Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka pompa wspomagania ?


czesio82

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie pompy wspomagania. W tym momencie mam padniętą ZF 100 bar przy silniku [1Z] 1.9TDI. Nie jestem w stanie przeczytać nic więcej bez odkręcania przodu lub pompy, więc nie wiem jaka jest dokładna sygnatura.


1. Czy do tego auta będzie pasowała pompa od nowszych silników 1.9?
2. Czy są różnice w pompach przy silnikach diesla o różnej mocy?
3. Czy w autach z silnikami poprzecznymi instalowano takie same pompy jak w autach z silnikiem wzdłuż? Mam na myśli np. A3, Golfa czy Octavie
- wloty u nich mogą być przekręcone w inną stronę.


Pytam z jednego ważnego powodu - mógłbym kupić używaną pompę z dokładnie takiego samego modelu jak mój i tego samego rocznika, ale to jest 1995 i młodsza pompa może oznaczać jej dłuższy żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taka pompę na sprzedasz z auta 98 roku, w 100%

DSCF1408.jpg

do tdi podejdzie także pompa z benzyny 1.8turbo ale od 98 roku bo wcześniej były inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja podjechałem do motoryzacyjnego i powiedziałem ze chce pompę wspomagania do mojego samochodu oczywiscie podałem rok autka , kod motoru i po 30 sek pompa była już na ladzie założyłem i bez żadnych przeróbek pasowała:)[br]Dopisany: 07 Wrzesień 2011, 15:49_________________________________________________PS: był mały zonk ale od opanowania

Wlot czy tam wylot pompy był wypuszczony w górę ale da się to przekręcić w dół tak jak ja potrzebowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka marke pompy polecacie??bo patrzylem na allegro i jest tego od cholery.wole doplacic troche wiecej a miec cos lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy polecają używane oryginały bardziej niż nowe zamienniki.

Producenci oryginałów to ZF i KYB.

dzieki wielkie :notworthy: bede szukal w takim razie orginału moja ma juz ostatni oddech. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy polecają używane pompki bo wiedzą zazwyczaj to z autopsji, że te zamienniki to w większości to badziew. Identycznie było w u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz mi jeszcze przychodzi coś do głowy. TRW jest chyba producentem maglownic dla vag. Ich przekładnie wstawiane są w ASO. Wiem że robią także pompy wspomagania bo kiedyś przez przypadek znalazłem się na ich stronie.

Być może są to dobre pompy (zbieżne do oryginału).

Przerabiał ktoś ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odswieze troche watek. Jaka pompa bedzie pasowac do a4 b5 1,9 tdi 110km? Chodzi mi o to czy np z. Audi z silnikiem 2,5tdi podejdzie , magiel mam z takiego wlasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pompa wspomagania od 2.5TDI, miała podejść p&p do mojego 1Z ale koło pasowe nie pasuje, wrzuciłem stare, czy będzie wszystko okej czy magiel szybciej się wykończy?:eusathink: Stare koło jest mniejsze, w 2.5 większe...:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą wsio będzie oki.

Te pompy z 2.5 mają większe ciśnienie stąd wspomaganie tak się nie męczy.

Sam zmieniałem rok temu pompę i żałuje ze nie wstawiłem tej z 2.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego zakupiłem od 2.5, ale te koło mnie zastanawiało, bo mniejsze koło da większe ciśnienie(?), zobaczymy ile magiel wytrzyma bo trochę się pocił, czy nie padnie za jakiś czas.... Do póki nie padła pompa to na prawdę minimalne ilości dolewałem do zbiorniczka, przez 2,5roku pół butelki fluidu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...