Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Szarpal pod odpaleniu, a teraz nie odpala ...


Linksiq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam swoja a4 od kilku dni i juz jest problem, mianowicie po odpaleniu, szarpalo silnikiem ok 10 max 15sek, po czym coraz mniej, az ustawalo calkowicie. Dodam ze szarpanie mialo miejsce tylko po dluzszym postoju, np:po nocy i tylko na niskich obrotach, po lekutkim dodaniu gazu juz nie szarpalo, ale wystarczylo znow puscic gaz i znow szarpalo, jak juz wspomnialem z kazda sekunda coraz mniej. Nie mialem czasu sie tym zająć, bo najpierw skupilem sie na olejach, filtrach , rejestracji... :confused4: Dzisiaj rano, odpalam auto, odpalilo na strzal jak zawsze, ale po 5sek szarpania silnik zgasl i nie odpala w ogole :( Dodam ze swieczki 4 sa sprawne, paliwa jest polowa baku i pompka w baku wymieniona zostala przedwczoraj , bo znajomy mechanik podejrzewal ze to moze byc wina szarpania... oczywiscie wczoraj wszystko bylo OK, zrobilem ok 50km, bez zajakniecia, przy odpalaniu praktycznie zero dymu .... prosze o podpowiedz co to ewentulanie mogloby byc, mysle ze cos sie gdzies zapowietrza .... chcialbym aby wypowiedzial sie ktos kto mial podobny problem, bo w szukajcie dokladnie takiego watku nie odnalazlem...

Mam pytanie jeszcze, czy za ta pompa w baku, jest jeszcze jakaś , czy juz rurki prosto do silnika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi cos podchodzi to na pompowtryski, ale niech wypowiedza sie fachowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem,tylko ze u mnie po dłuższym kręceniu odpali i tak podejrzewam pompę vacum przy silniku. A mam identyczne objawy jak u ciebie. Daj znać jak rozwiążesz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię czy vakumpompa będzie przyczyną raczej pompki nie domagają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać co było może to samo jest u mnie, choć dopiero dwa razy mi zgasł ale trzeba działać. I napisz jak zdiagnozował usterkę :hi: Rozumiem że jak już rano zapali to dalej przez cały dzień normalnie pali tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. dzisiaj rano, stal od wczoraj od godz.ok 19, moze 20, do dzisiaj rano do 8. Zapalil od strzala i jak zawsze "telepalo" go, ale odrazu dodalem mu lekko gazu, przez 1sek do 1500rpm i po opadnieciu obrotow na 8XX, powinien nadal telepac a tu prawie ze w ogole. Sam nie wiem co to moze byc. Wtedy co nie chcial mi odpalil, stal od 17 w sobote do 16 w niedziele. Podejrzewam ze sie gdzies zapowietrza, ale to trzeba sprawdzic...

Tak dokladnie, jezeli juz go odpale to wszystko jest git, zero szarpania przy kolejnych odpaleniach, nawet za kilka godzin jakbym go palil, to delikatnie szarpniecie jak juz odpala i tyle, ale to chyba w kazdym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokładnie tak samo. Ale nie codziennie. ja podejrzewam pompowtrysk lub vacum pompe[br]Dopisany: 01 Sierpień 2011, 14:27_________________________________________________Patrzyłeś jakie masz wartości w grupie 13 na pompkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam w ciemno na wtrysk, miałem podobne objawy z wtryskiem sterującym tylko że u mnie migała kontrolka w kształcie sprężynki.

ale oczywiście diagnostyka vagiem wyjaśni problemy

jak jest uszkodzony wtrysk to podaje ile i kiedy chce paliwo (w ciemno) przynajmniej tak mówił mi mechanior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi się wydaje to tutaj takowego wtrysku sterującego nie ma to jest PD wszystkie pompki są identyczne, sprawdź korekcję i jak będzie ok to podejrzewam że się zapowietrza układ przez noc bo z tego co piszesz to objaw braku paliwa. Od czegoś musisz zacząć :) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano odpalil na sekunde, zgasl i koniec, pokrecilem jeszcze dwa razy ale nic, dluzej nie krecilem bo aku i tak juz dostal za swoje przez ostatnie dni. Dzisiaj lub jutro jestem umowiony do znajomego na kompa i bedzie cos wiadomo. Dokladnie jakby sie zapowietrzal ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, wlasnie wrocilem z pracy, postanowilem jakos odpalic moje "cudo". Za 3 kreceniem odpalil, z tym podpompowalem pompka chyba z 3 razy zeby dobilo paliwa. Nie wiem czy to cos dalo, bo pompka dobije raz i cisnienie ma sie trzymac, ale .... odpalilo i niby wszystko jest ok, do jutra rano zapewne :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz a słychać u ciebie pompe w baku jak siedzisz za kierownicą przed odpaleniem? Bo u mnie nich...a :mysli: kiedy jedziesz do mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze swieczki 4 sa sprawne, paliwa jest polowa baku i pompka w baku wymieniona zostala przedwczoraj , bo znajomy mechanik podejrzewal ze to moze byc wina szarpania...

Zatem, odpowiedz jest prosta, oczywiscie ze slychac ...

Jutro na godz.19 mam byc u znajomego, ale czy odrazu cos sprawdzi to nie wiem, napewno o 19 mam mu podstawic auto pod dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...