko na czarnym tle a podczas normalnej pracy w niczym to nie przeszkadza.

Bierz 19" siedemnascie to trochę mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam LG 17" L1718S od 14 miesięcy i nie moge powiedzieć ani słowa o nim... parametry mi odpowiadają, design również... a to, że jest 17 " a nie 19" już sie przyzwyczaiłem.. także go mogę szczerze polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecałbym 19'' i propozycj e które podał krzychuzzz wydają się bardzo fajne! Ja mam LG 19 L1900J dokładnie taki jak w linku -> http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.proline.pl/imgart/l1900j_jar_1.jpg&imgrefurl=http://www.proline.pl/shop.php%3Fn%3Dpromocja-monitorow-serii-fantasy-uwolnij-swoje-marzenia&h=415&w=400&sz=19&hl=pl&start=1&tbnid=JKDfCebnhOCYrM:&tbnh=125&tbnw=120&prev=/images%3Fq%3DLG%2Bmonitory%26gbv%3D2%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26sa%3DG

Wg mnie jest super ale trochę zbyt drogi, ja jak go kupowałem dałem jeszcze trochę więcej :confused4: Trochę przesadziłem, ale nie żałuję... monitorek spisuje się rewelacyjnie, nie ma znaczenia pod jakim kątem na niego patrzę, obraz super, a spędzam przy nim sporo czasu - nie licząc siedzenia na forum :cool: to masę czasu zajmuje mi projektowanie w AutoCADzie i tu monitorek się spisuje rewelacyjnie, mam bardzo duży obszar w polu widzenia i oj nie wytłumaczę tego :naughty: Kto się w to bawi ten wie :hi: Ogólnie polecam 19'' i firmę LG :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jakość obrazu w 17" i 19" będzie taka sama za cenę do 600zł , bo jakoś wierzyć mi się nie chce!! :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam SAMSUNGA 19 cali model SYNCMASTER 940n i powiem tak ze mam go juz ponad rok

i zadnego problemu

kolega sprzedajacy te monitory mówi ze nigdy żaden nie wrócicł ze cos nie działąło

wiec polecam SAMSUNGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam - Samsunga 19 cali i ejst gicior . Ja wlazły na rynek to zapłaciłem za nowego 1025 zł ..teraz duzo taniej pewnie bo mineło 5 miesiecy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

A czy jakość obrazu w 17" i 19" będzie taka sama za cenę do 600zł , bo jakoś wierzyć mi się nie chce!! :gwizdanie:

Jakośc obrazu nie będzie zależała od wielkości matrycy tylko od parametrów takich jak kontrast (im większy tym lepiej) czy max rozdzielczośc czy jasność w jakiej dany monitor moze pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iverson wyraźnie napisał ze Kwota to max 600zł... :rolleyes:

Wiem wiem ale zawsze ten max to nie max :P

Jesli to juz sztywny max 600zl to bralbym 19" , a czy to bedzie LG, SAMSUNG , ASUS czy inny wynalazek to nie ma wiekszego znaczenia :) W wiekszosci tych monitorow parametry UZYTKOWE! beda nie do odroznienia w normalnym uzytkowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha o to mi chodziło, monitor głównie do ogladania filmów będzie służył. Ani nie pracuję na tym kompie ani nie gram. To ma być paździoch na którym będzie się miło oglądało filmy wieczorem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

W takim razie brałbym 19"

A co do firmy to bierz to co będzie miało najlepsze parametry w tej cenie (kontrast rozdzielczośc jasnośc...)

Oczywiście nie mówię tu o jakis wynalazkach typu "no name"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie brałbym 19"

A co do firmy to bierz to co będzie miało najlepsze parametry w tej cenie (kontrast rozdzielczośc jasnośc...)

Oczywiście nie mówię tu o jakis wynalazkach typu "no name"

Hmm twierdzisz ze to co napisane na papierku odzwierciedla rzeczywistosc ?? :) FAJNIEEEE !!! :)

W tak niskym przedziale cenowym WOGOLE bym na to nie zwracal uwagi , po pierwsze parametrow technicznych co do jasnosci , kontrastow , odswiezania , katow itp. ZADNA NORMA NIE OKRESLA!!! i kazdy producent w zakresie wlasnym sobie robi testy i wpisuje parametry :) takze u kazdego producenta inne parametry sa norma :P

Dziwne ze w tej cenie dostajemy np. monitor o kontrascie 500 i o kontrascie 2000 :) to chyba magia :P

Nie bede pisal wywodu na ten temat ale w tej cenie ZWRACAJCIE uwage tylko i wylacznie na gwarancje i obserwacje na zywo (ktory lepiej wyglada i lepiej wyswietla obraz), suche dane w niczym nie pomagaja :)

Zobaczcie ile "szingsanksun" monitorow ma super wypasne parametry a kosztuja................400zl :)

Ogolnie brac co w miare "markowe" czyli LG , SAMSUNG , ASUS , PHILIPS , BELINEA itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zupełności sie zgadzam z Mad_MAXem co do tego co pisze z tyłu....Bajki i tyle !

Iverson piszesz ze bedziesz ogladal na nim glownie filmy - i tu masz odpowiedź bierz poprostu jak najwiekszy! Mad_MAX ma racje czasem warto jednak dołozyc pare zlotych i kupis cos fajnego 22" monitorek to naprawde wypas- naprawde fajnie sie na tym ogląda a powiekszone napisy nie zaslaniaja filmu i nie trzeba siedzies 0.5 m od monitora ,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no 22" to za duży do przyszłej kawalerki mi nie wejdzie hyhy, tak 19" to max musi styknąć....dzięki za rady chłopaki :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

Nie powiedziałem że to co pisze producent to tak ma być.

Oczywiście że deklarowany przez producenta np kontrast 5000:1 to najczęsciej mit ale z doświadczenia wiem że nie jest to tak całkiem z palca wyssane.

Jak kupowałem telewizor LCD to porównywałem obraz róznych modeli i jednak te z lepszymi parametrami "na papierze" miały zdecydowanie lepszy obraz.

A co do wielkości matrycy to jest trochę tak jak z alumami do A4. Kupisz 15" a za po jakims czasie będziesz jęczał że nie wziołeś 17" :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś kupiłem ten z tunerem TV i czekam na przesyłkę http://allegro.pl/item305335479_hit_lg_19_m1921a_z_tv_hd_ready_gw_fv_zabrze.html

Jeśli ma ktoś jakieś doświadczenie z tym modelem LG to proszę o opinię czy dobry zakup ??? W sklepach ceny około 1200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...